Strana 34 od 47 PrvaPrva ... 24323334353644 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 331 do 340 od 463

Tema: Ski jakne

  1. #331
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Po mom misljenju vaznije su pantalone nego jakna, tako da bih ja prvo investirao u pantalone, pa tek onda u jaknu.

  2. #332
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Pozdrav ljudi,

    Nakon duge potrage za jaknom, sveo sam izbor na ova dva modela, pa me interesuje vaše mišljenje.

    Roc Jacket

    Alpha 20

    Po performansama su iste (obe imaju po 20.000mm waterproof i 20.000mm breathable), koliko vidim ova jeftinija ima možda koji džep manje. Ako je samo do džepova, onda bih uzeo tu jeftiniju. Da li neko može da mi kaže nešto više o ovim modelima?

  3. #333
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Imas obje na sd, pa mozes pogledati detaljnije specifikacije. Meni ovaj glavni rajferslus na alpha-i bas i ne uliva povjerenje, mozda samo izgleda vara...

  4. #334
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Vara te izgled to je "klasični" vodo/vetro nepropusni (lepljeni) rajferslus.. Jakna je odlična!

  5. #335
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Nikada se ne oslanjam samo na marku kada procenjujem kvalitet skijaške odeće, ali kada je HH u pitanju, pravim izuzetak.

  6. #336
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Hvala na odgovorima. Moja prvobitna zamisao je bila da jurim neki popust na sportsdirect-u (kao što je prošle godine bio popust na O'neill-ove skijaške jakne), a kako još ništa nije izašlo, krenuo sam da gledam kakav je izbor u Beogradu. Inače, imam taj "klasični" vodo/vetro nepropusni (lepljeni) rajferslus na staroj skijaškoj jakni, nije loše, mada posle 3-4 sezone dosta se pohaba taj materijal oko "zipa".

  7. #337
    Junior Member
    Datum registracije
    06.11.2012
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 16 TI2
    Godina
    44
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Sto se tice HH Alpha 2.0 jakne mogu samo iz licnog iskustva da kazem.
    Jaknom sam odusevljen. Ono sto je meni jaknu izdvojilo od mnogih drugih koje sam probao, jeste rastegljivi materijal, tako da se jakna bukvalno krece sa svakim mojim pokretom na stazi i ni u jednoj situaciji nisam osetio zatezeanje ili da jakna kasni za naglim pokretima i sl. (oni ga zovu 4-way strech ili tako nekako)

    Nekome je mozda ovo nebitno, ali s obzirom na prethodnu jaknu koju sam nosio i cinjenicu da mi je bila bas na knap, znam koliko moze da smeta da jakna zateze.

    Apha 2.0 mi je taman po velicini ali fascinantno je to da u pokretu ne osecam jaknu uopste.

    Sto se tice rajferslusa wlad je potpuno u pravu, potpuno je vodo/vetro nepropusni.

    P.S. moja je verzija sa narandzastim detaljima, ali razlika je samo u boji.

    Pozz i srecan odabir jakne.

  8. #338
    Junior Member
    Datum registracije
    06.11.2012
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 16 TI2
    Godina
    44
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Zaboravih jos jedan mali detalj, Alpha 2.0 u gornjem levom spoljasnjem dzepu ima krpicu za brisanje brila, sto ume da bude korsino.
    Znam da nije presudno, posto cesto imam uz sebe torbicu za brile koja moze da se koristi za istu stvar, ali govori da su se potrudili da jaknu naprave bas kako treba.

  9. #339
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Koje karakteristike ima HH Alpha 2.0 (waterproof i breathable) ? Posto ovde ja takvu informaciju ne vidim:

    https://shop.hellyhansen.com/en_us/a...0-jacket-62531

  10. #340
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pošto u specs piše "Helly Tech® Professional" da je materijal to onda znači 20k/20k:

    Helly Tech® Professional

    When facing the elements, you need complete confidence in your gear. Helly Tech® Professional state-of-the-art waterproof and breathable technology provides the ultimate protection from the elements. Helly Hansen is worn and trusted by more then 30,000 professional sailors, mountain guides, ski patrollers, instructors and mountain safety personnel around the world.

    Waterproofness and breathability ratings typically above 20.000 mm and 20.000 g/24h/m2 respectively.
    https://www.hellyhansen.com/hellytech/

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •