Strana 30 od 47 PrvaPrva ... 20282930313240 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 291 do 300 od 463

Tema: Ski jakne

  1. #291
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Interesantna mi je ova Millet jakna http://www.millet-mountain.com/pobed...ng-jacket.html. Znam da je glupo pitanje moze li ovo na neki veci mraz tipa ispod -15 stepeni? Samo sam na jednom sajtu procitao da je hidrostaticki stub 10000 mm a na zvanicnom to ne pise. Jel se ona vodi kao troslojna? Posto vidim da ima samo taj unutrasnji deo koji se odvaja i moze da se nosi posebno.
    Pretpostavljam da joj je namena kao i ovoj HH http://www.sportvision.rs/jakna/5491...ic-chill-parka.

  2. #292
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Druze ti kao da se pripremas a osvajanje Mon Blana, a ne za setnju po Kopaoniku.

  3. #293
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Vidi da ti nesto kazem. Uvek sam kupovao neke jeftine jakne sa buvljaka i sl. Nemam nikakva iskustva sa ovom vrstom odece jer nisam popio svu pamet ovog sveta. Lepo sam pitao za savet. Ne bih voleo da dodjem u situaciju da se smrzavam zbog pogresne kupovine. Meni pare ne padaju sa neba pa da mogu da ih bacam tek tako kao u fazonu zeznuo sam se pa nema veze kupicu drugu jaknu a ova ce da zavrzi u kontejneru.
    A nikad se ne zna mozda stvarno odem da osvojim za pocetak Avalu.

  4. #294
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Nije nauka. Za boravak na planini bitno je da imaš zaštitu od vetra, od hladnoće i da se rešiš znoja / vlage sa tela i odeće. To je u principu sve povezano. Jer kad se oznojiš, mnogo ćeš brzo ohladiti organizam ako nisi zaštićen od vetra i ako odeća ne dozvoljava da vlaga isparava i tako se veš osuši na tebi. Slojevito oblačenje nije samo tm Nade Macure već način regulacije temperature tela u zavisnosti od hladnoće i telesne aktivnosti.
    Ako ćeš blejati napolju bez većeg napora i znojenja, treba ti odeća koja te greje. Aktivni veš kao prvi sloj, deblji flis ili neki vuneni prvi predmet preko i kvalitetna jakna koja ne dozvoljava da te probije vetar a ne pušta vodu. To bi trebalo da ti je dovoljno. Dole aktivni veš i neke ski pantalone će ti biti takođe ok da možeš čak i samo dok stojiš da se ne smrzavaš. Kod jakne, neka koja ima 10000/10000 karakteristike je ok. Imaš Icepeak kao marku i za pantalone i jaknu koji je ok po ceni i kvalitetu. Lično imam njihove pantalone 5. sezonu.
    Kao što rekoh, jakna te štiti od svega od vetra i kiše / snega a koliko je punjena, toliko je još i topla. Primetices da ski jakne skoro nikad nisu nesto mnogo tople/punjene same po sebi. Pošto ti ne ideš na skijanje, bolje punjena jakna može biti isto ok ali ako se bude aktivirao, može da ti bude i vruće u njoj a deblja jakna uglavnom ne može da "diše" kao neka tanja.
    Što se konkretnih modela tiče, za ovu marku Mille nisam do sad čuo a Helly Hansen imam od pre dve sezone. U pitanju je 20k/20k ski jakna, model Alpha pa još nešto. Kupljena u Sportvision-u. Ja super zadovoljan. Vetar ne propušta, vodu takođe. Meni odgovara idealno ali ja sam na Kopaoniku aktivan tako da se nikad ne oblacima previše. Ovaj model što si naveo, nemam pojma kakva je. Opis je više nego štur .
    Da ne zaboravim, moraš to što kupuješ da vidiš i probaš uživo. Od sajtova nema vajde.

  5. #295
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    @gio
    Hvala ti na savetima i nekom tvom iskustvu. Kao sto sam vec napomenuo blejacu jer ne skijam. Znaci setnja. Aktivni ves imam mada mislim da ga dopunim vunena rolka i jakna mislim da ce mi raditi radnju. Sve ja ovo ne bih pitao da sam vec iskusio planinu a pogotovo kad je zima. A posto je sve ovo za mene nepoznanica mosda sam zato i dosadan sa nekim pitanjima. Kad su pantalone u pitanju tu bih kupio istu marku. Pozdrav i hvala ti jos jednom.

  6. #296
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Samo da dam komentar da i setnja, po snegu koji je svez i ima ga dosta, ponekad moze da bude izuzetno aktivna i moze dovesti do znojenja
    Sto veći kompromis oko skija želiš da napraviš, to si nezadovoljniji u uslovima koji te zadese...

  7. #297
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Nema potrebe ni za kakvim zatezanjem ovde na forumu, kao sto vidis svi su vrlo kolegijalni i radi da pomognu. Neces se ti smrzavati zbog jakne, nego zbog svoje (ne)aktivnosti na planini. Ukoliko planiras da se setkas ili stojis vecinu provedenog vremena napolju (na -15), tu ti nece pomoci ni Bogner od 2k evra, dok sa druge strane ukoliko ces imati neku iole vecu aktivnost (npr. pesacenje po planini), verovatno neces imati problema ni sa tom jaknom sa buvljaka koju pominjes osim ako ne dune neki bas ozbiljan vetar.

  8. #298
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Ma ne zatezem. Izvini nisam hteo da me pogresno razumes mislio sam vec kad kupujem jaknu da kupim adekvatnu i kvalitetnu. Verovatno cu se setati jer ne znam kako bih ubio vreme gore na planini s'obzirom da ne skijam. Dobro zaboravih na neko kuvano vino ili rakiju u kaficu. Prekracivacu vreme dok se moji budu skijali sve dok ne dodje vreme za klopu (rucak/vecera) odnosno kraj skijanja za taj dan. Ali kao sto napisah tek kad dodjem videcu sta mi je ciniti. U svakom slucaju hvala svima koji mi daju savete. Bicu sad stvarno iskren ne znam stacu ja uopste na planini al ajd da vidim i to pa ako mi se dopadne mozda sledeci put ostanem duze.

    Al da ne idem vise u off ipak je ovo tema o jaknama izvinjavam se moderatorima.

  9. #299
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Interesantna mi je ova Millet jakna http://www.millet-mountain.com/pobed...ng-jacket.html. Znam da je glupo pitanje moze li ovo na neki veci mraz tipa ispod -15 stepeni? Samo sam na jednom sajtu procitao da je hidrostaticki stub 10000 mm a na zvanicnom to ne pise. Jel se ona vodi kao troslojna? Posto vidim da ima samo taj unutrasnji deo koji se odvaja i moze da se nosi posebno.
    Pretpostavljam da joj je namena kao i ovoj HH http://www.sportvision.rs/jakna/5491...ic-chill-parka.
    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Vidi da ti nesto kazem. Uvek sam kupovao neke jeftine jakne sa buvljaka i sl. Nemam nikakva iskustva sa ovom vrstom odece jer nisam popio svu pamet ovog sveta. Lepo sam pitao za savet. Ne bih voleo da dodjem u situaciju da se smrzavam zbog pogresne kupovine. Meni pare ne padaju sa neba pa da mogu da ih bacam tek tako kao u fazonu zeznuo sam se pa nema veze kupicu drugu jaknu a ova ce da zavrzi u kontejneru.
    A nikad se ne zna mozda stvarno odem da osvojim za pocetak Avalu.
    Ti si meni zanimljiv drugar jer sa buvljaka prelaziš na Millet (izgovara se "mije", inače) a to je baš veliki iskorak u životu.

    Pazi, visina vodenog stuba tebe ne zanima previše jer svakako nećeš šetati po pljusku. Ako se jakna kojim slučajem pokaže kao tanka uvek možeš obući nešto deblje ispod i postići potpuno isti efekat kao da jakna ima puniji termo-sloj. I obratno. Zato se to i zove slojevito oblačenje. Sve zavisi od tvoje aktivnosti, svakako ti neće biti podjednako toplo ako stojiš na mrazu i ako hodaš uzbrdo. Takva jakna ne postoji.

    Da ponovimo osnovno: ako uzimaš jaknu koja ima breathability svojstvo (paropropusnost, prodišnost, dišljivost ili već kako ko to zove) onda na sebi treba da imaš ISKLJUČIVO odeću koja takođe ima ta svojstva. U protivnom je besmisleno iz razloga koji su svakako opisani negde na ovoj temi. To znači da vuna ne dolazi u obzir, SAMO SINTETIKA, naravno, ne bilo kakva sintetika.

    Što se firme Millet tiče i konkretne jakne, moje je mišljenje da je Millet vrh vrhova kada je reč o kvalitetu a pri vrhu je i u pogledu cena . Kod ove jakne mi nije jasno šta znači da je "za svakodnevnu upotrebu po hladnom vremenu i za planinarenje u kišovitim regionima. Planinarenje u kišovitim regionima zahteva najkvalitetniji materijal koji postoji i sasvim je različito od svakodnevne upotrebe. Kakogod, ja se ne bih bojao hladnoće, a da li sve skupa to vredi tih para, to ti znaš.

    Inače, onaj "primaloft", od kojeg je sačinjen termo-sloj, to je sintetička zamena za perje. Tako su mi bar objasnili u prodavnici.

  10. #300
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Da ponovimo osnovno: ako uzimaš jaknu koja ima breathability svojstvo (paropropusnost, prodišnost, dišljivost ili već kako ko to zove) onda na sebi treba da imaš ISKLJUČIVO odeću koja takođe ima ta svojstva. U protivnom je besmisleno iz razloga koji su svakako opisani negde na ovoj temi. To znači da vuna ne dolazi u obzir, SAMO SINTETIKA, naravno, ne bilo kakva sintetika.
    Ne bi se složio , vuna je odlična za planinarsku upotrebu, jedina moguća mana je da nekoga iritira (mada sa novim tipovima tkanja i merino vunom u kombinaciji je i ovo otklonjeno). Inače ima odlična svojstva što se tiče termo-izolacije, diše fantastično i odvodi vlagu od tela. Najskuplji second layeri i čarape su upravo od vune (s' tim da se u čarape "guraju" i drugi materijali zato što ako ima previše vune onda se čarape brzo izhabaju/izmene oblik).

    Pamuk je ono što ne valja ni u jednom sloju i ni u jednom procentu - zato što upija vlagu..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •