Strana 41 od 47 PrvaPrva ... 313940414243 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 401 do 410 od 463

Tema: Ski jakne

  1. #401
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Evo ja skoro kupio Haglofs jaknu Couloir (28K) - shell i Mammut podjaknu. Sve skupa ima 700g, ispod imam samo aktivan ves i toplo je, vetar ne probija ni malo. Za preporuku.

  2. #402
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Godinama skijam samo sa prvim slojem, McKinley jeftinim polartec 300 drugim slojem i Mammuth goretex pro shell membranom odozgo. I dalje mi je savršena kombinacija, i to za nekih -15C..+5C. Iznad te temperature samo soft shell, ispod - spasavaj se ko može

    Po mom iskustvu naložene jakne prave mi više štete nego koristi...

  3. #403
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Ja sam izgleda zimogrozljiv. Under Armour compression prvi sloj, pa podjakna Pinguin, doduse nije nesto preterana izolacija. Preko Haglofs Roc High pro shell. I jos ume da mi bude zimkasto.

  4. #404
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ostaje dilema metodologije kako je koji proizvođač utvrdio da li je materijal 10K ili je 30K. I da im vjerujemo da nisu deklarisanu vrijednost naduvali.
    Imao sam priliku skijati po kiši. Materijal je deklarisan kao 30K vodonepropusnosti, ali su mi gaće bile mokre. Vodu nije propustio materijal, već šavovi. Prilikom šivanja igla ima tendenciju da pravi rupe...
    Zar se te jakne ušivaju, koliko znam šavovi na tim veoma nepropusnim jaknama se lepe?

  5. #405
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    Godinama skijam samo sa prvim slojem, McKinley jeftinim polartec 300 drugim slojem i Mammuth goretex pro shell membranom odozgo. I dalje mi je savršena kombinacija, i to za nekih -15C..+5C. Iznad te temperature samo soft shell, ispod - spasavaj se ko može

    Po mom iskustvu naložene jakne prave mi više štete nego koristi...
    Slično radim. S tim da je kod mene second layer obično još tanji, ali zato osnovni sloj uzmem malo bolji i skuplji. Gornji shell mi je HH i zamerke nemam na njega 10 godina, a evo ove godine umesto njega sam se obukao u jeftinu Icepeak jaknu koju sam inače uzeo za planinarenje, i nikad bolje. Istina, bilo je lepo vreme.

  6. #406
    Junior Member
    Datum registracije
    01.02.2019
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Slično radim. S tim da je kod mene second layer obično još tanji, ali zato osnovni sloj uzmem malo bolji i skuplji. Gornji shell mi je HH i zamerke nemam na njega 10 godina, a evo ove godine umesto njega sam se obukao u jeftinu Icepeak jaknu koju sam inače uzeo za planinarenje, i nikad bolje. Istina, bilo je lepo vreme.
    Jedan + i od mene za Icepeak. Doduše ne za jakne..stvarno se vidi razlika izmedju jeftinih jakni tipa Icepeak i onih pravih skijaških tipa Descente i Mammut. Ali, njihov mid-layer sa half zipom je odličan, 98% polyester i moze komotno da se nosi celo zimovanje bez da se oseća na znoj

  7. #407
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Zar se te jakne ušivaju, koliko znam šavovi na tim veoma nepropusnim jaknama se lepe?
    I jedno i drugo. Preko šava ide ljepljiva traka (sa unutrašnje strane, naravno).


  8. #408
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Ima li neke pomoci kada pocepate neku od ovih 28k shell jakni? Nije strasno, ali na jednom rukavu u duzini od 4-5cm sam uspeo da napravim cist rez, verovatno od kantne. Ne deluje mi da je za usivanje, mozda jedino nekako da se zalepi nekom flekicom kao guma?

  9. #409
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Postoje jake samolepljive goretex fleke za krpljenje, baš za takve slučajeve. Set košta 10-ak eur. Ja sam uvek kupovao u Louis.de (prodavnica moto opreme).

    Odlično rade posao neko vreme, pa zalepiš opet

    Low budget varijanta - duct tape (ružno, ali učinkovito )

  10. #410
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    samolepljive goretex fleke za krpljenje
    moze li link za to cudo, rado bi nabavio

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •