Strana 26 od 47 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 251 do 260 od 463

Tema: Ski jakne

  1. #251
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Za Icepeak jaknu sam spreman svakoga da ohrabrim da je uzme. Najbolji odnos cena-kvalitet a ja bih dodao i dizajn. Etirel je ipak (bar) jedna klasa ispod.

    Kada je reč o osobinama jakne, osobina kojoj se ne posvećuje dovoljno pažnje s obzirom na to da se uglavnom podrazumeva jeste windproof. Ako je jakna potpuno windproof, dobro zakopčana da ne ulazi vetar, da ima rajsferšluse koje vetar ne probija, onda je u većini slučajeva dovoljan samo jedan termo sloj - i to onaj najtanji poznat kao polar 100. Ako ste dobro obučeni, realno najčešća opasnost od hladnoće dolazi od znojenja, što znači da orijentacija ka previše toploj odeći (gomilanje termo-slojeva) je direktno kontraproduktivna.

    Takođe treba znati da traženje jakne od 20 000 vodonepropusnih jedinica je bacanje para pošto se takve jakne prave za planinare koji nemaju gde da se sklone od kiše. Koliko dana u životu neko planira da se skija ceo dan po pljusku?

    Da ne zaboravimo da breathability svojstvo (prodišnost) se smanjuje što je termo sloj deblji. Znači ako imate polar 200, odvođenje vlage je slabije nego ako imate polar 100. Takođe se deblji materijal sporije i suši.

    Zato treba pažljivo odmeriti potrebe i proceniti uslove skijanja (na dnevnom nivou) i shodno tome se obući.

    Treba imati na umu i to da nijedan komad odeće ne sme da bude previše komotan. Šlampava majica ili jakna umanjuju odvođenje vlage. Pamuk je naravno zabranjen.

  2. #252
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od daneN Pogledati poruku
    Ima li ko iskustva sa Marmot opremom?
    Radi se o kolekciji od goretexa za koju daju dozivotnu garanciju.
    Ja imam. I soft shell i hard shell. Pitaj sta te interesuje
    Marmot osim od goretexa prodaje opremu i sa svojom membramom.
    Sve jakne bilo kog brenda sto imaju goretex membranu imaju dozivotnu garanciju osim ako je ne pocepas ili je ne odrzavas pravilno.

  3. #253
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    http://www.djaksport.com/jackson-n13284

    Ja sam ovu probao kada je bila na popustu 4500h, jakna je odlicna znaci stvarno nemam reci, stim sto sam ja probao plavu i mislim da je i crna ista. Siguran sa da ova jakna moze zdovoljiti potrebe svakoga ko ide nekoliko dana na skijanje na kop, kome je bitno da nosi jaknu a ne brend. Ovo je cenovni rang od 13ooo din, samo sto je stari model pa je na dobrom snizenju

  4. #254
    vAxxx vjevr avatar
    Datum registracije
    15.10.2014
    Lokacija
    Lazarevac, Toronto
    Skije / Bord
    2013 Black Diamond AMPerage, 2013 Volkl Bridge
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    gleda se water permeability, tj pritisak mereno u mmH20...kolum koliko vode moze membrana da izdrzi a da ne prolazi. to je mera kvaliteta.

    isto, ako je membrana goretex ili slicno gleda se koliko slojeva ima, 3>2>1. Isto zavisi ako je performance shell ili pro shell.

    zadnje, isto vrlo bitno koliko je i waterproofing je water breathability, tj koliko moze vodenog para od koze da prolazi van membrane da sve bude suvo unutra.

    ja imam iskustva sa millet, marmot (odlicna jakna), helly hansen, karbon i arcteryx. ja sam inace ljubitelj hardshella, i ne volim jakne sa insulacijom. ako je toliko hladno ili nosim par flisova ispod ili neki plici goose-down jaknu kao sto su nove north face ili mountain hardwear (moja). treba da se uzima shell da ne bude malo veci a ne tesno kao sto sam primetio je stil u SRB. to ne valja... mora ostati pokretljivost tela u 100% i mogucnost da se nosi nesto ispod po potrebi.

  5. #255
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano Waterproof Ratings and Breathability Guide

    Evo jedno dobro objasnjenje o vodopropusnosti i paropropusnosti:

    http://www.evo.com/waterproof-rating...ity-guide.aspx

  6. #256
    Junior Member
    Datum registracije
    27.02.2009
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Zdravo svima,
    trebalo bi sad za vikend da skoknem na neko mini skijanje, a već duže vreme kanim da kupim ski jaknu, ali nikako da nađem nešto što mi odgovara po dizajnu (da mogu da je nosim i kad ne skijam), cena i naravno veličina koja je uvek diskutabilna na sniženim modelima. Može preporuka za neku jaknu (da nije samo neka drečava boja, po mogućstvu) do 15000 dinara maks ili još bolje u kojim radnjama u BG-u da pogledam iste? Bio sam u BeoSportu u Ušću, Djaku i tamo mi se ništa nije svidelo.

  7. #257
    Junior Member
    Datum registracije
    27.02.2009
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Našao sam ovu O'Neill crnu model Pmex District u BS Sportu u Immo Centru, ali nemaju veličinu za mene. Ovo je bilo jedino što mi se svidelo, a da je prihvatljiva cena. Ima neko ideju gde bih još mogao da pogledam?

    Izmenio/la Filke; 08.04.2015 u 19:52. Razlog: greska

  8. #258
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Ako hoćeš Shell, onda je ovo kraj potrage:

    http://www.kupujemprodajem.com/Arcte...er_id=20428077

    Ja sam je gledao i malo mi je velika.... Inače bih je uzeo odmah, jer je dzaba. Visok sam 185, ali je njihov XL ipak veći "kalup".

    Jedino što ti ovde treba neka izolacija ispod... Ali jakna je bruka. Možeš da je nosiš van skijanja, ultra je tanka i lagana...

  9. #259
    Junior Member
    Datum registracije
    27.02.2009
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Hvala na predlogu. Pogledaću je svakako. Jedino nekako mi se čini da je previše tanka, pa se bojim da ne bude hladno u njoj, ako se dobro ne obuče ispod, a i malo je jača cena nego što sam planirao da izdvojim. Može još neki predlog za nešto malo manje para?

  10. #260
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Poslao sam ti PP.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •