Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Put do Boroveca

  1. #1

    Podrazumevano Put do Boroveca

    Molim one koji su bili ako imaju neki dobar savet kako da se ne izgubimo jer mi se drugarica upravo vratila i uz korišćenje navigacije su se izgubili :( , a čitala sam i na raznim sajtovima da su još neki imali loše iskustvo, pa vas molim da mi kažete da li su putevi posle granice dobro označeni, i šta da pratimo, najpre Sofiju, a kasnije Samokov ( to znam), ali kako su označene table na putevima za ove gradove, kako sam ja čula loše ? Hvala vam u napred!

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    08.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Do Sofije ne možete da se izgubite i da hoćete. Bilo bi pametno da kupite autokartu Bugarske (ima i kod nas) i nagledate se svega na http://maps.google.com i onda nećete biti kao slepi. Ja se uvek pre puta dobro pripremim proučavajući mape. Broj puta koji se vidi i na google-ovim mapama je vrlo koristan podatak. Putevi su normalno označeni, ali pošto sam ja bio višestruko spreman, nisam na to previše ni obraćao pažnju.

    Kad pređete bugarsku granicu, pazite na brzinu jer radar čeka taman tamo gde se opustiš. Nikako ne zaboravite da uzmete vinjetu na prvoj benz. pumpi posle granice, košta oko 10 leva, tj 5 eur. Kazne su ogromne ako to nemate. O vinjeti detaljnije izguglajte.

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    16.01.2008
    Skije / Bord
    volkl
    Godina
    57
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Do Borovca od Sofije ima dve mogucnosti. Kada se na semaforu na ulazu u Sofiju skrene desno, dolazi se do novog autoputa.
    Prva ruta je odmah cim se udje na autoput, skrenuti na prvi izlaz, pa na kruzni tok i starom obilaznicom oko Sofije ici putem pored jezera.
    Druga ruta je do Dupnice, autoputem i magistralnim putem, skrece se ispred Dupnice desno gde pocinje nova trasa autoputa, prema mestu Klisura i Samokovu.
    Ja sam ove zime sasvim pogresio, krenuo autoputem, promasio prvi izlaz, promasio drugi izlaz tj. Sofija jug i otisao do Dupnice i onda dobrim putem do Samokova. Taj put je duzi oko 30-tak kilometara, ali ja sam se vratio iz Borovca istim putem.

  4. #4

    Podrazumevano

    Hvala na brzim odgovorima! Nabavili smo neku malu auto kartu Bugarske, i gledam na google maps stalno proucavam, nego neznam da li se ulazi skroz u Sofiju ili odmah na tzv Okolovrasten pat ( vidim da moze i iz Sofije ako se uđe da se naknadno isključi na ovaj put i onda odatle se spušta za Samokov), samo me brine kako je to sve kod njih označeno :( Imam još tri nedelje da proučavam rutu

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    08.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Najbolje da idete obilaznicom da izbegnete užasne gužve u Sofiji, mada ni obilaznica nije ekspresna ruta ali sigurno da je jednostavnije nego provlačiti se kroz grad. Isključite se na put br. 82. Isključenje je normalno obeleženo, to je put kojim se ide za jezero Iskar. Put je jednim delom malo lošiji, ništa strašno, ali dalje je ok.

  6. #6
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Evo da probam ja malo da pomognem.

    Pretpostavljam da prelazite granicu kod Dimitrovgrada. Odmah po prelasku granice vodite računa na radarsku kontrolu jer su obično tu, na prvih par kilometara. Posle toga opušteno sve do pred mesto Slivnica! Tu nisu "obično" nego "obavezno"! Naime tu je stalni policijski punkt, blaga, vrlo blaga nizbrdica i stalni radar. Dalje idete prema Sofiji i kada sa leve strane prođete METRO a sa desne TEHNOMARKET znate da na sledećem semaforu nailazite na kružni zaobilazni put oko Sofije. Vi idete desno, da bi grad obišli južnim delom zaobilaznice. Ubrzo po skretanju sa leve strane ćete proći pored velikog marketa Mr Bricolage i tako znati da ste na pravom putu. Dalje prolazite obodom grada sa puno magacina, velikoprodaja, stovarišta a delom i kroz naselja gde može biti i saobraćajne gužve pogotovo ako prolazite u špicu. Kada taj deo prođe dolazi deo sa dve odvojene trake, nalik auto putu i tu već možete da budete oprezniji jer se približavate mestu gde napuštate zaobilaznicu. Sada počinjete da tražite isključenje za Mesto Pančarevo i istoimeno jezero pored koga ćete proći i tu počinje uspon kroz šumu koji će vas dovesti do jezera Beli Iskar. Veliko i lepo jezero sa par auto kampova pored koga se vozite i kada se put od njega odvoji izlazite na pravac gde ćete, ako je vedro i sunčano vreme pravo ispred vas videti planinu Rilu i staze na kojima ćete skijati. Sledi mesto Samokov (na semafor pa levo, pa preko mosta) gde vam savetujem da napravite pauzu, promenite neki evro pošto je gore, u Borovecu, uglavnom nepovoljniji kurs a kada se iz mesta odvojite prema samom Borovecu sa desne strane je i hipermarket (ako me sećanje ne vara BILA) gde možete kupiti još po nešto od klope ako imate potrebu. Posle vas očekuje još oko 11 km uspona kroz jelovu i borovu šumu i stižete u Borovec.

    U svakom slučaju nema šanse da se izgubite. Najveći problem jeste pronaći to odvajanje za Pančarevo jer jeste malo slabije obeleženo ali slobodno stanite i pitajte kad god ste u nedoumuci.

    Srećan put i lepo se provedite.

  7. #7

    Podrazumevano

    hvala na detaljnom i iscrpnom objašnjenju ovo je baš kao SATova patrola, uz ovakve savete nadam se da se nećemo izgubiti!

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    13.02.2012
    Godina
    62
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Stigosmo u Borovec, malo po detaljnom uputstvu Ekozelja a malo lutajuci.
    Uputstvo je super sve do momenta skretanja kod Mr Bricolage. Pomenuto iskljucenje prema Pancarevu nije obelezeno i mi smo izabrali pogresan put, dosli do tunela i shavtili da nesto nije uredu. Vratili smo se do Mr Bricolage pa po savetu jednog kamiondzije nasli pravi put.
    Dakle, prolazite obodom grada sa puno magacina, velikoprodaja, a delom i kroz naselja. Kada taj deo prođe dolazi se do semafora posle kog se put racva na levi deo koji je kao autoput i na desni izlaz, uski put ispred kog ima plavi putokaz za mesto BOYANA . To je kljucni momenat gde smo se mi presli.
    ZNACI, SKRENITE NA IZLAZ UDESNO PREMA BOYANI!
    Ubrzo nailazite na ogroman kruzni tok i vi i dalje pratite izlaz Boyana. Onda vozite dugo pravo i pratite putokaz za PLOVDIV. Taj put ima cas jednu traku cas vise traka. U jednom trenutku cete videti IKEU sa vase desne strane. Posle ima jos jedan kruzni tok gde idete na izlaz PLOVDIV. Vozite samo pravo i onda na jednom semaforu imate putokaz i iskljucenje na kome pise SAMOKOV i BOROVEC.Tu pise da ima jos 64 km do Boroveca. Onda put ide kroz divnu sumu uz blagi uspon. Proci cete mesto Pancarevo i Samokov.Posle desetak km uspona kroz jelovu i borovu šumu i stižete u Borovec.
    Izmenio/la viator; 13.02.2012 u 10:42.

  9. #9

    Podrazumevano

    Vratili smo se juce. Uputstvo koje su Ekozelj i Viator postavili je odlicno, nije nam trebala navigacija Hvala jos jednom. Jedino smo se na povratku kuci zagubili kod zaobilaznog puta oko Sofije, bas kod te petlje kod Boyane, nije oznacena Kalotina (granicni prelaz, niti Slivnica, niti Dragoman, niti bilo sta na toj strani ) iako se par puta pre spominje Kalotina i Beograd na znacima na zaobilaznom putu. Za one koji idu bez navigacije savet: na toj petlji skrenite prvo skretanje tj prvi izlaz desno, ne mogu se setiti sta je sve bilo ispisano od gradova na toj tabli mislim da je izmedju ostalih i Vidin, ali ono sto je najvaznije je ako se dvoumite levo ili desno - skrenite desno odmah na prvom izlazu.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Postoji laksi nacin. Na ulazu u Sofiju idete desno za Grcku (a to znaci da pratite znak Kula ili Kulata, to je granicni prelaz kod ulaza u Grcku). Kada stignete do Dupnice skrenete za Samokov i tu je odmah Borovec.
    Ranije je bio bolji nacin koji je gore objasnjen, medjutim pre priblizno godinu dana je uradjeno bolje to skretanje za Grcku i sada je tako znatno jednostavnije. Dakle, onaj ko je gore pomenuo da otisao do tunela bio je na dobrom putu, nije morao da se vraca.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •