Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Jahorina vs. Bjelasnica

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    21.01.2012
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Rossignol Actys 300
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano Jahorina vs. Bjelasnica

    Nisam bio nikada na Bjelasnici (ekskurziju u 8. razredu ne racunam), a na Jahorini sam proveo silno vreme i obozavam je bez obzira na sve lose stvari koje se tamo rade. Zanima me misljenje ljudi koji su bili na obe planine kojoj bi dali prednost i zbog cega. Cini mi se da Jahorina ima vise staza, ali da je Bjelasnica zahtevnija. Druga stvar, kakva je tamo atmosfera, ako recimo odem gore sa BG tablama jel necu da nadjem srafciger u gumi ili ciglu u soferki?

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    117

    Podrazumevano

    Moje misljenje:

    Jahorina je puno vise ski centar nego Bjelasnica, koja je vise skijaliste.
    Na Bjelasnici je sve koncentrisano na jednom mjestu (Babin do), dok Jahorina ima nekoliko lokaliteta (Poljice, Kosuta/Ogorjelica i Rajska dolina).
    Jahorina ima vece smjestajne kapacitete, ali i Bjelasnica je tu sve bolja i bolja zadnjih godina.
    Standard apartmana za iznajmljivanje na Bjelasnici je drasticno veci nego na Jahorini: plinsko grijanje sa SMS upravljanjem, podzemne garaze sa liftovima, skijasnice, Spa centri u sklopu objeka itd, itd...
    Razlika je kada nema snijega za skijanje, tada si na Bjelasnici u opasnosti da umres od dosade, dok na Jahorini ipak imas kakvu-takvu zabavu.

    Jahorina je ljepsa u svom srednjem dijelu, Bjelasnica impresivnija u najvisoj trecini.
    Vertikalni transport: Jahorina ima bolje sjedeznice, Bjelasnica bolje ski liftove. Bjelasnica ima puno veci kapacitet staza u odnosu na transport, tako da na stazama nikada nema guzve, sto je po meni ozbiljna mana Jahorine.

    Priprema staza je daleko bolja na Bjelasnici nego na Jahorini.
    Po pitanju zahtjevnosti staza, Bjelasnica je puno ozbiljnija, ne samo za rekreativce vec i za dobre skijase je odlicna. U prosjeku, na Bjelasnici ljudi puno bolje skijaju.
    Bjelasnica je bolja radnim danom, a Jahorina vikendom, jer su guzve na Bjelasnici prevelike.

    Po pitanju sigurnosti, isto je na obje planine. SRB tablice vec dugo nisu nikakva egzotika.
    Na Jahorini ce ljudi iz SRB vise biti kao kod kuce, dok na Bjelasnici vise kao u inostranstvu.

    Kao sto vidis, obje planine imaju svoje pluseve i minuse. Zapravo, mi iz Sarajeva najbolje prolazimo, jer upravo zbog mogucnosti kombiniranja obje planine koristimo najbolje

    Ja ovako kazem: koga zanima skijanje, za njega je Bjelasnica. Koga zanima zimovanje u sirem smislu, za njega je Jahorina.

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Potpuno se slažem i to na osnovu mog nekadašnjeg iskustva sa obje planine. Nekada je bilo bolje: bilo je više snijega a manje skijaša. Bjelašnica mi je uvijek bila draža za skijanje (ostala infrastruktura me nije ni interesovala).

    Jedinu korekciju bih imao na sljedeću rečenicu, gdje bih riječ bolja zamijenio sa lošija:
    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku
    ...Jahorina ima vece smjestajne kapacitete, ali i Bjelasnica je tu sve bolja i bolja zadnjih godina....
    Tamo gdje nema dovoljno skijaških kapaciteta novi smještajni kapaciteti nisu poželjni.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    21.01.2012
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Rossignol Actys 300
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Odlicno, hvala puno na opisu, bio si detaljan. Taman onako kako sam prizeljkivao da ce neko da napise. Po snimcima sa jutjuba sam i provalio da su staze bolje pripremljene nego na Jahorini, a cuo sam da su i zahtevnije od Jahorinskih. Realno Sarajlije su po pitanju skijalista u super poziciji i zbog toga vam zavidim, ne mozes da zamislis koliko. Meni najbliza staza je na Divcibarama koja je na 120km ili 2 sata voznje i pritom je kratka, mada dovoljna za jednodnevne izlete, a da bih se zaista skijao kao covek moram da idem na Kopaonik, a to vec zahteva vise vremena, naravno i puno vise para... Oduvek sam mastao da zivim u gradu u cijoj su okolini planincine i skijalista na pljuc. Recimo i Sofija je tu u super polozaju, Vitosa ja ne par kilometara, Borovec na 50, a Bansko na 140km... A o Slovencima, Austrijancima i ostalim alpskim stanovnicima necu ni da trosim reci.
    Videcu da dodjem ove sezone jedan vikend na Bjelasnicu, samo da nadjem saputnike medju drugarima.

  5. #5
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Stiže "novo" vrijeme... Novi ratraci, novi "brkati" vozači... .

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    117

    Podrazumevano

    Nama su planine bas daleko, nekad nam treba cak 30 minuta od centra grada do Bjelasnice ili Jahorine

    Citirati Originalno postavljeno od ecentar Pogledati poruku
    Videcu da dodjem ove sezone jedan vikend na Bjelasnicu, samo da nadjem saputnike medju drugarima.
    Imas ostatak sezone pred sobom, najbolje skijanje na Bjelasnici je u februaru i prva polovica marta. Tada tradicionalno ima najvise snijega. A cesto i druga polovica marta bude savrsena.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    26.11.2011
    Godina
    46
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku
    Moje misljenje:

    Jahorina je puno vise ski centar nego Bjelasnica, koja je vise skijaliste.
    Na Bjelasnici je sve koncentrisano na jednom mjestu (Babin do), dok Jahorina ima nekoliko lokaliteta (Poljice, Kosuta/Ogorjelica i Rajska dolina).
    Jahorina ima vece smjestajne kapacitete, ali i Bjelasnica je tu sve bolja i bolja zadnjih godina.
    Standard apartmana za iznajmljivanje na Bjelasnici je drasticno veci nego na Jahorini: plinsko grijanje sa SMS upravljanjem, podzemne garaze sa liftovima, skijasnice, Spa centri u sklopu objeka itd, itd...
    Razlika je kada nema snijega za skijanje, tada si na Bjelasnici u opasnosti da umres od dosade, dok na Jahorini ipak imas kakvu-takvu zabavu.

    Jahorina je ljepsa u svom srednjem dijelu, Bjelasnica impresivnija u najvisoj trecini.
    Vertikalni transport: Jahorina ima bolje sjedeznice, Bjelasnica bolje ski liftove. Bjelasnica ima puno veci kapacitet staza u odnosu na transport, tako da na stazama nikada nema guzve, sto je po meni ozbiljna mana Jahorine.

    Priprema staza je daleko bolja na Bjelasnici nego na Jahorini.
    Po pitanju zahtjevnosti staza, Bjelasnica je puno ozbiljnija, ne samo za rekreativce vec i za dobre skijase je odlicna. U prosjeku, na Bjelasnici ljudi puno bolje skijaju.
    Bjelasnica je bolja radnim danom, a Jahorina vikendom, jer su guzve na Bjelasnici prevelike.

    Po pitanju sigurnosti, isto je na obje planine. SRB tablice vec dugo nisu nikakva egzotika.
    Na Jahorini ce ljudi iz SRB vise biti kao kod kuce, dok na Bjelasnici vise kao u inostranstvu.

    Kao sto vidis, obje planine imaju svoje pluseve i minuse. Zapravo, mi iz Sarajeva najbolje prolazimo, jer upravo zbog mogucnosti kombiniranja obje planine koristimo najbolje

    Ja ovako kazem: koga zanima skijanje, za njega je Bjelasnica. Koga zanima zimovanje u sirem smislu, za njega je Jahorina.
    U podpunosti tacno

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •