Strana 11 od 18 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 173

Tema: Smestaj na Kopu?

  1. #101
    Junior Member
    Datum registracije
    27.12.2010
    Lokacija
    Lazarevac
    Godina
    38
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Ja sam ovih dana kontaktirao sa par hotela. Situacija je da neće uzimati veliki avans kao do sada, avans će biti do 30%. Na ulasku u hotel radiće se obavezno merenje temperature, u slučaju nekih znakova virusa novac se vraća i to je to. Biće maximalne mere preduzete. Dakle, novac se vraća samo u slučaju pozitivnog testa na koronu.

  2. #102
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Iskreno, ja sam vlasnicima aparmana ili sezonskim zakupcima imam u najmanju ruku jako čudno iskustvo.
    Činjenica je da su letovanje i zimovanje dva potpuno različita koncepta, ali mi je malo čudno da kada je zimovanje u pitanju na Kopu kao da ne postoji first minut ponuda. Neretko smo letovanja bukirali još u novembru i decembru, znači bar pola godine ranije, i uvek dobijali solidan popust. Kada je Kop u pitanju, u septembru na više od pola upita nisu hteli ni da se udostoje odgovora. A i mimo toga, veoma mali broj njih je predusretljiv da uđe u neku konkretnu komunikaciju sa nekim ko je zainteresovan za njihov objekat za izdavanje. Znači, mnogi ne odgovore, a mnogi pošalju haiku odgovor, kao da uopšte nemamju neku želju da izdaju to šta nude. Ili je možda Kop specifičan pa ima manje smeštaja od potražnje pa očekuju da se i mole i plate papreno? Konkretno, mart mesec je ok za skijanje, ali tada nema raspusta, nema praznika, i verujem da se na većini skijališta sezona svodi na vikend varijante. Znači, u martu nije isto da li neko dolazi na nedelju dana, od petka do nedelje ili će neko možda doći od ponedeljak do četvrtka! Shodno tome bi i cena najma trebalo da bude različita, ili barem ja tako mislim. Na nekoliko upita što sam poslala niko nije pitao za broj dana, samo pošalju cifru i završe priču. A cifra prava sitnica, 80-100e. I to za 80e su nam nudili studio za 4 osobe koji je parametar za klasustrofobiju, jer kada se otvore ležaji namenjeni za spavanje nema gde noga da se spusti. Za 100e su nam nudili app zaista na top lokaciji, dovoljno prostran, a opet opremnjen negde u Titovo vreme. Ne kažem da mora da bude moderan, ali ako neko u martu za app traži 100e verovatno je za raspust i za Sretenje maltene duplo skuplje, tako da za prihod od jedne sezone može takoreći nov apartman da sazida a ne da renovira postojeći. Ja malo odužih, čitsto da uporedimo iskustva. Na celu ovu moju priču još kada se uzme u obzir totalna neizvesnost zbog trenutne situacije, potpuno mi je čudno da niko nema sluha da ponudi neki popust nama koji smo eto ludi da bi rizikovali uplatu avansa za mart mesec. Kako stvari stoje, većina sa obe strane će čekati poslednji momenat da se prilagodi situaciji.
    I malo digresije... Sećate se svi openinga do pre nekoliko godina kada je popust na Ski pass bio 70%? U to vreme je bila takva jagma za bilo kakvim smeštajem, bilo u centru bilo u vikend naselju, kao da je u pitanju jek sezone. Ali zato prošle godine kada je popust bio samo 30% i kada jedva da je bilo snega za 3 staze u dolini sportova, smeštaj se nudio bagatela pa opet je Kop bio skoro prazan!

  3. #103
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Bio sam na tom openingu kada je bio popust 70%,dva dana sam skijao a putovao iz Vrnjačke banje jer tamo imam apartman.Ne mogu vam reći koliko me je izgradnja gondole obradovala...

  4. #104
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ja ne mogu da pričam za strane zimske turističke regije ali kod nas slabo šta ima smisla. Tako vec godinama smeštaju na Kopaoniku zacepe cene na početku sezone, većina objekata ne prima goste koji nisu na 7 dana tamo a onda krejm decembra počnu sa nekakvim snizenjima za kraj januara. To radi i jat pa su tako prošle ni pretprošle zime u decembru počeli sa akcijom za poslednju nedelju januara, popust 30%. To je inače nedelja u kojoj mi obično idemo pa pratim cene. E, ove godine im je redovan cenovnik kao proslogodisnji sa tom akcijom.

    Što se tiče cena smeštaja na Kopaoniku, sobe veličine solidnog predsoblja se rentiraju za pare koje si navela. Iole bolji smeštaj je papreno skup (za moj ukus) a i neki ne tako pristojni drže nenormalnu cenu. Hoteli sa pp su van cene koju želim da platim (ovi bolji i van onoga što mogu da platim) tako da nema mnogo izbora.

    Vikend naselje ne razmatram. Jednom sam bio za vikend i nekoliko puta u poseti prijateljima koji su odsedali dole. Sasvim dovoljno od mene.


  5. #105
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Prosle sezone je bio pun infokop lastminute ponuda za januar i februar sto je pre bilo nevidjeno i sto mi govori da su se malo preracunali. Naravno i hiperprodukcija smestaja ima ulogu.

    Ove korona sezone su moguca dva scenarija

    1. da se pravimo da je sve ok, ljudi ce da nagrnu u turisticke centre kao letos, nece biti kreveta, parkinga, guzve u redovima i na stazama ce biti epske. Vlasnici smestaja ce dobro proci, a mi cemo ovde da pljujemo i psujemo
    2. bice ogranicenja u nekom obimu, manjem (ogranicenje rada kafica npr) ili vecem, mozda i zatvaranje skijalista sto licno ne verujem da ce se desiti.

  6. #106
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Zahvaljujući internetu i lako dostupnim informacijama mnoge ponude za smeštaj na Kopu se nude preko Bookinga i ostalih sličnih sajtova i aplikacija. Obzirom da sam u početnom postu tražila lična iskustva za cene u martu mesecu, evo nekih koje se nude preko ove aplikacije, pa možda neko iskoristi sve blagodeti ovog zlatnog doba. Iako je u Srbiji dinar zvanična valuta, mnogi vole da sve preračunaju u evre kako bi mogli da uporede sa ponudama u svetskim ski centrima. Sajtovi koji nude aranžmane u inostranstvu mahom u cenu uračunaju i ski pass. Ovde to nije slučaj, u pitanju je usluga ND, konkretno u trajanju od 4 noćenja za porodicu 2+2 u periodu od 10. do 14. marta.
    Pa u evrima to zvuči ovako:
    Grand za navedeni broj osoba u datom terminu je oko 2.110 € ( dnevno oko 520 € )
    Hotel Grey nudi i popust za bukiranje preko aplikacije, tako da je cena izuzetno pristupačna!
    Bez popusta je oko 1.630 € ( dnevno oko 410 €) a sa popustom oko 1.320 € ( dnevno 330 €)

    GRAND.jpg

    GREY.jpg

  7. #107
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    ..Pa u evrima to zvuči ovako:
    Grand za navedeni broj osoba u datom terminu je oko 2.110 € ( dnevno oko 520 € )
    Hotel Grey nudi i popust za bukiranje preko aplikacije, tako da je cena izuzetno pristupačna!
    Bez popusta je oko 1.630 € ( dnevno oko 410 €) a sa popustom oko 1.320 € ( dnevno 330 €)
    Noćenje i doručak za porodicu sa dvoje djece 520/410/330€ dnevno? Bez ski passa, ličnog masera i poklonjenih skija? Jel' to cijela nacija poludjela od kad je dobila penkalo od Trampa?

  8. #108
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Zabava miliona je tek kada vidite ponudu za navedene hotele u trajanju od nedelju dana u toku raspusta




    GRAND.jpg

  9. #109
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    OK, ovo nije za skijaše. Ovo je za ekipu koja se "snašla", koja sebe doživljava elitom i koja želi da vidi i da bude viđena. Među njima ima i dobrih skijaša koji odu da se iskijaju po Francuskoj i Austriji, a onda sa porodicom, preskupim autom, šminkerskim skijama i obučeni u Bogner idu na Kop da se malo pokažu, pri čemu uvijek poznanicima naglase gdje su odsjeli. Lično poznajem nekoliko takvih pojedinaca kojima je destinacija Termag na Jahorini (osim ako nije šta novo ekskluzivnije niklo gore).

  10. #110
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne razumem zašto gledaš ponudu u Grandu i Greju, samo ti je trebalo još da pogledaš u Gorskom (čija izgradnja je koštala 25 miliona eura) i novom "Arapskom" hotelu (za koji je samo jedna kuhinja plaćena preko milion eura) ? Gledate ekskluzivan smeštaj (za naše prilike) i onda se "čudite" što je cena velika..

    Zašto ne pogledate npr. JAT Apartmane ? Smeštaj u okolnim vilama (Nikola, Bjanka itd.) tj. nešto za normalne ljude
    (pre nekoliko godina je i Srebrna Lisica imala OK cene)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •