Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: Ski skola za decu

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Evo ja imam vise nego sveze iskustvo: klinac, 3 godine i 5 meseci tacno

    Bili na kronplatzu prosle nedelje, bio je u italijanskoj skolici, rec jezika nije znao naravno. Odusevljen sam koliko je lepo naucio da skija za tih 6 dana u grupi - naravno, treba biti realan u ocekivanjima. Sad kad nesto nece odgovara sa NO umesto sa NE, tako da smo dobili i skolu stranih jezika

  2. #12
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Starija ćerka proskijala sa 4 godine u grupnoj školi na kopu.
    Mlađa sa 3,3 stala na skije i naučila slovo A uz pomoć tate. Nisam je forsirao, bilo mi je bitno da oseti sneg i sve što ide uz to (cipele, skije, zimu, bobice koje podu po obrazima, itd...), da ona "skija" i da napravimo neku osnovu za dalje.
    Najveći problem je bio držati joj pažnju na onome što treba da nauči....a najlepše joj je bilo kada se spuštamo zajedno na "velikoj stazi".
    Sve je vredelo zbog tog osmeha i ushićenja

    Dao bih i nju u školu ali kako smo bili u FRA, nisam bio siguran kako će proći to, mada mislim da sam pogrešio.

    Mislim da grupna škola koristi baš tada kada su mali i kada je teško objasniti kako napraviti ovo ili ono. Kasnije kada porastu malo mislim da ima smisla individualni časovi. Mada i tada dosta skijaju na osećaj i kopiranje drugih.

    A mislim da je grupna nastava njima zanimljivija...ako to skontaju kao neko zezanje a ne kao školu

  3. #13
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barda Pogledati poruku
    Rekoh ja 50-50%

    "grupnjaci" vode..

  4. #14
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    @barda: individualni čas je 1h sasvim dovoljno (dnevno), prvi i drugi dan nauči da se spušta niz blage padine, treći dan idu po mašincu a posle zavisi kako koje dete (obično do kraja škole od 6 dana se spuštaju niz stazu tipa Karaman Greben, ili KGB verzija preko Mašinca) - ovo pričam za decu od 4 godine.

    To je moje iskustvo naravno, prvo mi je sin proskijao i njega sam ja naučio (pošto je takav tip, ne želi da ide u školice), posle godinu dana je ćerka naučila (ja je nisam ni mogao da naučim pošto sam skijao sa sinom). Sada kada idemo na skijanje skijamo svi četvoro zajedno s' tim da oni par dana idu (zajedno, grupa njih dvoje ) po 1 čas na "usavršavanje tehnike" - to uključuje pored učenje skijanja još sitnice koje su važne tipa da znaju da koriste sve tipove ski liftova (sami) i sl. "praktične" stvari (pa kada je gužva na Kopu mogu i da odu u odvojenim korpama ako imaju preko 125cm visine ).

    Naravno da i grupni časovi imaju prednosti, pre svega motivacija, ali to je kod neke dece više a kod neke dece manje važno (kao i sve ostalo). Koliko vidim tvom detetu motivacije ne nedostaje

    Sa druge strane individualni časove pored očigledne prednosti brzine napredovanja (oni svakako tako mali gledaju sve na stazi i upijaju tehniku i bez priče) imaju i neke praktične prednosti za malu decu. Najprostiji primer je WC, ne znam kako to rešavaju u grupnim časovima, ali ako se npr. devojčici (od 3.5-4 godine) ide u WC a uz to je i pod punom "ratnom" opremom? U individualnoj situaciji je to prosto, instruktor dete povede do prvog restorana i pomogne isto kao što bi to i roditelj uradio...

    Naravno, ne zaboravimo da dobar instruktor koji već godinama radi sa decom zna mnogo bolje da prenese znanje na dete od nas.

    Ono što je meni najvažnije je sledeće: kada skijamo, i kada im se približim ja čujem kako moja deca pevaju dok skijaju 90% vremena! To je rezultat koji je najvažniji - nebitno koja škola je u pitanju, koji tip časova ili ski centar .

  5. #15
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Ski school mama i tata je bilo kod nas ultimativno rešenje (postavljanje na skije i prvi izleti na stazu), kasnije celugodišnja alpska škola (kod čerke) dok su bili OK (čitaj stariji-iskusniji) učitelji/učiteljice skijanje, kasnije povrat u Ski school mama/tata na usavršavanje ski tehnike, jer su kod nas imali sve (mada su tu bile neke sitne prepirke oko toga kako još usavršit postavljanje nogu i ruku-finese, kako pognut kolena, vožnja dugih zavoja kod pune brzine-nema pardona kod mame i tate)....sina nismo ni davali u alpsku školu, jer za to nije ni bilo potrebe (pa i šteta para), tako da je mali čisto naš produkt (pa dobro nije više mali, ali dobro za mene če uvjek biti).....Bilo je ipak fino čerki u alpskoj školi, jer je imala društvo, takmičenja, pripreme, druženje....ali je kasnije priznala, da smo je mi puno više naučili i usavršili tehniku.....ali dobro, kod nas je specifična situacija, ali ipak po meni (žena daje individualne časove skijanja i dnevno vidim male kako napreduju-čak i hendikepirana djeca) preferiram više 1:1...

  6. #16
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Definitvno grupa! iz iskustva, oba djeteta pocela sa 4 godine i oba poceli u skolici sa drugom djecom; maldja prosle godine prvi put i to sa klasom gdje se govorio strani jezik koje djete ne razumije. poslje prvog ( i pomalo drugog) dana plakanja i trcanja za tatom, treceg je prihvatilo ''zlu sudbinu'', a petog poslje dodjele diploma i medalja smo se se zajedno spustili crvenom stazom oboje na skijama u rutiniranoj plug pozi.
    sa starijim djetetom je bilo otprilke isto; prvi dan plakanje i crvrsta odluka da vise nikad ne ide u skolicu skijanja (koju sam ja navece prihvatijo bez pogovora, a ujutro pedagoski izfoliro da ipak jos jednom pokusamo i odemo do skolice), taj drugi dan tata ucestvovao i asistiro uciteljici, treci dan jedva cekala da se drzi sa drustvom iz grupe i mene nije ni pozdravila pri rastanku, tako smo probili led... ove godine bi trebao da bude 5ti put da ide u ski skolicu,nikad nije postala veliki zaljubljenik, ali je prihvatala ''obavezu'' i naucila dobro skijati.
    moja preporuka budi uporan i ''tvrdog'' srca ako djete pocne da place prvi, drugi dan. kad se izgubis na zici shvatice da mora da se druzi sa ostatkom grupe. ne samo da uci tehniku skijanja nego i osnove socijalnog zivota ;-).
    Izmenio/la Sapa; 23.01.2012 u 15:55.

  7. #17
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    "grupnjaci" vode..
    ubedljivo, naročito u gostima

  8. #18
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Grupa! Čak i ako ostali u grupi, pa i učitelj ne govore razumljivim jezikom. Nevjerovatno je kako se klinci nakon par sati razumiju gestovima i nekim svojim jezikom.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •