Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Ski skola za decu

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano Ski skola za decu

    Nadam se da nema slična tema, ja je bar nisam našao.

    Elem, planiram klinca (3.5 god) da ove godine stavim prvi put ozbiljno na skije. Prošle godine smo se malo igrali, videh da mu sviđa pa sada planiramo neku školu.

    E sad, tu nailazim na ''problem'', pričao sam o tome sa 100 ljudi, 50 je reklo da su bolji individualni časovi, ovi ostali da je bolje u grupi. Ja

    Da je klinac stariji (npr:7-8 god) sigurno bi išao na varijantu individualnih časova, ali obzirom na njegove godine pitam se ima li smisla. Takođe mislim da će lakše prebroditi neke krize u društvu i da će ga neki takmičarski duh možda vući da više radi.
    Nemam pojma šta je pametnije, pomagajte.

  2. #2
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    ma pusti ga da se igra covece, nek zavoli sneg prvo...

    ja sam svog od nepune tri godine hteo da stavim na skije pre par dana i odustao od ideje, potpuno. Uzeo mu one plasticne plave, zavezao na noge, zena i ja ga spustili pet metara i cao...Sad prica kako je skijao, hehe...

    Tek sledece godine MOZDA cu da ga stavim na skije i to samo ako bude hteo...Sad se lozi na kliska, nece ni da se sanka...i neka ga...

    Ako si vec zapeo da napravis skijasa od njega, definitivno grupa - ovaj moj nece sam ni da jede, al' u vrticu se ubi od klope - u drustvu je sladje i lepse, a radja se i takmicarski duh, to je tacno...

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Ovaj moj ima životni cilj da radi sve što rade mama i tata. Veruj mi, radije bi ga ostavio da se valja po snegu sa babom ili dedom (dok se ja lometam negde po 3D) al ubi. Svaki dan visi na prozoru i pita kada će da padne sneg.

    Nisam ja uopšte u fazonu da pravim herminatora od njega, al ako hoće izvolte na sneg mladi gospodine.

  4. #4
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    neka neka, ako oce sam, onda je to prava stvar. Ali ja sam za grupu

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Ja glasam za 1:1 časove, drugo je posle, ali kada se uči skijanje jedan na jedan je zakon. Kada nauči da skija onda u grupu (da malo roditelji skijaju) a onda sa porodicom...

    Granica za skijanje zavisi od deteta, moje iskustvo je bilo 4 godine (do tada igranje na snegu, kliskanje i sl.) tada su bili zreli i nauče da skijaju za 2-3 dana.

    Ako je dobar instruktor onda to sve ide kao igra, 1 do 1 i po sat a posle odmaranje/palačinke i igre na snegu.

  6. #6
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ovaj moj zvrk bi se postideo 1:1, ali ga drustvo inspirise u totalu, videli smo sad za predstavu u vrticu za novu godinu Zato sam za grupu kad su tako mali, 1:1 tek od pete, seste godine...

  7. #7
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja predlažem ipak grupu. Deca često ne razumeju šta to treba da rade, nego kopiraju drugu decu. A postoji i onaj psihološki momenat "grupe".

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja pišem svoje iskustvo koje je naravno pozitivno pa zato i iznosim. Dakle ne po "osećaju" (kao što mi se čini za Mačka011 - ne prozivam, samo komentarišem) nego konkretno .

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Rekoh ja 50-50%

    Meni i jedan i drugi stav ima smisla. Siguran sam da će više naučiti 1 na 1, ako sve bude išlo OK, a ako bude problemčića 1 na 1 sigurno propada dok u grupi možda nešto i uradi.

    WLAD, misliš da je sat vremena dnevno ok u 1:1 varijanti?

  10. #10
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ja pišem svoje iskustvo koje je naravno pozitivno pa zato i iznosim. Dakle ne po "osećaju" (kao što mi se čini za Mačka011 - ne prozivam, samo komentarišem) nego konkretno .
    Jeste, ja po osecaju, pesmicu je lakse naucio u grupi, za skijanje cenim da ce opet, lakse u grupi. E sad, iz iskustva: cerkica od devet je lakse naucila 1:1, skijanje...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •