Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: Oblast Lungau Austrija

  1. #11
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Titogradska elkipa snowelderly u stalnom sastavu odlucila je da ovu zimsku sezonu usljed dosta lose situacije sa snijegom otvori upravo u ovom dijelu bratske Austrije.Smjestili smo se u apartmanu ispred Mauntendorfa.Plan je iskijati Obertauern,Katschberg i Grossek-Speiereck,to sto bude otvoreno.Ober je po tradiciji dosta dobar sa prirodnim snijegom pa je to bila glavna smjernica da se stacioniramo bas ovdje.Pisemo utiske...😊

    Elderly

  2. #12
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    I fotografije ne zaboravite
    Želim vam da uživate u skijanju.

  3. #13
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Thanks FreeRider,
    Upravo završili treći dan. Danas je na redu bio Katschberg i Groseck - Spiereck.
    Katschi razvaljuje. Iako nije otvoreno nekoliko dobrih staza (crna s vrha Ainecka na katcschberg pass i još par sa Katcshberga) skijanje je bilo odlično.
    Full review će vjerovatno napisati ExBaker na posebnom forumu.
    Kada bismo ostali još jedan skijaški dan, ponovo bi Katschi bio izbor. Ja sam drugi put na njemu i ovaj put je bio još bolji nego prije.
    Inače, staze na Katschberg strani su odlične, ne znam u čemu je problem bio nekome? Poređenje sa Kopom ili Zlatiborom, jedino što liči na kop su drvene ograde koje podsjećaju na onaj gornji dio duboke.
    Groseck - Spiereck smo vozili samo malo na kraju dana, izgleda ozbiljnije skijalište nego što je opisano ovdje.
    Sve u svemu - Lungau regija iznad očekivanja, skijanje odlično.
    I još - Apre ski u Oberu - najbolje na koje sam naišao na skijalištima. Oberu je bolji Apre ski nego staze

  4. #14
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    E ovako, aj da te zbirne impresije napišem ovdje, iz prostog razloga što su ovdje opisivana sva skijališta Lungau oblasti. Mi smo skijali Obertauern, Katschberg i Speireck, to koliko je bilo otvoreno i koliko se moglo. Po onoj našoj "kako sam se nadala-dobro sam se udala", mi smo openingom dobili bar 3 puta više nego što smo očekivali. Ono što su pokazivali zvanični sajtovi i raznorazne smartphone aplikacije u praksi je bilo mnogo bolje, jer je ostalo neotvoreno tek nekoliko puteljka u Oberu i staze koje ni Tito ne bi uspio osnježiti u Katč i Špireku. Vrijeme nam je bilo 4+, sunce svaki dan ali zbog inverzije bilo je toplije na planinskim vrhovima nego u dolini gdje smo mi bili smješteni. Da nije bilo te toplote skijanje bi bilo ocijenjeno odličnom ocjenom.
    Što se tiče skijališta moji, tj. naši utisci su sledeći. Ober je dobro skijalište, za nekog ko je u malo boljoj formi i ko skija agresivnije sve preko 2 dana može izazvati zasićenost. Staze su značajno kraće nego u ostalim skijalištima i nema neku stazu da bi čovjek pamtio skijalište po njoj. Protutnjali smo po više puta uzduž i poprijeko, skijali sve sem Gamsleiten2 jer nije radio. Šta reći kad smo posle Obera skijali Kačberg i posle dva sata pogledali se i gotovo u glas rekli da će nas Kačberg vazda vidjeti, a Ober...teško ikad ako bude okolo snijega. Ljudi, meni je sasvim jasno da neko voli plave a neko crne oči, ali reći da je Kačberg bzv, to mi baš nekako para uši. Kad sam vratio statistiku i pravac skijanja na mapi preko gps-a vidio sam da smo stazu 3 u skijali 8 puta! Baš rijetko kad za jedan dan pređemo neku stazu više od 5 puta, ali smo se na njoj baš nauživali. Dovoljno duga, široka, sa dosta prevojnica, zanimljiva da se može na 10 različitih načina iskombinovati. Skijali smo je iz cuga, merački, a butine zatezale. Takođe je i dio sa Aineka sjajan. Utisak kvari spori dvosjed na dnu, ali se sve zaboravi kad se voze prelijepe staze sa vrha. Da je bila otvorena još i crna ka Kačberg strani tek bi se razvalili. Utisci, dakle, sjajni, vraćamo se opet sigurno. Špirek je došao na kraju tek za upis, kad su već noge počele da budu značajno teže. Vrijedi i njega upisati definitivno.
    Lungau oblast može lijepo da se iskoristi da čovjek skija sedmicu dana, a da mu ne bude ni malo dosadno. Idealno je da se zastavica zabode u Mautendorfu pa za najdulje 15 minuta da se skija svako od navedenih skijališta. Ubacićemo još i po koju sliku.

  5. #15
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano



    Elderly

  6. #16
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Malo da razbijemo ovu opstu zapstavljenost foruma.
    Putovah prosle sedmice kroz Austriju i odlucih da malo skrenem s hajveja te pogledam kako ljeti izgledaju "mjesta zločina". Izasli smo prije Kacberg tunela i zaobisli tunele preko Mauntendorfa i Obera, pa onda Radstada na putu za Salzburg. Bio je kisan dan, prohladno. Na prevoju Katsberg se gradi, dok ostale mjestasca zvrje sablasno prazna. Obertauern bez zive duse, temperatura 7stepeni. Evo par slicica.
    Na prvoj ponajbolja staza Katsberga koju smo 8 puta zaredom vozi, pa onda smjestaj iz Mauntendorfa, a ostale Ober.

    Elderly

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •