Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 71

Tema: Da li je istina?

  1. #21
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    U Austriji ili Francuskoj te sigurno niko neće opomenuti ako skijaš van staze štaviše to je tamo sveopšti trend pa čak i na ovom forumu je veoma popularno. Nije meni oduzet ski pas već mom drugu a oduzet je bez ikakve opomene već klasično džukački pa se ti žali. Vole naši da glume miliciju kad god se dohvate prilike.
    Pa ne znam dali je baš tako........ali če ti naplatiti žestoko u slučaju nezgode ili neke lavine ........to je sigurno......
    Izmenio/la skiman; 17.01.2012 u 12:43.

  2. #22
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Samo me zanima kako ce redar da mi oduzme ski pas?
    ono, kaze daj ski pas i ja mu dam?
    Pa ako ga se uplasis kao vecina...

    Ja vala ne dam, nek udara Ako dodje cicija-policija onda

  3. #23
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Pa ne znam dali je baš tako........ali če ti naplatiti žestoko u slučaju nezgode ili neke lavine ........to je sigurno......
    Tako je , truli zapad je to resio na pravi nacin

    Mislim da je Sapa svojevremeno napisao "za kaj ne slisis slovencouv, oni su se pokazali kao mnogo pametniji od nas ostalih kad je skijanje u pitanju.." uvek poginem od smeha kad se setim...

  4. #24
    Member
    Datum registracije
    22.01.2008
    Lokacija
    Krusevac
    Poruke
    58

    Podrazumevano

    u nedelju na malom karamanu video sam kako su coveku uzeli ski pass, ne znam sta je razlog ali evo kako je bilo. Inace uzeli su skipass starijem coveku tu nekih 45-50god, raspravljao se sa njih jedno 5-6 iz ss i to onde pored njihove kucice, u medjuvremenu su dojurila i dva pajsera (policija) na sankama i to sredinom staze, jedan ostao da se raspravi sa gospodinom a ovaj drugi otisao uz stazu dal po pojacanje dal covek zurio na rucak ne bi znao al naravno opet po sred staze.

  5. #25
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    @ Skiman
    Moj prijatelj je pre 4 godine, u Les deux alpes pao sa litice i dosta se povredio, helikopter ga je transportovao u Grenoble, gde je proveo u bolnici gotovo mesec dana. Niko mu rec nije rekao sto je vozio van staze, a o kazni da ne govorimo. Osiguranje mu je reglularno pokrilo troskove lecenja.
    Mozda ima i primera gde su ljudi kaznjavani, alo ovo je jedan, gde sam licno bio svedok..

  6. #26
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bozza Pogledati poruku
    u nedelju na malom karamanu video sam kako su coveku uzeli ski pass, ne znam sta je razlog ali evo kako je bilo. Inace uzeli su skipass starijem coveku tu nekih 45-50god, raspravljao se sa njih jedno 5-6 iz ss i to onde pored njihove kucice, u medjuvremenu su dojurila i dva pajsera (policija) na sankama i to sredinom staze, jedan ostao da se raspravi sa gospodinom a ovaj drugi otisao uz stazu dal po pojacanje dal covek zurio na rucak ne bi znao al naravno opet po sred staze.
    Pa moraju oni po sred staze, da se zna ko je onde organ (reda)....

  7. #27
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Snowman Pogledati poruku
    @ Skiman
    Moj prijatelj je pre 4 godine, u Les deux alpes pao sa litice i dosta se povredio, helikopter ga je transportovao u Grenoble, gde je proveo u bolnici gotovo mesec dana. Niko mu rec nije rekao sto je vozio van staze, a o kazni da ne govorimo. Osiguranje mu je reglularno pokrilo troskove lecenja.
    Mozda ima i primera gde su ljudi kaznjavani, alo ovo je jedan, gde sam licno bio svedok..
    Zamisli prijatelja da nije imao dobrog osiguranja (šteta što niste videli račun).....lepi kredit bi odplačivao nekoliko godina......Vozite se, al računajte na ono da posle........nema kajanja.... BTW vodite računa da u Jevropi za svaki malo ozbilniji pad (nema veze, da li je to na stazi ili van nje, aktiviraju helikopter)....A ne daj bog, da napraviš neku nesreču ili lavinu, koji si ti uzrok....ima da ti poslednje gačice skinu advokati i GSS....

  8. #28
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Pa moraju oni po sred staze, da se zna ko je onde organ (reda)....
    Ako bi bio, vozio bih rubom staze upaljenom rotirkom (da se ga vidi) i sirenom (da se ga pravovremeno i čuje)...

  9. #29
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Zamisli prijatelja da nije imao dobrog osiguranja.....lepi kredit bi odplačivao nekoliko godina......Vozite se, al računajte na ono da posle........nema kajanja.... BTW vodite računa da u Jevropi za svaki malo ozbilniji pad (nema veze, da li je to na stazi ili van nje, aktiviraju helikopter)....A ne daj bog, da napraviš neku nesreču ili lavinu, koji si ti uzrok....ima da ti poslednje gačice skinu advokati i GSS....
    Malo smo otisli sa teme, ali se slazem da treba voditi racuna i da posledice mogu biti ozbiljne. Ja sam toga svestan i prihvatam taj rizik, sa posebnom paznjom na to da se ne ugroze drugi ljudi.
    Ali sada da se vratimo na temu. Sto se tice Kopaonika, to su gluposti, neka nas ostave ne miru da vozimo gde volimo.
    Jos veca glupost je da ne smes da pokazujes svom detetu, devojci ili drugaru skijanje, ili kako da unaprede tehniku.
    To su za mene neke strasne stvari.

  10. #30
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Nece nas ostaviti na miru sve dok ne provale da ako nas puste da radimo sta hocemo, da kasnije mogu lepo da nas "opale" po dzepu i po "gačicama" ..

    Onog trenutka kad siledzije skontaju da je unosnije naplatiti osiguranje za aktiviranje npr. trauma centra i sanki odnosno ratraka umesto dzekiranja gorilastih redara i organa pored staze, e onda smo stvarno nahebali - svaki pad ce biti ni-no-ni-no po stazi - vec vidim kojekakve skijase-bolnicare obucene u dresove "euromedik" ovaj, "belmedik" onaj, "anlave" i slicno...i sve to po dzepu "traumatizovanih" skijasa...

    Bice k'o u Alan Fordu: dok posle bezazlenog pada vi kukate kako vam nije nista i ne treba vam lekar uopste, oni ce vec da vam previju glavu, vezu ruku oko struka sa onom trouglastom maramom, stavice vam i gips i kragnu i naplatiti racun, a mozda stigne i faktura za "skolu skijanja" odrzanu juce popodne rodjenom detetu na stazi, a sve snimljeno web kamerom postavljenom u "spijunske svrhe"...

    Ipak je ovo je Srbija, zemlja sa mnogo mogucnosti i malo reda...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •