Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 71

Tema: Da li je istina?

  1. #11
    Member iko avatar
    Datum registracije
    21.11.2007
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Dakle, ako je zabranjeno da se tuda vozi, ide upozorenje i oduzimanje, jel tako? Ako nije zabranjeno ispod zice i slicno, onda je dozvoljeno (logicno zar ne? - hehe), ali na sopstveni rizik...
    U tome je i poenta. A ovi na Kopu "presrecu" ljude i na mestima gde ne postoje nikakva upozorenja i zabrane.

  2. #12
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ajd' sad da ne razvodnjavamo temu, rekao si da u Zakonu nigde ne pise da moze da se oduzme skipass, zatim sam citirao neke clanove tog Zakona, pa si iz mojih postova video da u Zakonu ipak pise da mogu da ga oduzmu ako je zabranjeno, a sad odosmo u OFF sa konstatacijom "90% slucajeva na Kopu da ne pise" itd, itd...

    Pravo da ti kazem, ne znam gde su sve postavljeni znaci na Kopu i dal' pise il' ne pise, al' obecavam da kad odem sledeci put na tu planinu da cu da slikam gde sve pise da je zabranjeno i da cu da snimam redare gde god kazu da ne sme da se skija - ako kazu. U tom slucaju mozemo da nastavimo polemiku, a za sada stavimo je ad acta. Uostalom, osoba iz posta #3 kojoj je oduzet skipass i data potvrda o tome to najbolje zna, jel' se slazes..??

    Onima koji bi ipak da skijaju van staze na Kopu toplo preporucujem da BEZ OBZIRA na postojanje znaka zabrane ili ne, ipak to ne rade naocigled redara, jer ovo je Srbija, a ne Svajcarska, a od pravne drzave u Srbiji odavno nema ni "p", valjda ste do sada toga postali svesni - ima samo onaj nepisani "zakon jaceg", a to su u ovom slucaju SS i policija...
    Izmenio/la macak011; 17.01.2012 u 11:52.

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Na Kopaniku smaraju nevidjeno!!!! Bio sam na nekoliko puta na skijanju u inostranstvu, a forsiram free-ride, kada god ima dovoljno snega za to. Nikada me niko, nigde, nije opomenuo, a tacno je da uvek lepo pise gde postoji opasnosti.
    Neki centri su poznati po tome da ne sredjuju staze i ljudi zbog toga dolaze tamo.
    Problem je sto su na Kopaoniku zbog politike "Skijalista Srbije" i tamosnjih ugostitelja, koja se tamo vodi pozeljni snobovi kojima i nije do voznje, nego do sminkanja na Karamanima, Jezercima i okolnim kafanama, a ne ljudi kojima je stvarno do prave voznje. Ista je stvar i na Staroj Planini, bruka je sta je tamo napravljeno i sto se nasa "drzava" bavi gradnjom hotela i zicara. Ono sto su napravili na Babinom zubu je smesno, jer postoje mnogo, mnogo bolji delovi planine koji su mogli biti iskorisceni da se nesto napravi, ali to nije posao drzave, vec profesionalnih investitora koji se time bave.

  4. #14
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Opet ponavljam, ako nema znaka zabrane, onda je dozvoljeno - kao i u saobracaju, ali uzmite u obzir sledece: ovo je Srbija. Ovde se zakon, na zalost, selektivno primenjuje u mnogim oblastima zivota, ne samo u skijanju ili sportu uopste... Dakle, bolje po vas da vas priuceni i polupismeni redari sa dva zuba u glavi ne vide sta radite jer cete u protivnom krv propi$@ti da dokazete da ste u pravu - a ostacete bez ski karte, to sigurno... sorry za off

  5. #15
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Mozda je pravilnije reci da nisu "poceli", vec da ranije nisu to radili, a trebalo je.. Na uredjenim skijalistima kakav je Kopaonik, skija se po uredjenim stazama, dakle van staze je zabranjeno i za to sledi kazna, to je potpuno normalno. Ne verujem da biste u recimo, Austriji ili Francuskoj za slican prestup bili samo opomenuti - e sad, to sto oni ranije nisu radili svoj posao kako treba, to je druga prica... Uzimajuci u obzir realnu "opasnost" u datom slucaju, mislim da je moglo da prodje sa opomenom ili privremenim oduzimanjem, al 'ebi ga...
    U Austriji ili Francuskoj te sigurno niko neće opomenuti ako skijaš van staze štaviše to je tamo sveopšti trend pa čak i na ovom forumu je veoma popularno. Nije meni oduzet ski pas već mom drugu a oduzet je bez ikakve opomene već klasično džukački pa se ti žali. Vole naši da glume miliciju kad god se dohvate prilike.

  6. #16
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Nismo se razumeli, ako je zabranjeno ili je staza zatvorena, opomenuce te, 100%, inace "prshti, prshti bela staza"...

    O mutavim dzukelama , reci bilo u mom prethodnom postu

  7. #17
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Samo me zanima kako ce redar da mi oduzme ski pas?
    ono, kaze daj ski pas i ja mu dam?
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #18
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Tako je ali s tom razlikom da je na Kopaoniku sve što nije staza zabranjeno ili se varam?

  9. #19
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Opet ponavljam, ako nema znaka zabrane, onda je dozvoljeno
    Clan 55.
    Skijaši su obavezni da se pridržavaju pravila o redu na skijalištu i
    uputstava i upozorenja koje im daju redari.
    Skijaš je obavezan da:
    ...
    15) za skijanje na skijalištu koristi iskljucivo markiranu stazu, osim u
    slucaju opasnosti;

  10. #20
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Morali bi, po Zakonu, da napisu da je zabranjeno - znakom ili upozorenjem redara na samoj stazi. E sad, da li je u Pravilniku za svako posebno skijaliste to blize odredjeno ili nije to vec ne znam, u smislu da u Pravilniku pise sta je sve zabranjeno. Pa sad, ako nisi procitao "Pravilnik-Tog-Skijalista", ko te j__, ako takav Pravilnik uopste i postoji, jel zna neko..???

    Evo, u skladu sa sledecim:

    Član 4.
    Alpsko i nordijsko skijanje, snoubord, kao i podučavanje skijanju se može obavljati samo na ski - stazama.

    U skladu sa ovim, van staze je zabranjeno, zar ne?

    Dalje:

    Član 4.
    Javnim skijalištima, kao i drugim posebno uređenim površinama, namenjenim za skijanje i specijalizovane zimske sportske aktivnosti upravlja skijaški centar u skladu sa ovim zakonom.

    Član 5.
    Za obavljanje delatnosti iz stava 1. ovog člana skijaški centar se osniva kao javno preduzeće, u skladu sa zakonom kojim se uređuje pravni položaj javnih preduzeća i uslovi i način obavljanja delatnosti od opšteg interesa.

    Dakle, opet pitanje: da li su takve stvari regulisane ili ne posebnim Pravilnikom??? Ovo je vec pravno pitanje i ako jeste regulisano i pise da je zabranjeno onda OK, ali ako ne pise, definitivno daje mogucnost razlicitog tumacenja zakona i njegovih clanova, a ondaK opet "zakon jaceg", mutavi, krezubi, polupismeni i mucavi redari, itd, itd...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •