Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 71

Tema: Da li je istina?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    18.11.2009
    Skije / Bord
    K2 Raider
    Poruke
    17

    Podrazumevano Da li je istina?

    Molim nekog ako moze sa sigurnoscu da kaze, ili makar proveri da li je istina sledeca recenica.

    Na Kopaoniku su poceli da oduzimaju ski pas ako se vozi ispod zice??????????

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2011
    Godina
    36
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    S obzirom da se voznja ispod zicare smatra za voznju po neuredjenim terenima SS bi teorijski mogli da oduzmu ski pas nekom ko je tu vozio. Medjutim ono sto ja znam je da redari koji su zaduzeni za to u najvecem broju slucajeva samo opomenu i zapisu ime i prezime korisnika i br ski pasa, a ako i kasnije istu osobu uhvate u istom prekrsaju onda verovatno oduzimaju ski pas.

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Istina nego šta

  4. #4
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Mozda je pravilnije reci da nisu "poceli", vec da ranije nisu to radili, a trebalo je.. Na uredjenim skijalistima kakav je Kopaonik, skija se po uredjenim stazama, dakle van staze je zabranjeno i za to sledi kazna, to je potpuno normalno. Ne verujem da biste u recimo, Austriji ili Francuskoj za slican prestup bili samo opomenuti - e sad, to sto oni ranije nisu radili svoj posao kako treba, to je druga prica... Uzimajuci u obzir realnu "opasnost" u datom slucaju, mislim da je moglo da prodje sa opomenom ili privremenim oduzimanjem, al 'ebi ga...

    ja sam prosao kroz sumu i iza mreze na Zlatiboru, sa Cigote na deo zatvorene staze 1a prema decijem parku i imao sam srece da sam samo opomenut...e ,da, takodje sam prosle godine opomenut kada je prelaz na duboke sa K.grebena bio zatvoren zbog pripreme nekog takmicenja valjda, a ja se opet, jel, "provukao", zatim su me opominjali na BZ kad se ranije pustam sa sidra, pa prodjem pored data check-a (zaobidjem ga jel ne pusta sledecih 5 mina, a ja se sjurim za 20 sek) itd, itd...

  5. #5
    Member iko avatar
    Datum registracije
    21.11.2007
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Mozda je pravilnije reci da nisu "poceli", vec da ranije nisu to radili, a trebalo je.. Na uredjenim skijalistima kakav je Kopaonik, skija se po uredjenim stazama, dakle van staze je zabranjeno i za to sledi kazna, to je potpuno normalno. Ne verujem da biste u recimo, Austriji ili Francuskoj za slican prestup bili samo opomenuti - e sad, to sto oni ranije nisu radili svoj posao kako treba, to je druga prica... Uzimajuci u obzir realnu "opasnost" u datom slucaju, mislim da je moglo da prodje sa opomenom ili privremenim oduzimanjem, al 'ebi ga...
    Nigde u Zakonu o skijalistima ne stoji da mogu da ti oduzmu skipass ako skijas van obelezene staze. Stoji da skijas na sopstvenu odgovornost. I tako je svuda u svetu.

  6. #6
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Zakon o Javnim skijalištima


    ...

    Član 31.

    Prevoz žičarom je oblik javnog prevoza i obavlja se prema utvrđenom redu vožnje, koji mora biti uočljivo istaknut na polaznoj i završnoj stanici.

    Skijaški centar obavezan je da skijaše upozori na odgovarajući način o mogućnosti oduzimanja ski - pasa zbog ponašanja suprotnog ovom zakonu i pravilima o redu na skijalištu.

    ...

    Član 54.

    Redar u vršenju svojih dužnosti ovlašćen je da:
    ...
    5) oduzme, trajno ili privremeno, kartu za vožnju žičarom skijašu ili drugom licu koje se i pored opomene redara ponaša suprotno odredbama ovog zakona, vozi na nizbrdici ugroženoj lavinom, ne poštuje znake zabrana i uputstava, postupa suprotno nalozima službe spasavanja ili ponovljeno čini povrede utvrđenih pravila ponašanja na skijalištu;

    ...
    Član 55.

    Skijaši su obavezni da se pridržavaju pravila o redu na skijalištu i uputstava i upozorenja koje im daju redari.

    Skijaš je obavezan da:
    9) poštuje postavljene oznake i signalizaciju;
    ..
    12) poštuje uputstva redara;

    Skijaš ne sme:

    1) skijati na skijalištu, odnosno stazi koja je označena kao zatvorena;


    Član 56.

    Skijaš je, u cilju osiguranja bezbednosti, dužan da se prilikom vožnje žičarom i ski - liftom pridržava sledećih pravila:
    13) ne sme da se ponaša suprotno znakovima i uputstvima postavljenim u skladu sa ovim zakonom ili bilo kojoj usmenoj instrukciji (uputstvo ili obaveštenje) od strane službenih lica skijaškog centra koje se odnosi na bezbedno korišćenje žičare;
    ...

    http://www.skijanje.rs/oko-skijanja/...-skijalistima/
    Izmenio/la macak011; 17.01.2012 u 10:22.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2011
    Godina
    36
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    http://www.skis.rs/pdf/pravila_na_skijalistu.pdf

    Strana 4, redar ima ovlascenje da privremeno ili trajno oduzme ski kartu ukoliko se ne postuju odredbe iz ovog zakona...

  8. #8
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    ..a da dodam, tacno je da pise i ovo:

    Član 26.

    Na divljim ski - stazama, neobezbeđenim stazama i van skijaških staza skijaši se skijaju na sopstveni rizik.

    Skijaški centar skijašima na neobezbeđenim stazama pruža uobičajene informacije o vremenu, snežnim padavinama i opasnostima od zavejavanja.

    U cilju sprečavanja korišćenja divljih ski - staza, skijaški centar je obavezan da u okviru skijališta postavi odgovarajuća upozorenja i znake.
    ...

    Dakle, ako je zabranjeno da se tuda vozi, ide upozorenje i oduzimanje, jel tako? Ako nije zabranjeno ispod zice i slicno, onda je dozvoljeno (logicno zar ne? - hehe), ali na sopstveni rizik...

  9. #9
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    ..jos nesto, ako se neko vec poziva na Zakon, valjda ga je procitao???

  10. #10
    Member iko avatar
    Datum registracije
    21.11.2007
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    ..jos nesto, ako se neko vec poziva na Zakon, valjda ga je procitao???
    Naravno da sam ga procitao. Nema potrebe za ovakvim komentarima.

    Na osnovu svega sto si naveo (sto stoji u Zakonu), gde pise da ne smes da vozis na neuredjenoj stazi ako ne postoji znak zabrane ili znak opasnosti (a to je na Kopu u 90% slucajeva)?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •