Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 35

Tema: Gerlitzen ili Bad kleinkirchheim?

  1. #21
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Haman kao da ti je Katschi djecu pojeo Dva brda jedno do drugog, sta imaju pobogu da ih razdvajaju. Ja se ne sjecam koje je koje, ono gdje im je onaj A1 je meni malo bolje sto se tice staza al je transport na onom drugom koliko se sjecam bolji.

  2. #22
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris Pogledati poruku
    Sto se mene tice odgovor je jedinstven, veliko NE.
    Meni je velika i do sada ne ispunjena zelja da se medju prvima spustm niz Grand Risu.Mada sam posetio Alta Badiu bar 5-6 puta da sada mi to nije poslo za rukom. Tako da praktikujem sistem- sto kraci zavoj i sto blize ivici staze.
    P.S.
    Malo me ponese do Italije al ne mari...

  3. #23
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od LAKI SKI BOY Pogledati poruku
    Da li mislis na Katschi ili Aineck,jer su to dve potpuno razlicite stvari????Po katalagu Katschberg ima 70 km staza,a od toga ja mislim da Ainecku pripada barem 50 km ako ne i vise....Kada bi genijalci sa Jahorine sproveli u delo ono sto su uradili Austrijanci na Katschiju i ogradili sa onim drvenim ogradama staze Jahorina bi imala barem 100 km staza.Ne znam da li znate da granicna linija izmedju regije Koruska i regije Salzburg prolazi tacno izmedju Ainecka i Katschija,Pa posto Koruska ima malo skijalista ona je od Katschija napravila ime vece nego sto je skijaliste samo,a u Salzburgu o Katschiju necete ni cuti,a o Ainecku cete cuti pohvale i to sa pravom,jer je Aineck fenomenalan.Krajnje je vreme da se ova dva skijalista potpuno razdvoje a ne da se Katschi slepa uz Aineck.
    Ja sam mislio, da je granica dolina Lungau....

  4. #24
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Granica je kod nadvožnjaka na kojem je traka koja vodi do Ainecka. Niko ne odvaja Kačberg od Ajneka, već je to jedno skijalište, bez obzira što su na dve strane i u različitim pokrajinama. Važno je da ski pass važi za nekoliko ski centara, pa neka svako bira šta mu je lepše. Staza Ajnek je prava poslastica (naročito Diretissima), kao i A1. Bez obzira što su staze na KAčebrg strani na nekim mestima razdvojene ogradama, odlične su i ja sam na njima uživao od 2008 pet puta (jednom sedam a potom po jedan dan). Grosek Špajerek je takođe odlično skijalište i nadam se da su mnogo dobili postavljanjem gondole iz St. Mihaela. Oberatuern je daleko veća šminka od Kačberga, ali vredi ga proći zbog toga što su staze razdvojene i za jedan dan može da se obrne čitav krug oko skijališta. Uzgred, kačberg je 2008 proglašen za najbolje skijalište u istočnim Alpima (ili tako nekako) za sve u vezi sa skijanjem i oko skijanja. Već oštrim rubove za mart i posetu Lungo/Lungau regiji - opet, ali sada celu nedelju. ps Ovo je sasvim druga tema u naslovu, ali su me ponele emocije
    Izmenio/la wetmila; 18.01.2012 u 12:46.

  5. #25
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Prošle godine sam skijao u Katchbergu i rekao sam sebi da ću se tamo vratiti kada naprave pristojan transport iz dna na vrh Aineck-a, mislim i na jednu i na drugu stranu. Kao da su se naslušali kritika pa su ove godine dio koji je pokrivalo sidro zamjenuli gondolom. Još da zamjene onaj dvosjed i trosjed biće to prva liga, po meni za sada nije.
    Pošto je totalni off topic dodaću i to da sam tamo za 10 EUR uradio najbolji servis na skijama, ikada.
    Mogućnost ful karvinga u punoj brzini na strmoj stazi (Face, Gradn Risa, slalom u Šladmingu, Diretisima..) je uglavnom u direktnoj proporciji sa veličinom muda vozača.

  6. #26
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sve zavisi kako se definiše "ful karving" , ako ga definišemo tako što odradimo karving zaokret bez da sneg iza "pršti" (da samo rubovi rade posao - da nema (pro)klizavanja) onda mislim da je vrlo teško voziti ful karving vožnju po strmim stazama.

    Takvim skijanjem bez otklizavanja (što bi trebalo da je definicija karvinga) praktično ne postoji usporavanje i u slučaju crnih staza bi značila da bi posle nekog vremena brzina iznosila 200km/h .

    Baš danas sam na stazi (sa žičare) gledao trening takmičara, naravno proklizavaju iako prave karving zaokrete - kao i svi takmičari u svetskom kupu.

    Da bi se vozio ful (čist) karving, tj. izvodili zaokreti bez imalo proklizavanja potrebni su idealni uslovi: pripremljena staza, malo ljudi na istoj a u zavisnosti od nagiba potrebna je i proporcionalno široka staza

    S' obzirom da ni u SK ne voze čist karving, možemo doći do zaključka da je moguće voziti karving i po crnim stazama ali sa otklizavanjem dovoljnim da se održava neLudačka brzina .

  7. #27
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    Mogućnost ful karvinga u punoj brzini na strmoj stazi (Face, Gradn Risa, slalom u Šladmingu, Diretisima..) je uglavnom u direktnoj proporciji sa veličinom muda vozača.
    Dakle, žene otpadaju.

    Da se bar djelimično vratimo temi, evo pogleda na Gerlitzen sa Turrachera:
    gerl.jpg

    Postoji realna šansa da je vrh u pozadini Triglav.
    Izmenio/la stekan; 18.01.2012 u 20:12.

  8. #28
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    Prošle godine sam skijao u Katchbergu i rekao sam sebi da ću se tamo vratiti kada naprave pristojan transport iz dna na vrh Aineck-a, mislim i na jednu i na drugu stranu. Kao da su se naslušali kritika pa su ove godine dio koji je pokrivalo sidro zamjenuli gondolom. Još da zamjene onaj dvosjed i trosjed biće to prva liga, po meni za sada nije.
    Pošto je totalni off topic dodaću i to da sam tamo za 10 EUR uradio najbolji servis na skijama, ikada.
    Mogućnost ful karvinga u punoj brzini na strmoj stazi (Face, Gradn Risa, slalom u Šladmingu, Diretisima..) je uglavnom u direktnoj proporciji sa veličinom muda vozača.
    Treba tehnika i kondicija.....ne samo muda....
    Izmenio/la skiman; 19.01.2012 u 06:58.

  9. #29
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Dakle, žene otpadaju.

    Da se bar djelimično vratimo temi, evo pogleda na Gerlitzen sa Turrachera:
    gerl.jpg

    Postoji realna šansa da je vrh u pozadini Triglav.
    Nije (on bi trebao biti malo više desno, kako si slikao)....al može da bude to Kepa ili jedan izmed vrhova oko Korenskog sedla (dakle iznad Kranjske Gore)...

  10. #30
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman
    Citirati Originalno postavljeno od bobo
    Mogućnost ful karvinga u punoj brzini na strmoj stazi (Face, Gradn Risa, slalom u Šladmingu, Diretisima..) je uglavnom u direktnoj proporciji sa veličinom muda vozača.
    Treba tehnika i kondicija.....ne samo muda....
    U pravu ste obojica...
    Velika muda su svakako potrebna da se odlučiš na ulazak u race veleslalom / super G po nekoj primamljivoj crnoj stazi, a mogućnost srećnog izlaska iz iste je kao što reče Skiman direktno zavisna od dobre fizičke pripremljenosti, dobre tehnike, ali i od dobre opreme...
    Nedostatak muda te zaustavlja na vrhu padine, a nedostatak jednog od ova 3 parametra (kondicija/tehnika/oprema) vodi direktno u zaštitnu ogradu, a u gorem slučaju u sanke i helikopter...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •