Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 48

Tema: Bansko 2012

  1. #21
    Member vmiro avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Na Bugarskoj granici sam dao Medjunarodnu dozvolu policajcu i on me pitao šta mi je to, tako da...prethodni post ima smisla...ali s druge strane uvijek se može naći neki murijas koji će vam zbog 'nemanja' dotične tražiti da platite kaznu...

    Pozdrav iz Banskog
    mIRO

  2. #22
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    Tako je ,najbolje je da imash uredne sve dokumente,za da nema glavobolja.

  3. #23
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Na pamet mi nije pala nova vozačka i da je ona drugog formata pošto i dalje koristim staru, ali i te kako ima smisla da uz novu nije neophodno imati i staru. Iz AMSS sam dobio sledeću informaciju (odnosi se isključivo na nosioce nove vozačke dozvole):

    Zemlje u kojima nije potrebna međunarodna vozačka:
    1. Hrvatska
    2. BiH
    3. Slovenija
    4. Austrija
    5. Bugarska
    6. Rumunija
    7. Mađarska


    Zemlje u kojima je i dalje neophodna međunarodna:
    1. Makedonija
    2. Grčka
    3. Italija
    4. Francuska
    5. Nemačka
    6. Španija
    7. Švajcarska


    ! Ako su lagali mene i ja lažem vas. Proverite pre putovanja za konkretne zemlje koje prolazite !

    Na žalost, naše ministarstvo na sajtu nema jasno prikazane informacije o korisnim informacijama pri putovanju u inostranstvo, niti sam uspeo da pronađem neki sajt sa relevantnim informacijama na koji bi se moglo 100% osloniti. Ako neko ima neku informaciju i dobar izvor u vezi sa ovim neka ih podeli ovde...

    To što kod nas AMSS ima eksluzivno pravo (monopol) da izdaje međunarodnu dozvolu je potpuni nonsens, ali sama međunarodna kao dokument nije izmišljotina naših birokrata već stvar međunarodnog dogovora. Naravno, nadam se da nam uskoro neće trebati, baš kao ni zeleni karton. Koliko znam u EU se već koristi zajednički format vozačke, samo nisam siguran da li je već važeća u svim zemljama članicama ili tek treba da postane.

  4. #24
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2011
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Sad sam proverio na FIS sajtu kalendar takicenja.. Evo sta ima u Banskom.. Po postovima koje sam procitao na forumu, znaci da bi trebalo izbeci ove datume tj skoro celu drugu polovinu februara?

    13.-14.2.2012 Bansko CC BUL FIS 5k
    18.-19.2.2012 Bansko AL BUL WC SL
    23.-26.2.2012 Bansko AL BUL TRA 3xDH SG
    28.-29.2.2012 Bansko AL BUL FIS NC 2xSG 2xSC 2xSG

  5. #25
    Member vmiro avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Mali izvještaj iz Banskog...
    Od subote 14. vrijeme je sunčano bez padavina ali vrlo hladno. Tek danas je malo ugrijalo, ali je na par staza koje su u sjenci i dalje bilo leda... Prekjuče je temperatura na Todorki oko pola 10 bila -18 Sve u svemu, prezadovoljan sam sa vremenom
    U Banskom ima snijega od ranije, i trotoari uglavnom nisu očišćeni kao ni veliki parking kod gondole što otežava kretanje pogotovo onima sa pancericama. Ako poranite, nećete uopšte zateći gužvu na gondoli. Nas hotelski bus vozi u 9, dok pokupimo opremu na gondoli smo u pola 10, i za najviše 4-5mi smo u gondoli, tako da...ko rano rani...
    Dok sam ja ovdje, čini mi se da nisu sređivali staze niti su radili topovi tako da su crvene staze na nekim mjestima već progledale (mada, vrlo malo) a plave staze su uglavnom neravne...danas vidjeh da par ekipa nešto petlja oko topova...
    Inače, na plavim stazama već ima gužve i malo je skijanje zamorno, ali to više u poslepodnevnim časovima...

    Toliko.
    mIRO

  6. #26
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Hvala na opsirnom izvestaju. Ja krecem u subotu pa cu se truditi da napisem i ja neku korisnu informaciju.

  7. #27
    Member vmiro avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Juče, mećava u Banskom...prekjuče je snijeg lagano počeo da pada i da duva vjetar...ujutru je već napadao oko 15cm, po slobodnoj procjeni, ali je duvao takav vjetar da je vidljivost bila 10-ak metara...dok nismo izašli izašli iz Banskog

    Poz
    mIRO

  8. #28
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Od 7. do 14. januara Wetmila mlađi je bio u Banskom i proveo se odlično. Uz mali administrativni problem u bord školi, imao je dva dana po četiri sata rada sa instruktorom, malo u grupi, malo sam. Potom je četiri dana obilazio staze i fun park. Staze uređene sa dosta snega i bez neke gužve. Međutim red za gondolu je između 9 (9 i 30) do oko 11 ogroman, tako da je on odlazio gondolom do 9, bez gužve. Na Tombi bez gužve, a cele nedelje bez snega i vetra, Apart hotel Dream ok, put busom je bio malo duži u odlasku, ali sve u svemu vratio se zadovoljan.
    Izmenio/la wetmila; 13.02.2016 u 10:17.

  9. #29
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    ајд ко горе види Божу Пироћанца, нек га поздрави

  10. #30
    Junior Member
    Datum registracije
    06.12.2010
    Godina
    38
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Da li je neko isao skoro za Bansko,kakvi su putevi i da li je sve prohodno zbog ovih mecava
    koje su bile proteklih dana? Planiram da krenem u subotu ujutru kolima pa mi svaka informacija puno znaci...

    hvala...
    Pozz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •