Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Bansko 2012

  1. #1
    Member vmiro avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Poruke
    54

    Podrazumevano Bansko 2012

    Jedno pitanje tehničke prirode, vezano za put do Banskog...
    Da li je potrebno vaditi međunarodnu vozačku dozvolu? Da li je neko imao iskustava po tom pitanju?

    Poz
    mIRO

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vmiro Pogledati poruku
    Da li je potrebno vaditi međunarodnu vozačku dozvolu? Da li je neko imao iskustava po tom pitanju?
    mIRO
    Apsolutno, bez međunarodne nemoj ni da pomišljaš da krećeš. I imaj u vidu da međunarodna ne važi bez domaće vozačke, moraš da ih nosiš obe. Moguće je da će ti tražiti vozačke već na granici, a prošle godine sam na putu do tamo naišao na par patrola od kojih me je jedna zaustavila i odmah su tražili međunarodnu vozačku.

    Bugarska policija peca strance za minimalna prekoračenja ili kada te zaustave tražiće bilo koji povod da ti iskamče neke pare. Jedna od tih sitnica je međunarodna vozačka ili domaća vozačka za koju ljudi pomisle da im ne treba kada imaju međunarodnu. Prvu pomoć obavezno u kola, nalepnicu zemlje iz koje dolaziš, lance i pp aparat, ne znam da li je obavezan ali ja ga uvek nosim zbog toga što se propisi razlikuju od zemlje do zemlje.

    Zeleni karton je nešto što mislim da ti ne treba za Bugarsku, da nisi mislio na to umesto na međunarodnu? Od 01.01.2012. nam zeleni karton ne treba, osim za Makedoniju i Bosnu. Evo linka vesti.
    Izmenio/la chaghaboo; 10.01.2012 u 19:06.

  3. #3
    Member vmiro avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Uh, a slučajno mi pade to na pamet...sreća pa pitah
    Mislio sam baš na međunarodnu vozačku, zeleni karton imam "po defaultu" jer mi treba za ulazak u Srbiju...inače sam iz RS... Mada sam načuo da nam više neće trebati za prelazak u Srbiju, ne znam za ostale države.

    Inače, kad smo već kod međunarodne dozvole, ranije kad sam išao bilo gdje u EU (Njemačka, Italija, Austrija) imao sam međunarodnu, međutim jedva da su mi tražili i običnu vozačku a kamoli međunarodnu, ali dobro, bugari su bugari

    Hvala na info

    mIRO

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Iskustva su različita, nemoj da te zavaraju. U nedelju sam se vratio sa skijanja u Francuskoj i na Hr i Slo granici su mi tražili međunarodnu i nacionalnu vozačku, saobraćajnu i zeleni karton iako sam u te zemlje ulazio 31.12, a već od 01.01. nam zeleni karton nije trebao.

    Tako će ti neko reći da možeš da se švercuješ po Sloveniji ili Austriji bez vinjete, ali ja se sa takvim stvarima ne bih igrao. A kad smo kod vinjete i nju obavezno kupi čim uđeš u Bugarsku. Malo posle granice sa desne strane imaš kioske i pumpu na kojoj se kupuje vinjeta.

  5. #5
    Member vmiro avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Naravno, ne treba rizikovati i dozvoliti da takve stvari kvare odmor

  6. #6
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Obavezno međunarodna, ne znam da li je auto tvoj ali ako nije i osoba čiji je auto nije prisutna treba i ovlašćenje iz auto-moto saveza.

    Nedeljna vinjeta (7 dana) je inače 10 leva (lev=KM)
    Ako ideš od, recimo subote do subote, trebaće ti dve, jedna za povratak, imaš ih i u Banskom za povratak.
    Više info na www.vinetka.com

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    16.01.2008
    Skije / Bord
    volkl
    Godina
    57
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Ja sam trenutno u BG, Borovec, vinjetka na granici za mesec dana 13 evra, ne boli te glava, svake godine pecaju strance za vinjetku, 10 evra po osobi u kolima da te pusti, al da kupis vinjetku na prvoj sledecoj pumpi. zeleni karton ne treba.

  8. #8
    Member vmiro avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Ček', vinjeta zamjenjuje zeleni karton? Vinjeta, npr. u Sloveniji, je zamjena za putarinu, u Austriji takođe...

  9. #9
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Zeleni karton nije putarina

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Zeleni karton je međunarodno putno osiguranje, a koje je neophodno za zemlje koje nisu u tom nekom sistemu zemalja koje međusobno priznaju osiguranja izdata u samim zemljama.
    Pošto je Srbija postala deo tog sistema nama više zeleni karton ne treba za prolazak kroz sve zemlje koje su u tom sistemu, a čija smo i mi članica, ali nam je potreban za prolazak kroz zemlje koje ne pripadaju tom sistemu, a to su Makedonija i Bosna.
    Kako si ti iz RS vrlo je verovatno da ti je zeleni karton potreban. Najbolje je da se raspitaš u nekom auto-moto savezu ili još bolje u osiguravajućoj kući u kojoj ti je osiguran auto.

    Vinjeta je putarina koja se naplaćuje vremenski (7 dana, 15 dana, mesec dana ili godinu dana...), a ne po kilometraži ili deonici kao što je praksa u Srbiji.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •