Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: Obertauern

  1. #11
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Koncept je kao Kop. Skijalište polazi od sela Obertauern, tj. baš kao na Kopu - to i nije pravo selo, nego turistički kompleks (skup smeštaj).

    Inače, Šladming ti je na 40km od Obertauerna. Moj tip: ako uzmeš jeftin smeštaj u Redstadt-u Šladming je 22km, a Obertauern 20km. Zbog dobrih i lakih pteva, oba su na po 15min vožnje ujutro.

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citajuci sta pise sev o Schladmingu a i ovde o Obertauernu definitivno cu sebe od sada smatrati boljim skijasem. Meni je Obertauern legao ko budali samar narocito jer sam isao prvih dana aprila. U to vreme ovde je pravi raj. Nema one zime o kojoj pise sev, visoko je, sneg prirodni, temperatura nesto iznad 0, staze kao u raju, jedina mana duzina, naravno. Mislim da ovde ima i te kako mesta za pocetnike a i za experte. Parking 4 je zaista najbolji jer odatle moze i na Gruenwaldkopfbahn i na Zehnerkarbahn. Ja problema sa parkingom nisam imao zbog doba godine ali istina je da nisu veliki i da u spicu sezone mogu da naprave problem. Grosseck/Seireck nemoj da zalis sto nisi obisao, nista posebno, sem nove gondole iz St. Michaela i nesto starije iz Mautendorfa ostale zicare starije, staze bez veze, nista narocito. Ja sam ovo skijaliste iskoristio kao bonus dan jer sam otisao to jutro kada sam stigao da se malo zagrejem za narednih sest dana i za tu svrhu je dobro. Ali da ski pass nije bio taj dan 19 EUR ne bih ni isao. Video dam da odredjenih subota u sezoni postoji extra popust i taj 28. mart sam iskoristio upravo zbog toga, tih para je vredelo. Ali doci tu i potrositi dan pored Obera i ostalih skijalista iz Amade regije je po meni bez veze.

  3. #13
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Pošto sam se ove godine sticajem (poslovnih) okolnosti zadesio u Oberu na 4 dana - mogu dodatno da osnažim dve stvari iz prošlosezonske moje recenzije:

    1. Snega ima i kada ga u svim okolnim skijalištima nema ili ima tek na kašičicu (dok su drugde rasle decembarske visibabe, u Obertauernu su radile sve staze. Tj. sve osim one najteže: 26a, mada mi je i tu utisak da su se više plašili lavina nego što nisu mogli da osposobe stazu).

    2. Bez problema popunjava 4 dana kvalitetnog skijanja, a da nije dosadno.

    I još nešto: sve više se zaljubljujem u tu crnu stazu br.2, koju sam ranije opisaivao. Šta ona sve izdrži preko dana, a da i dalje daje kvalitetno skijanje popodne verujem da nigde nisam video...

  4. #14
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano Obertauern: 27.12.'15-01.01.'16 god.

    Bili prvi put na 4 skijaška dana..i uživali na stazama!!!
    Odlično pozicionirano, lak prilaz skijalištu. Sav smeštaj je praktično na stazi, i time je skuplji nego u okolnim mestima. Bili smo smešteni neposredno pored parkinga P3 i P4, odakle vode žice na dve strane...odlična pozicija!
    Skijalište je odlično iskorišćeno i lako je da se celo obiđe u jednom danu. Sve žice su postavljene kao kazaljke na časovniku, pa se može skijati tzv. zelena (u smeru kazaljke) ili crvena (kontra smer) TauernRunde maršruta.
    Jedna strana skijališta je ceo dan u osoji (Gamsleitenspitz i Zehnerkarspitze) pa staze duže drže. Druga strana, veća, je ceo dan osunčana sa većom gužvom i većim izborom staza.
    S obzirom na miiiinimalnu količinu snega koju smo zatekli, oni ovo održavaju maestralno. Primetno veeeliki broj nemačkih državljana. Jedan mali SPAR, nijedna apoteka, par prodavnica, i sve radi do 18h..sa cenama prikladnim klijenteli .

  5. #15
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Evo nas na otvaranju ski sezone u Oberu. Gledali smo stanje sa snijegom, nije sjajno i najviše ga ima upravo ovdje. Rade skoro svi liftovi.
    Odličan izbor za ski opening i dva dana skijanja.
    Već treći ne bi znali šta ćemo. Zato smo namazano uzeli Lungau ski pas i sutra idemo da obiđemo Katcshi. Vjerovatno i onaj Grosseck Spireck, kako li već.
    Obertauern je OK skijašte, super povezano, sređeno, dobra infrastruktura. Ali mu fali dužih staza. Previše je žica koje imaju 200 - 300 m nadmorske visine i, normalno, staze uz njih moraju biti kraće. Čini se da je za OK za offpiste, ali nije bilo dovoljno snijega da probamo.
    Parkirali smo na P4 parkingu i imali pravi Ski-in-ski-auto. Svi parkinzi su ok, blizu žica, a možda je P4 ponajbolji jer ima se jedne strane gondolu za stranu koja je u hladu, s druge šestosjed i dvosjed koji vode na sunčanu stranu.
    Za dva dana smo prešli nekih 100 km nizbrdo (snimali iSki track aplikacijom i gps-om), obišli sve žice jedno 3-4 puta (ukupno ~ 60) i nabili maksimalnu brzinu od 117 km/h (ExBaker).
    Eto, može se doći, vidjeti, odskijati. Za ski opening sjajan izbor, jer na drugim mjestima u ovom periodu ima puno manje snijega.
    Bili smo smješteni blizu Mauntedorfa (Nausess), selendra kao što austrijske znaju biti, sa štalom i livadama, ali dobrim dvosobnim apartmanom za 80 € noć. 20 Km od Obera, stiže se baš brzo.
    Utisak je upotpunio ski servis i rental Erika (http://www.sport-erika.at/ u centru Obera) - servis skija 10 €, a momak koji radi (drži?) je toliko dobar znalac i ima dobar izbor skija da sam kupio i čitav par skija - nove Head Raw Instict cijelih 340 €. I super se iskijao prvi dan. Velika preporuka za ski sport Erika !!!

  6. #16
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

  7. #17
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Dodao bih jos par komentara.Plus za povezanost i sredjivanje staza.Sa ovolikom kolicinom prirodnog snijega bez obzira na artiljeriju koja pokriva skoro svo skijaliste,staze su dooobro spremljene.Ako im brzo padne snijeg mogu do maja izdrzati.Na dosta mjesta se vide ogromne ledene ploce napravljene otopljavanjem pa smrzavanjem vjestaka.Centar je tako organizovan da se za tili čas može prebaciti sa jednog kraja na drugi.Sad,jos kad bi pojedine žice bile novije,to bi bilo jos bolje.Ima dosta prastarih dvojsjeda i cetvorosjeda ali su brzi.Najbolja infrastruktura je na dijelu KringsAlm.Od staza bih posebno izdvojio crnu fis koju smo par puta iz cuga odvezli.Dio staza gdje su pomenuti dobri sestosjedi su za preporuku.Mana je kao sto je i receno mala visinska razlika i samim tim staze su krace.Nama je za skiopening Ober legao sasvim ok.Sve glavne staze otvorene tako da smo ga preskijali za 2 dana vise puta.Za otvaranje sezone kazem sasvim ok.Za neko duze vrijeme ljudi u kondiciji kao sto smo mi ipak bolje da izaberu neto zapadnije.Oberu hvala,ali tesko da cemo ga drugi put obici vise od 1 dana.Ipak je previse dooobrih skijalista koje nismo takli.😊
    Sjutra Katsi,da izbjegnemo guzve usled blagodeti koja se zove 25€ skipass.

    Elderly

  8. #18
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano



    Elderly

  9. #19
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano



    Elderly

  10. #20
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano



    Elderly

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •