Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 32

Tema: Obertauern

  1. #21
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Obertauren 22.1.2019 .... jednom rečju .... perverzija ... i to totalna. Savršen skijaški dan: sunce bez oblačiča, bez vetra, malo ljudi, dobar minus (ok .. bilo je do -13) i naravno ogromne količine prirodnog snega (ok, baš mi nije izgledalo kao da ga ima 3m ... ali ok). O samom skijalištu ne vredi gubiti reči (gore su drugi več sve odlično napisali u detalje). Inače ... ubio sam se od skijanja, jedan boljih skijaških dana "ever". Debela preporuka (za skijanje) za sve ako se nalaze u blizini. (pravi) Sneg inače počinje od cca. Katschberga dalje prema severu Ma ludilo ....

    ps: inače sredjeno sve, sve staze i sprave otvorene i u funkciji, put preko prevoja naravno očiščen, cena dnevne karte 47eur






  2. #22
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2013
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Planiram odlazak u Obertauern pa me interesuje da li ima nekog sa skorašnjim iskustvima?
    Pročitah na prvoj strani da se preporučuje parking P4 kao najbolja pozicija za početak ski dana. Da li to i dalje stoji kao preporuka? Inače, akcenat mi je ka plavim i crvenim stazama.
    Da li je neko koristio Ski bus koji vozi kroz Obertauern i kakva su iskustva sa njim?
    Takođe, vidim da nema mogućnosti da se online kupi ski pass pa pretpostavljam da se sve kupuje direkt na skijalištu?
    Na kraju, ima li neke preporuke gde praviti pauze, neki kafić, restoran ....?

    Hvala i pozdrav svim skijašima !

  3. #23
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Mi planiramo da idemo u Obertauern sredinom decembra na 3-4 dana. Ako ideš posle nas, gledaću da ovde napišem naše utiske. Što se tiče akcenta tj željenih staza, svakako u Obertauern-u ima najviše plavih, pa onda dosta manje crvenih, i po koja crna, ako sam dobro zapamtio.

  4. #24
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Ja sam bio u Obertauernu pre 10 godina ali ne znam sta bi moglo biti narocito drugacije. Meni je polazna stanica bio parking P3 ali to je odmah pored P4 tako da je to isto to. P3 je bio malo veci pa je bilo lakse naci mesto a i za nijansu je blizi zicarama Gruenwaldkopfbahn i Zehnerkarbahn na kojima sam ja pocinjao dan. Posto pominjes parking pretpostavljam da ces dolaziti kolima pa ne znam zasto te interesuje i ski bus. Za njim nema potrebe zaista u okviru samog skijalista. Nije veliko i kompaktno je prilicno. Ja sam ski bus koristio za dolazak iz Radstadta samo jedan dan zbog problema sa autom. Ima red voznje i po njemu funkcionise sve besprekorno. Pribavi taj red voznje i neces imati problem ako ti ipak taj bus treba zbog necega.

  5. #25
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2013
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Hvala puno na odgovorima.
    Da, svakako smo tamo kolima, ali ski-bus staje bukvalno pored apartmana, pa sam razmišljao o toj opciji da ne "palim" auto svaki dan...
    @nebojan - svakako javite utiske i želim vam lepo skijanje!

  6. #26
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Skijao danas prvi dan sa porodicom u Oberu. Vetar jeziv celog dana, sve vreme sam se pitao kako izgleda kada se zatvori skijaliste, ako ovo nije bilo za zatvaranje �� Naroda je bilo katastrofa, guzve na gotovo svim liftovima, na stazama mravinjak. Gondolu su zatvorili oko 11 sati bukvalno meni ispred nosa tako da nisam skijao te staze. Od ovoga sto sam skijao, 2b mi se najvise svidela i jedna kratka 18a. Videcemo sutra kako ce biti sa vetrom, solidan deo skijalista nisam ni obisao. Moj utisak je da ovo skijaliste nikako nije za jedan dan, ako dolazite prvi put jer mreza staza komplikovana do bola. Rekao bih da bi i obelezavanje moglo biti bolje. Sto se snega tice, ima ga u izobilju i odlicnog je kvaliteta bio danas jer je temperatura ceo dan bila u minusu. Gastronomska ponuda prva liga, zaboli smo neki Mundwerk za rucak i bilo je super. Cene standardno izuvanje, ali je i usluga dobra.

  7. #27
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tdusko Pogledati poruku
    Skijao danas prvi dan sa porodicom u Oberu...
    Da nećeš slučajno u subotu biti na Katschbergu?

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Da nećeš slučajno u subotu biti na Katschbergu?
    Za sutra je najavjen neki sneg, jos nismo odlucili da li cemo sutra skijati, gde i koliko.

  9. #29
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2013
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Da ostavim par utisaka sa mog skijanja u Obertauern-u.
    Sa porodicom sam bio u periodu od 02.-07.01. i generalno, utisci su vrlo pozitivni - što bi se reklo, vratio bih se ponovo
    Smeštaj-apartman sam našao direktnim kontaktiranjem, guglovanjem (i uz moram reći dosta truda) u jednom od "zaseoka" Untertauerna. Od skijališta je udaljen oko 11 km. Ski-bus je stajao na 50-tak m od apartmana aii zbog jednostavnosti, ipak smo išli do skijališta automobilom.

    Prvog dana smo malo okasnili i centralni parkinzi P2, P3 i P4 su bili već puni pa smo našli slobodnog mesta tek na P6. Ali i odatle su veze ka stazama bez ikakvih problema. Narednih dana smo bili na P4, ali uz dolazak recimo 15-20 min pred početak rada žičara. Taman da se spremimo za skijanje.

    Snega naravno, bilo je više nego dovoljno. Najveći utisak mi je da sam se prvi put vratio sa skijanja a da skije nisu taknute kamenjem na kliznoj površini.
    Bilo je gužve, u smislu da je puno skijaša na stazi, ali na liftovima se nije čekalo. U najgorem slučaju sam čekao par minuta i to obično za ukrcavanje na gondole.

    Pošto sam prvi put skijao u Austriji, definitivno mogu da kažem da su (makar ovde) staze za "boju" jače nego na Kopaoniku. Snega je, kao što rekoh bilo sasvim dovoljno, sve staze su radile a samo skijalište i pogled na njega je impozantan. Samo jednog dana, i to zbog jačeg vetra, nije radila gondola Zehnerkarbahn ali ostale, su sve radile.
    Instalacije su odlične, deluje mi da su prilično nove, puno njih sa haubama (6-sedi, 8-sedi). Ima i jedan "raritet" - dvosed, koji mi je bio skroz interesantan kao "oldtajmer".
    Takođe, nema "divljanja" na stazama, i pored puno skijaša, osećao sam se mnogo relaksiranije nego na Kopaoniku sa istom gužvom. Inače, kao i na Kopaoniku, najveće gužve su na plavim stazama, pa manje na crvenim. Crne nisam "testirao", mator sam za to .

    Ono što mi se nekako nije preterano svidelo (makar mi je takav utisak ostao), staze nisu bile nešto preterano opeglane. Delovalo mi je da su čak i na Kopaoniku bolje peglali staze. Hupsera je bilo prilično na stazama i javljali su se već oko podneva (kao na prilazu liftu Duboka).

    Cene po ski-kafeima: nešto jače nego na Kopaoniku.
    Cene po restoranima: bogami, opasno izuvanje.
    Cene po marketima: skroz korektno.
    Cena apartmana: kao na Kopaoniku u vikend naselju

    Samo mesto i nije "mesto" već hotelski centar. Glavni put koji prolazi kroz skijališe i oko njega hoteli i apartmani, par prodavnica, jedan supermarket... i to je to.
    Naravno, ništa divljački urbanizovano, čak sam i razmišljao kako bi ga mi jedno "upetostručili" vrlo brzo....
    Pošto smo bili smešteni u Untertauern-u, na 5 min vožnje kolima je gradić Radstard i tu su 2 velika supermarketa sa svime što treba.

    Putovanje, bez ikakvih problema, vrlo lagano. Autoput je do poslednjih 30-tak kilometara.
    Krenuli iz BG u 07.00 - stigli u apartman u 16.30. Zadržavanje na granicama oko 10-15 min (bila je gužva na ex-granici HR-SLO zbog uvedene "blic" kontrole).

  10. #30
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    To za razvaljivanje staza je klasika gde god da skijam po Alpima. Inace sam samo po Alpima i skijao, ali ne vidim zasto bi drugacije bilo bilo gde drugde. Iskreno bih se iznenadio da nadjem bilo gde strmiji deo staze posle 10-11h u danu jakog saobracaja da nije kombinacija ledenih ploca i gomila sastruganog snega. Nikada to nisam video. Od Kronplatza, preko Ski Welta, Sankt Johanna, Garmischa, Lengriess-a do Obertauern-a. Bukvalno najkasnije do 11h su svi strmiji delovi plavih i crvenih staza groblje. Evo sad u subotu Sankt Johann, temperatura -12, svez sneg pao dan ranije, dakle bolje ne moze. Izlazim u 10h na stazu, svaki strmiji deo upokojen. Zato najvise volim i skijam blage plave staze jer one najduze drze. Na Kronplatzu recimo ima par plavih staza bez prakticno ijednog jedinog strmijeg dela. Te staze sam vozio prosle godine na +10 stepeni posle rucka i bilo je fenomenalno.

    Ja nazalost jos nisam skijao na Kopu, ali ako ti imas utisak da tamo bolje i duze drze staze, ja bih tipovao da je to zbog:
    a) Relativno blagih staza tjst manje strmih delova
    b) Manjeg broj skijasa koji prodju preko staza

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •