Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 36

Tema: zillertal arena

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    04.01.2012
    Godina
    33
    Poruke
    12

    Podrazumevano zillertal arena

    pozdrav forumasi
    trebao bih sledece nedelje na skijanje pa me interesuje jel ima neko iskustva sa zillertal arenom,konkretno me interesuje gerlos.
    koliko je daleko hintertux glecer odatle posto planiram i to da obidjem..
    koliko sam shvatio postoji ski pas koji vazi za oba skijalista..pozdrav

  2. #2
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Skijalista na Z.areni su medjusobno udaljena oko 15 km. Trebalo bi sledece nedelje da cela regija bude dosta rasterecenija nego oko nove godine tako da ce, pretpostavljam, skijanje biti na vrhunskom nivou. Za celu regiju ti vazi zillertal superskipass, a sa njim imas i besplatan ski bus i čini mi se besplatan onaj voz (zillertalbahn). Do Hintera imas oko 20-25km i odskijaj ga obavezno. Po mom misljenju, idi i na Hochzillertal+Hochfugen.
    Pitanja?
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    04.01.2012
    Godina
    33
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    hvala...
    znaci necu da pogresim sa zillertal arenom i hintertux glecerom?
    dvoumim se izmedju toga i st.anton am arlberg ali vidim da je u st.antonu i do 3.5m snega i da je 3 stepen opasnosti od lavina...tako da najverovatnije idem u zillertal

  4. #4
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Sigurno nećeš pogrešiti sa Z.arenom. Posto ostajes 7 dana, imas fore da biras kada ces na glečer, jer gore zna biti poprilično hladno. Sto se tiče cena, nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na Korušku, Ist Tirol i Salzburgerland.
    Ako sve bude po planu, na kraju sezone dajem svoj utisak za St.Anton
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  5. #5
    Member mar1u5 avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Lokacija
    Romania
    Skije / Bord
    Atomic SL 10
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Iz Gerlosa imas oko 40 km deo Hintertux. Mogu da kazem da Gerlos je najlepse mesto za boravak u Zillertal, uvek imas snega i u selo sa razliku od Zell ili Koenigsleiten. Za skijanje na gleceru, kako je rekao i kolega, prati prognoze, hladno bice svakako samo da ne bude magla ili da duva jak vetar. Lep provod!

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    04.01.2012
    Godina
    33
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    hvala svima...sutra putujem tako da cu napisati utiske!
    nadam se samo da nece biti lavina..

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    09.01.2012
    Godina
    52
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Bio u Zell am Ziller, nisam nista spektakularno ocekivao jer sam vec obisao dosta toga ali veoma prijatno iznenadjenje. Skijalista su dobra, ima izbora za sve, i za one slabije, za one "napaljene", i za dobre skijase.

    Obavezno skijati Zell am Ziller, Hochfugen, Mayrhofen, (Hintertux je glecer i vise je dobar ko voli da se sunca, pivo i sve ostalo sto ide). Mayrhofen je prelep, u fazonu St.Antona i Kitzbuhela, (kad idete za skijaliste idite na gondolu za Penken - koja nema P za kola, ali na 100m je glavni P i tu gondola vodi na Ahorn - tamo nema potrebe da se ide).

    Ko voli ima neka staza 78step nagiba "Harakiri", onako bio 2x, mislio sam da je strasnije (jos ranije u Sonen Kopfu - kod Lecha i Zursa - sam prosao taj nagib, sa glavne zice levo neki prelaz strmoglavi). Ljudi padaju kao zecevi, helikopter i klinike verovatno trljaju ruke na svakih 1h.

    p.s.
    Smestaj je bio iznad Zell am Ziller-a, MARIA HOTTER, Rohrberg 61, malo u brdu ali 3min od centra kolima (ide i kombi, i veliki autobus za neverovati). Apartman za 3, 480e, grejanje ludacko, mislim da je bio 35m2, mada ima jos jedan veci app). Samo mesto je klasika, ima klizaliste za hokej, prelepo je. Setnja pored recice, moj predlog. Lepo uredjeno.

    Mozda postavim neke slike, video snimke kasnije (dok ih dobijem od drugara).

  8. #8
    ...dobre grudve pravim! Ivan1 avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    Vossa
    Skije / Bord
    ka
    Poruke
    41

    Smile

    Ajd da vidimo i slike!

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    09.01.2012
    Godina
    52
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bassa Pogledati poruku
    Bio u Zell am Ziller, nisam nista spektakularno ocekivao jer sam vec obisao dosta toga ali veoma prijatno iznenadjenje. Skijalista su dobra, ima izbora za sve, i za one slabije, za one "napaljene", i za dobre skijase.

    Obavezno skijati Zell am Ziller, Hochfugen, Mayrhofen, (Hintertux je glecer i vise je dobar ko voli da se sunca, pivo i sve ostalo sto ide). Mayrhofen je prelep, u fazonu St.Antona i Kitzbuhela, (kad idete za skijaliste idite na gondolu za Penken - koja nema P za kola, ali na 100m je glavni P i tu gondola vodi na Ahorn - tamo nema potrebe da se ide).

    Ko voli ima neka staza 78step nagiba "Harakiri", onako bio 2x, mislio sam da je strasnije (jos ranije u Sonen Kopfu - kod Lecha i Zursa - sam prosao taj nagib, sa glavne zice levo neki prelaz strmoglavi). Ljudi padaju kao zecevi, helikopter i klinike verovatno trljaju ruke na svakih 1h.

    p.s.
    Smestaj je bio iznad Zell am Ziller-a, MARIA HOTTER, Rohrberg 61, malo u brdu ali 3min od centra kolima (ide i kombi, i veliki autobus za neverovati). Apartman za 3 (8dana), 480e, grejanje ludacko, mislim da je bio 35m2, mada ima jos jedan veci app). Samo mesto je klasika, ima klizaliste za hokej, prelepo je. Setnja pored recice, moj predlog. Lepo uredjeno.

    Mozda postavim neke slike, video snimke kasnije (dok ih dobijem od drugara).
    Cisto jos malo detalja oko cena:
    App 8dana - 480e
    Skipass 7 dana - 234e (2e povrat)
    Pivo - 2,5e - 3e
    Almduden (omiljeno pice) - 2,6e - 2,8e

    Prilikom silaska sa autoputa za Zell a. Ziller guzva je bila oko 1km, mi krenuli u 8h i oko 17h dosli do te tacke (cekali oko 30tak min). Naravoucenije, slobodno predjite kolonu i ubacite se malo pre table. Mnogi rade isto, mi smo imali pedantnog vozaca.

    Mayrhofen - is the best.

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    09.01.2012
    Godina
    52
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan1 Pogledati poruku
    Ajd da vidimo i slike!
    http://www.youtube.com/watch?v=QSM4gKMrJos



    Vidimo se u Spensu na SP u18, navraticu (slika jos nemam, cekam dostavu)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •