Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: Sestriere - ViaLattea

  1. #11
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano




    Lepi suncani dani na pocetku, obratiti paznju na Sarajevo na prvoj slici i zadnji tmurni daN
    Izmenio/la admin; 07.11.2013 u 14:56.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #12
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Zaboravih da napomenem da je ovo taknicarski centar te da se na svakodnevnoj bazi desavalo da su neke staze zatvorene zbog treninga ili nekih taknicenja. Jedan dan je jedna cela strana planine bila zauzeta zbog taknicenja. Eto tolko od mene, nadam se da ce biti post od koristi
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #13
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ima li neko iskustva sa off piste skijanjem u Sestriere-u?

  4. #14
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Evo i ja da podignem malo temu.
    4.04-10.04. zatvaranje sezone.
    Vreme suncano, jedan dan sneg i niski oblaci, ostali savrseni. Temperatura posle 12h u debelom plusu.
    Nizi delovi, ispod 2200-2300m onda popuste, ali staze ostanu pristojne. Iznad ove granice savrseno ceo dan. Prvih dana je radilo sve 100%, a onda su od sredine nedelje poceli da zatvaraju po neku nizu i manje bitnu zicaru i pripadajucu stazu, ali se do poslednjeg dana moglo sici do podnozja u S.Sikariu i Oulx-u. Jedino veza sa Montgenevre nije radila od pocetka. Guzve je bilo samo za neradni dan posle uskrsa (ponedeljak), ostalih dana sablasno prazno.
    Skijaliste:
    definitivno za bolje skijase. Dugacke crvene i crne staze. U Sikariu su 2006. vozeni olimpijski zenski spust i SG, a sve tehnicke discipline kao i muski spust i SG u Sestriereu. U Oulx-u cini mi se samo freestyle. Deo "iza brda" je veci, sa vecim izborom i duzim stazama. Solidno je povezano, prebacivanje iz razlicitih delova skijalista ne traje duze od 10-15min, cak ni kad se za povratak koristi gondola. Mogu se bez problema proskijati sva tri skijalista dnevno, a zahvaljuci dugim stazama i solidnim liftovima mi smo uspevali da nabijemo 100-110km na dnevnom treku. Priprema staza vrhunska, radno vreme 9-17h. Cene na stazi: pica parce 3.5e, kuvano vino 3-3.5e, veliko pivo 5e, dnevni meni 12-15e

    Sestrijere:

    gomila hotela, nesto kao centar - trg sa pesackom zonom, nema velikog marketa (ima 3-4 manja sa visim cenama), sportske radnje i restorani. Pize su 8-10e + coperto. Velika vecina hotela nije ski in/out i zahteva pesacenje do staze. Mi smo bili u olimpijskom selu, koje je idealno smesteno i nismo imali taj problem.

    Sve u svemu, ocena 4+. Nedostaci su (po meni): udaljenost vecine hotela od staze i cesto zatvaranje pojedinih staza za potrebe takmicenja i treninga. Uslovno i nedostatak veceg marketa i plavih staza za pocetnike.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •