Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Sestriere - ViaLattea

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano Sestriere - ViaLattea

    Posto nisam nasao nesto vise informacija o Ovom skijalistu ako je neko bio mogao bi da ostavi neku informaciju ili savet ( moze i detaljno)

  2. #2
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    ja se vec mesec dana raspitujem po forumu ali mi niko nista ne odgovara. Ja sam tamo od 14 -21.01.
    Ti?
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Ovaj prvi termin od 7. 01. Gledam ski mapu i vidim da je odsta razvuceno skijaliste pa sam zato pitao za komentare i pritom mi se cini da je 1. i 5. brdo, u skopu mlecnog puta, najlepse za skijanje. E sad tu se verovatno gubi dosta u transportu a to mi se bas nesto ne svidja. Smorilo me taj transport u Cervini i Zermattu da sam u par navrata hteo da se spustim po neuredjenim predelima ( sva sreca pa nisam, verovatno bi se negde skrsio jer donji delovi su bili sa veoma malo snega)

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Zato sada zelelim sto manje zicara a sto vise spustanja i brze tranzicije, ako je to u opste moguce na ovako velikom skijalistiu ( tesko al se nadam )

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    16.11.2011
    Lokacija
    BGD
    Godina
    44
    Poruke
    7

    Podrazumevano Sestrijere- ViaLattea, šest dana raja

    Kao što naslov sugeriše imali smo šest dana skijaškog raja. Sunce nas je grejalo svih šest dana i snega je na stazama bilo u izobilju. Jedino je bilo malo problema sa snegom u nižim delovima skijališta negde oko 1500 n.m. tu i tamo neki deo staze progleda. Skijalište Sestrijere i ostala skijališta ViaLattea sistema su vrhunska skijališta za odlične skijaše i ne bih ih baš preporučio početnicima i srednjim skijašima, dovoljan je pogled na mapu skijališta i shvatićete zašto. Jednostavno broj plavih staza je zanemarljiv.

    Sve staze su pripremljene na vrhunskom nivou i drže ceo dan. Treba istaći da radnim danima nije bio veliki broj skijaša, pogotovu ako se pogleda veličina celog sistema. Vikendom je sasvim druga priča. Sva parking mesta koja su do tada bila prazna i koja su delovala bespotrebno su puna i primetnija je gužva na stazama, mada se to ne odražava previše na vreme koje Vam je potrebno da sednete na žicu. Čak i u tim uslovima, povećanog broja skijaša, staze su bile odlične (ništa tipa hupsera ala Kop). Staze su duge i široke pogotovu pri većim nadmorskim visinama, na manjim nadmorskim visinama staze se sužavaju ali ništa dramatično. Ovo jedino ne važi za pojedine staze u Sauze d’oulx koje su nešto uže u donjim delovima i oivičene drvećem, na šta upozoravaju mnogobrojne table na početku svake staze, ali opet ništa dramatično. Pojedine saze i žice su bile zatvorene radnim danima ali su ih otvorili za vikend kako se povećao broj skijaša.

    Žice su uglavnom isklopivi četvorosedi starije generacije ali brzo izvlače,najnovije gondole, Dopelmajeri, tanjiri i par veoma sporih žica koje pokrivaju neke veoma dobre staze ili su važna veza za povratak skijaša (npr. žica 11. dvosed iz Sansicaria). I tu dolazimo do onoga što ne valja. Veza sa Claviere-om i Montgenevrom (fra) je spora, treba oko 45-60 min, konkretno žice 37. I 39. su spore. Povratak u Sestriere je za nijansu brži zato što se spuštate stazom umesto žicom 39. Posle sedate na isklopivi cetvorosed 38. (jeste ima staza ali gotovo da je ravna i puna je kamenja) pa na super spori dvosed 37. (jeste ima staza ali samo na mapi). Montgenevre je lepo skijalište ali boluje od sporih žica.

    Sestriere kao mesto je lepo ima sve neophodne prodavnice, fali mu kvalitetan spa centar (postojeći je smešno mali, postoji još i otvoreni bazen sa termalnom vodom). Takođe nema kružne autobuske linije koja bi pokrivala veći deo mesta. Naš hotel je imao ski bus koji nas je vozio do žice i skijašnice koja se nalazi na stazi, mada u Sestrijereu ništa nije previše daleko taman za kratku šetnju, ali u patiikama .

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Ja putujem 22.01. u Sestriere. Super ti je izveštaj.Malo je čudno što ne rade sve staze u toku sedmice ali šta je tu je. Da li postoji neki veliki market za svakodnevno snadbevanje ili se hrana mora kupovati negde usput?

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    16.11.2011
    Lokacija
    BGD
    Godina
    44
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Čisto da ne bude zabune. U Sestrijereu radnim danima nije radila žica br. 16. pripadajuće staze naravno rade, dok u Sauze d’oulx nisu radile žice br. 1. I 2. sa pripadajućim stazama. U Claviere nije radila žica br. 40. dok je staza bila otvorena za one koji dolaze iz Montgenevrea sa žice br. 95. odnosno koji se spuštaju stazom br. 100. Kao što vidiš broj zatvorenih žica i staza je zanemarljiv. Siguran sam da ćeš uživati, mene su Italijani oduševili sa pripremom staza. Dodao bih još da su pojedine staze bile rezervisane za ski klubove, jedan dan su zatvorene pa ih sutradan puste za ’’General population’’. Staza br. 2. u Sestrijereu je stalo rezervisana za klubove i paraolimpijce.

    Ne postoji veliki market u Sestrijereu, ima manjih prodavnica sa ’’pojačanim planinskim cenama’’ koje imaju sve što bi ti eventualno zatrebalo, tako da apsolutno treba stati usput u kupovinu, posle Torina ili u njegovoj okolini.

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2012
    Godina
    36
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Marshal kako je rame???

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Marshal Pogledati poruku
    Kao što naslov sugeriše imali smo šest dana skijaškog raja. Sunce nas je grejalo svih šest dana i snega je na stazama bilo u izobilju. Jedino je bilo malo problema sa snegom u nižim delovima skijališta negde oko 1500 n.m. tu i tamo neki deo staze progleda. Skijalište Sestrijere i ostala skijališta ViaLattea sistema su vrhunska skijališta za odlične skijaše i ne bih ih baš preporučio početnicima i srednjim skijašima, dovoljan je pogled na mapu skijališta i shvatićete zašto. Jednostavno broj plavih staza je zanemarljiv.

    Sve staze su pripremljene na vrhunskom nivou i drže ceo dan. Treba istaći da radnim danima nije bio veliki broj skijaša, pogotovu ako se pogleda veličina celog sistema. Vikendom je sasvim druga priča. Sva parking mesta koja su do tada bila prazna i koja su delovala bespotrebno su puna i primetnija je gužva na stazama, mada se to ne odražava previše na vreme koje Vam je potrebno da sednete na žicu. Čak i u tim uslovima, povećanog broja skijaša, staze su bile odlične (ništa tipa hupsera ala Kop). Staze su duge i široke pogotovu pri većim nadmorskim visinama, na manjim nadmorskim visinama staze se sužavaju ali ništa dramatično. Ovo jedino ne važi za pojedine staze u Sauze d’oulx koje su nešto uže u donjim delovima i oivičene drvećem, na šta upozoravaju mnogobrojne table na početku svake staze, ali opet ništa dramatično. Pojedine saze i žice su bile zatvorene radnim danima ali su ih otvorili za vikend kako se povećao broj skijaša.

    Žice su uglavnom isklopivi četvorosedi starije generacije ali brzo izvlače,najnovije gondole, Dopelmajeri, tanjiri i par veoma sporih žica koje pokrivaju neke veoma dobre staze ili su važna veza za povratak skijaša (npr. žica 11. dvosed iz Sansicaria). I tu dolazimo do onoga što ne valja. Veza sa Claviere-om i Montgenevrom (fra) je spora, treba oko 45-60 min, konkretno žice 37. I 39. su spore. Povratak u Sestriere je za nijansu brži zato što se spuštate stazom umesto žicom 39. Posle sedate na isklopivi cetvorosed 38. (jeste ima staza ali gotovo da je ravna i puna je kamenja) pa na super spori dvosed 37. (jeste ima staza ali samo na mapi). Montgenevre je lepo skijalište ali boluje od sporih žica.

    Sestriere kao mesto je lepo ima sve neophodne prodavnice, fali mu kvalitetan spa centar (postojeći je smešno mali, postoji još i otvoreni bazen sa termalnom vodom). Takođe nema kružne autobuske linije koja bi pokrivala veći deo mesta. Naš hotel je imao ski bus koji nas je vozio do žice i skijašnice koja se nalazi na stazi, mada u Sestrijereu ništa nije previše daleko taman za kratku šetnju, ali u patiikama .

    Ja se danas vratih iz Sestrierea i mogu da kazem da je bilo super.
    Mi smo imali 5 dana suncanog raja a zadnji dan je bila mecava i jak vetar te magla pa je samo jedna zica radila. Ostatak skijalista ne znam posto gondola nije radila pa nismo mogli nigde iz sestrierea.

    Ovo ostalo sto je navedeno je u potpunosti tacno. Radnim danom je polu pusto a vikendom navalo. Radnim danima pola zica ne radi ali se svejedno moze skijati na svim staza posto je sve povezano povezano.

    Do francuskog dela skijalista nismo ni isli posto je bas daleko i nije bas adekvatno povezano s Sestriereom i Sauze d’oul.

    Sto se tice spa centra izgleda zavisi od smestaja. Nas hotel je imao maestralan i bas sam ga redovno koristio(bazen,sauna,jackuzi).



    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano


    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •