Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Koje su skije starije?

  1. #1
    vodjaaa
    Guest

    Exclamation Koje su skije starije?

    ELAN RC 03 ili ELAN RM serija.

    Unapred hvala.
    PS. Za seriju RC 03 znam da je bila takmicarska skija i da je Stenmark pobedjivao sa njom jos 1970 i neke.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Elan RM serija se pojavila nekoliko godina nakon prve RC 03 (čini mi se 1979).

    Elan RC 03 nije nikad bila takmičarska skija, već je bila namjenjena dobrim skijašima rekreativcima. Proizvodila se dugi niz godina. Ja sam negdje 1982 imao sivu varijantu. Kasnije je postala još mekša i bila je bijele boje.

    Takmičarski modeli su bili:
    - slalom: RC 05 (prvo crna, kasnije tamno crvena)
    - veleslalom: RC 04 (tamno smeđa), kasnije ju je zamjenila RC 08 (tamno crvena), a 04 je omekšana i "degradirana" za rekreativce

    Još uvijek imam sva izdanja "YU Ski Magazina", pa ih mogu pogledati ako ima potrebe za više detalja.

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    06.12.2005
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Slažem se sa Stekanom, Elan RC 03 je bila skija namijenjena ISKLJUČIVO naprednijim rekreativcima, za razliku od RC 04 i RC 05 koje su bile namijenjene takmičarima u slalomu i veleslalomu. RC 03 je bila jako dobro vodljiva skija ali prvenstveno za mekše terene, na tvrdoj stazi jako loša. Stekan je, inače, dobro pogodio godinu kada je proizvođena jer sam je i ja tada vozio. Osim tri pomenuta modela u tom periodu proizvođen je model RC 06 namijenjen demonstratorima i učiteljima skijanja. Niže kvalitetne grupe su bile serije CR i RM.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od VRAGODO
    Niže kvalitetne grupe su bile serije CR i RM.
    S tim da se serija CR pojavila istovremeno sa prvom serijom RC, dok je serija RM nastala bar 4 godine (ako ne i 6) kasnije.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •