Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 85

Tema: Ruksak ili neka torba zgodna za skijanje ?

  1. #1
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano Ruksak ili neka torba zgodna za skijanje ?

    Naime, dosao sam dotle da mi polako postaju mali svi dzepovi na pantalonam i jakni, kad pomsilim sta mi sve trab na skijanju zavrti mi se u glavi, fotoaparat, mala kamerica(kad nije na kacigi) novcanik, flasa sa vodom, neki sendvic, cokoladica, krema za suncanje, i verovatno sam nesto jos zaboravio...dolazim do ideje da mi je je krajnje vreme za nabavku nekog ruksaka ili torbe... ALI, nosenje ruksaka na skijanju me zesce nervira...pa sam se setio da bi bilo pametno ovde pitati, da li postoje neki mali ruksaci ili neki novi izum od torbe koji najmanje smeta....kakva su vasa iskutva jel koristite iste ?

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Pa imaš ruksake koji su napravljeni baš za skijaše - nisu preveliki i plitki su (mislim na horizontalnu dubinu, ne vertikalnu) tako da ne remete ravnotežu a osim toga ne zahtevaju da ih skidaš kada si na sedežnici. Mana im je što u njih ne može bogznašta da stane, taman to što si nabrojao.

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako planiraš skijati van staze onda razmisli o nekom airbag ili avalung ruksaku. A ako ne planiraš takve izlete onda uzmi što tanji što ti kaže plageton zbog sedenja na žici (preteran je smor da svaki put skidaš ranac sa leđa). Na pojedinim žicama piše da je obavezno skidati ranac pre sedana na korpu - mada to ne forsiraju (ja nisam skidao airbag i niko me nije upozoravao). Inače imaš baš ruksake za skijanje, odaberi neki "slim" i da ti dobro leži na leđima (veličina), ako odabereš dobar nećeš ga ni osećati na leđima (osim u korpi ).

  4. #4
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Ne ne, ne treba mi za offpiste...znam za te ruksake sa airbagom, turbo injection, abs, asr...hehehe....trebao bi mi, bas tako neki slim, za te osnovne sitnice, mozda plus na ono sto sam anbrajao da odlozim i second layer, ako se zeznem da ga obucem pa bude vtuce....i josmi je bitno da ne greje mnogo ledja, posto planiram i kornjacu da uznem....znam da imaju one fore da ima one sundjere sa kanalima da bi cirkulisao vazduh.... A jel preporucujete neke brendove, i gde bi mogao da pogledam iste po BGu, mozda danas skoknem do Gore...hvala na infou

  5. #5
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Evo bio do gore, imaju par interesantnih modela od 3 do 7 hiljada, onako bas zgodnih i podesivih....a sad kad smo vec kod ruksaka, evo sta se desilo drugaru prosle godine u kaprunu i to prvi dan prvi spust, popeli se sidrom do vrha, i njemu se naravno zakaci sidro za ruksak, ja bio sa njim ja uspesno sisao...i gledam ga a on se zestoko bori sa sidrom, i sidro ga vuce i vuce, a on se neda, i naravno pukne mu kajs od ruksaka, ali tek onda nastaje smeh do suza, ruksak mu ostao na sidru, ja pored njega vristim od smeha a njemu se place...cikica austrijanac zaustavlja sidro gledaju nas ljudi, i kaze mu da mora ruksak da mu se vozi ceo krug i da moze da ga pokupi na donjoj stanici...naravno ruksak nije bio skijaski, nego onaj najobicni, evo prilazem i sliku.... :opppp
    Priložene slike Priložene slike

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Skijao sam sa tankim ruksakom i smorio se svaki put dok sam se vozio sedeznicom, sedi se na pola dupeta :P

    Izdrzao jedan dan i vratio se na dzepove

  7. #7
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Ma ja probao sad i gori da sednem sa pola popunjenim ruksakom u stolicu....i cini mi se da se ok sedo

  8. #8
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Imaš u Intersportu dosta veliki izbor McKinley ruksaka. Ima i tih izuzetno plitkih, toliko se zalepi za leđa da se jedva vidi da nosiš ranac, a dovoljno su veliki da stane sve nabrojano.

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Imam ja ovaj, pljosnat i jako funkcionalan, sve stane sto ti treba. zesta uvek tece kroz crevo
    ne primetis da ga imas na ledjima a placen 25eur


    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Xtra izgleda, gde si ga uzeo i koji je brend, slano vidim na ovoj slici, mute mi se pixeli!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •