Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 84

Tema: Izbor skija - potrebna pomoć

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Skije / Bord
    U fazi nabavke
    Godina
    49
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Pozdrav svima!

    Jos ne mogu da pokrecem teme, pa moram da iskoristim postojecu...

    Skijao sam kao klinac i tinejdzer, ali nordijsko skijanje (cackalice, kako su nas komentarisali), tako da mislim da imam dobru osnovu. Na Kopaoniku sam prosle sezone skijao tri-cetiri dana, bila je to premijera na 'pravim' skijama, i mislim da je bilo OK, iako sam isao samo na plave staze.

    Sada planiram kupovinu skija sa idejom da traju, i onako bi skijao 7-10 dana godisnje, mozda koji vikend preko toga. U tehnologiju izrade skija i njihove oznake se slabo razumem (ljudi koriste i kompjutere a ne znaju sta je ploca ). Trenutno me interesuju uredjene, plave staze, mozda bih pokusao neku crvenu da vidim kako ide, znaci nista atrakcija, skokovi, dubok sneg (osim ako slucajno zaglavim, ne bi bilo dobro da pukne)... Iz razgovora sa intruktorima sam zakljucio da treba da trazim R13-R14 slalom skije, pozeljno da imaju drveno jezgro. Inace, imam 92kg, ravnomerno rasporedjenih na 180cm.

    U Intersportu su mi preporucili kombinaciju Nordica Sportmachine 74, R15, 168 (24.000 RSD trenutno na akciji, sa vezovima) i pancerice Nordica, index 60 (14.000 RSD na akciji, ne znam sifre, crne su, ako pomaze). Ovde pak citam odlicne kritike Fischer progressor 8+ skija, koje mi niko nije pomenuo.

    U Metrou sam nasao Atomic Carve 118.5 72 102 r13.5 za oko 25.000 RSD sa vezovima, a povoljne su i pancerice Atomic pancerice, index 50, za oko 10.000. Shvatio sam da su Nordica pancerice najudobnije, ali je razlika u ceni znacajna.

    Mozete li me uputiti sta da gledam, s obzirom na visinu, tezinu, broj dana na snegu i skijasko umece naprednog pocetnika? I sta znace sve one cifre iza skija?

  2. #12
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    kad vas je vec sudbina spoila u istoj temi najbolje bi bilo da ti uzmes od vlade njegove skije a on da se prebaci na te slalomke

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Skije / Bord
    U fazi nabavke
    Godina
    49
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    kad vas je vec sudbina spoila u istoj temi najbolje bi bilo da ti uzmes od vlade njegove skije a on da se prebaci na te slalomke
    Nemam svoje skije, bile su iznajmljene.

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Progressor 8 + ti niko nije pomenuo jer nije za tebe, po tvom opisu trebala bi ti meksa skija.

    Sto se tice Nordice Sportmachine 74, cuo sam neke pozitivne kritike. Najbolje da odes do jedne prodavnice na Banovom Brdu i sve ce ti lepo reci sto se tice te skije jer ,koliko mi se cini, dugo ih imaju u renti, mislim da bi bila dobar izbor za tebe.
    Takodje mozes da pogledas Elan e/Flex 6 koja se uklapa u tom cenovnom rangu.

    A pancerice kupi one koje su tebi najudobnije.

  5. #15
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od msh Pogledati poruku
    Nemam svoje skije, bile su iznajmljene.
    vidim da si me pogresno razumio koliko je to bilo moguce
    dakle moj prijedlog je da ti kupis speedwawe skije od vlade iz novog sada
    onaj koi je zapoceo ovu temu
    a on sebi da uzme te slalomke sa sendvicem

  6. #16
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    MIslim da su pance sa flexom 50-60 previse mekane za tvoju tezinu,a pretpostavljam i da ces brzo napredovati i preci na malo strmije staze,tako da bih ja trazio nesto malo tvrdje

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Skije / Bord
    U fazi nabavke
    Godina
    49
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    MIslim da su pance sa flexom 50-60 previse mekane za tvoju tezinu,a pretpostavljam i da ces brzo napredovati i preci na malo strmije staze,tako da bih ja trazio nesto malo tvrdje
    Hvala!

    Mozes li da prokomentarises i skije, narocito me zanimaju brojke iza imena?

  8. #18
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ta Nordica bi trebalo da zadovolji neke tvoje potrebe,mada to mogu da pricam samo na osnovu ktatkog bacanja pogleda na par ocena sa interneta,jer istu skiju nisam probao...

  9. #19
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Nordica panca je najudobnija za pocetnika ali posto ti trazis nesto na duze staze treba ti veci flex tako da trazi nesto jace. Tipa 70-80
    Skiju trazi neki race model i to je to. Ovaj Fischer progressor 8+ je dobra allround skija
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    08.02.2005
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Mislim da bi ti Elan Speedwave 10 koje ja imam savršeno odgovarao (bar po tvom opisu). Dužina je 168. Jedini problem je što ih ja najverovatnije ne bih prodavao jer ću ih ostaviti tati da on ima na čemu da skija kad/ako ja pređem na neki jači model.

    Ja sam odlučio da sačekam ukoliko se pojavi neka povoljna varijanta za Elan sl ili Fischer Progressor 8+.
    btw. Koja firma kod nas prodaje Fischer?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •