Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 84

Tema: Izbor skija - potrebna pomoć

  1. #51
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Slazem se da je ovaj progresor 8 idealan sa njega, ali opet, ni race daska ga nece mnogo "umoriti" ako ne preteruje, a trajace... izvinjavam se svima za , reko' malo da pomognem coveku da se ipak odluci za "rejs"
    Da se prijavim da kod mene i rc4 worldcup sc nije potrajao.Oko 50 skijanja i uspeo sam da da ga skrkam pri jednom žestokom padu na BZ.
    Od prednjeg veza ka vrhu se skija iskrivila(verovatno konstrukcija) tako da vrh ne dodiruje površinu kada stojim na ravnom :( I tako skupljaju prašinu skoro nove skije ali bitno da sam ja ostao čitav

  2. #52
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Naravno to je najbitnije...ali iskreno prvi put cujem da se iskrivila skija, tako u prednjem delu...ma prvi put cujem da se uopste iskrivila skija.....

  3. #53
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Buda Pogledati poruku
    Da se prijavim da kod mene i rc4 worldcup sc nije potrajao.Oko 50 skijanja i uspeo sam da da ga skrkam pri jednom žestokom padu na BZ.
    Od prednjeg veza ka vrhu se skija iskrivila(verovatno konstrukcija) tako da vrh ne dodiruje površinu kada stojim na ravnom :( I tako skupljaju prašinu skoro nove skije ali bitno da sam ja ostao čitav
    nemoj biti tuzan, iskrivi tako i prednji dio druge i dobijo si early rise skije (u zavisnosti jeli ispod cipele osto camber ili reverse-camber)

  4. #54
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Skije / Bord
    U fazi nabavke
    Godina
    49
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Nigde na Internetu ne mogu da nadjem informacije o Fischer RX Force FP9 (160cm, R14) daskama sa RS 10 vezovima (29.000, sa popustom oko 24.000).

    Da li je to namenska proizvodnja za Intersport? Model iz koje godine?

    Dvoumim se izmedju nje i Elan WaveFlex 8 Green QT (verovatno 160cm, mozda 168 jer sam visok 180...) za nesto vise od 27.000.

  5. #55
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Kod Fischer-a je danas lako odrediti klasu skije po sistemu montiranja vezova. Donja klasa ima plastičnu ploču na skiji na koju se zavrću vezovi (FP9), srednja klasa koja pokriva i izuzetno kvalitetne rekreativne modele (kao Progressor 800) ima PowerRail montažu vezova na "šine", a najviša klasa za one sa odličnom tehnikom i snagom u nogama (a bogami i rukama dok se nose) ima FlowFlex čvrstu metalnu ploču na koju se zavrću vezovi.

    Pronađoh da se RX Force u USA prodaje po istoj cijeni kao i RX Fire. Oznaka "RX" treba da navede potencialnog kupca na vezu sa čuvenom RX8, a u stvari se radi o modelima za početnike i niže rekreativce.

  6. #56
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Skije / Bord
    U fazi nabavke
    Godina
    49
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Kod Fischer-a je danas lako odrediti klasu skije po sistemu montiranja vezova. Donja klasa ima plastičnu ploču na skiji na koju se zavrću vezovi (FP9), srednja klasa koja pokriva i izuzetno kvalitetne rekreativne modele (kao Progressor 800) ima PowerRail montažu vezova na "šine", a najviša klasa za one sa odličnom tehnikom i snagom u nogama (a bogami i rukama dok se nose) ima FlowFlex čvrstu metalnu ploču na koju se zavrću vezovi.

    Pronađoh da se RX Force u USA prodaje po istoj cijeni kao i RX Fire. Oznaka "RX" treba da navede potencialnog kupca na vezu sa čuvenom RX8, a u stvari se radi o modelima za početnike i niže rekreativce.
    Znaci da je Elan WaveFlex 8 Green QT bolja opcija?

  7. #57
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od msh Pogledati poruku
    Znaci da je Elan WaveFlex 8 Green QT bolja opcija?
    U odnosu na spomenuti RX Force odgovor je da. Ako ništa drugo, šira je u struku (73mm), a na slikama vidim da ima PowerRail sistem montaže vezova (Elan vjerovatno ima drugo ime za tu "tehnologiju"). Ja bih rekao da je to dobra skija za osrednjeg rekreativca nivoa "malo mi fali da naučim carving". Ako si visok 180cm, vjerovatno imaš i dovoljno težine, pa se bojim da ti je osmica ipak premekana.

    Uvijek me oduševe marketinški fazoni, tako da za ovu skiju na Elan sajtu piše: "This model reaps the benefits of increased edge hold and sporting performance on icy slopes thanks to the Partial Sidewall technology (PST)". Kako bi tek skija grizla led da nije Partial već Full Sidewall Technology?

  8. #58
    Junior Member
    Datum registracije
    27.11.2009
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Moze li mi neko pomoci,koji vezovi idu na rossignol bandit sc80?

  9. #59
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mikomikic Pogledati poruku
    Moze li mi neko pomoci,koji vezovi idu na rossignol bandit sc80?
    Skija je sa ili bez ugrađenih "šina"? Taj model se radio u obe varijante.

  10. #60
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Skije / Bord
    U fazi nabavke
    Godina
    49
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    U odnosu na spomenuti RX Force odgovor je da. Ako ništa drugo, šira je u struku (73mm), a na slikama vidim da ima PowerRail sistem montaže vezova (Elan vjerovatno ima drugo ime za tu "tehnologiju"). Ja bih rekao da je to dobra skija za osrednjeg rekreativca nivoa "malo mi fali da naučim carving". Ako si visok 180cm, vjerovatno imaš i dovoljno težine, pa se bojim da ti je osmica ipak premekana.

    Uvijek me oduševe marketinški fazoni, tako da za ovu skiju na Elan sajtu piše: "This model reaps the benefits of increased edge hold and sporting performance on icy slopes thanks to the Partial Sidewall technology (PST)". Kako bi tek skija grizla led da nije Partial već Full Sidewall Technology?
    "Oh, well, back to the drawing board" ili "Nikad necu stici u Majami", ne znam sta bolje opisuje situaciju , pa treba ti sedmi stepen da odaberes prikladnu skiju, osim ako nisi od onih koji kupe sta im prvo padne pod ruku.

    Sto se tice tezine, pa sad, ima toga, nadje se 92-93 kg, sa skoro decenijskom tendencijom padanja na 88... Bice jednog dana. A do tada, odradio sam na Elanovom sajtu Ski selector, tamo nude Green QT, ali i Red Fusion i Amphibio (potvrdjujuci tvoje navode), ali sve tri u 176 cm, sto mislim da je previse, citajuci ovde iznete stavove (ako ne znas, biraj kracu; visina do brade; tabela u drugoj temi), najverovatnije cu ici na 160 cm, 20+ godina golmanovanja u malom fudbalu je ostavilo tragove na ligamentima i zglobovima, pa bas ne verujem da cu imati fetis na crne staze.

    Odluka je u principu pala, jos da se vidi da li mi je merak dovoljno velik za 50 jura razlike.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •