Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 84

Tema: Izbor skija - potrebna pomoć

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    08.02.2005
    Poruke
    18

    Podrazumevano Izbor skija - potrebna pomoć

    Pozdrav drugari,
    Potrebna mi je pomoć oko izbora skija. Skijam nekih 10ak godina i smatram da sam "napredni" amater U proseku 10-12 dana godišnje na snegu. Zadnje 3-4 godine vozim Elan Speedwave 10. Imam nešto manje od 80kg i u solidnoj (vrlo dobroj) formi sam.
    Stil skijanja- isključivo uređeni tereni, pretežno crvene staze karving tehnikom i kraći zavoji, recimo da kažem slalom, ali naravno na amaterskom nivou (još ima mesta za napredak u tehnici).

    Potrebni su mi vaši saveti u vezi odabira skija - mislio sam da pređem na neke "sendvič" konstrukcije, malo naprednije od ovih koje imam. Ne bih želeo neke ekstremno tvrde i neupravljive skije sa kojima bih se mučio a ne uživao. Dakle nešto što bi bila stepenica iznad ovih mojih.
    Iskreno, uopšte nisam pratio kako stoje stvari sa proizvođačima i modelima u zadnje vreme tako da nemam pojma koje su klase i kako su raspoređeni modeli kod proizvođača.
    Zanimaju me stariji modeli, dakle neki od prošle ili predprošle godine.
    Da li postoje neki oglasi sa kvalitetnom polovnom opremom (osim ovih forumaških)?

    Hvala unapred na svakom savetu ili pomoći.

  2. #2
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Fisceher Progressor 8+ (ovogodišnji model je progressor 800), dovstruki radijus, a možeš malo i da pobegneš u dubok sneg. Ni prog. 9+ (ovogodišnji 900) nemoj da zaobiđeš (doduše tvrđa je od osmice) ako naletiš na povoljnu ponudu. Ma, ima toliko modela i izbor je veliki, a svi mi preporučujemo na osnovu naših skijaških navika i želja, a da li se poklapaju sa tvojim... videćeš kada isprobaš to što kupiš.
    Izmenio/la sasakv; 09.12.2011 u 22:10.

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Lepa skija je Elan race SL, cini mi se da bi ti na osnovu onog sto trazis bila dobra (sendvic, upravljiva, kraci zavoji, uredjeni tereni, nije tvrda a dobra i za napredak u tehnici).

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    08.02.2005
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    I ja sam bacio oko na Elan SL...bojim se samo kupovine na slepo a nemam kako da probam tu skiju pre kupovine. Brine me da nije previše tvrda i neupravljiva. Da li možete da izvedete neko poređenje sa speedwave 10? Koliko realno vrede ovakve polovne skije?
    I ako može mala pomoć u vezi nabavke kvalitetne polovne opreme - neki oglasnik ili sl?

    p.s. vidim da elan ove modele nije radio u waveflex tehnologiji?

  6. #6
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    apsolutno ne fali nista skijama koje imas za potrebe koje si opisao imas perfektnu skiju i sendvic uz njih ja bih radije bacio lovu na dobar par cizama ili neki drugi dio opreme....

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Pored oznake Elan SL nikako ne moze da stoji "tvrda i neupravljiva". Veoma upravljiva skija, neverovatno upravljiva, ja sam je vozio prosle godine. Cak sam imao utisak da mi je mozda bila potrebnija i malo tvrdja SLX, ali kada posle sestocasovnog skijanja imam utisak da mogu jos toliko da skijam bez ikakvog bola u nogama, pitam se da li uopste ima potrebe za tvrdjom skijom za nas obicne rekrativce.
    I ja mislim da tvojim skijama nista ne fali, neces kupiti nesto mnogo bolje skije od ovog sto si naveo. Eventualno da probas sa malo tvrdjom waveflex 12. Ne znam jel si vozio da sada SL skiju, ako nisi obavezno testiraj pre kupovine, mozda ti dosade sitni zavoji, jer meni nije polazilo za rukom da je malo "pustim"

    E sad ja sam zaista postao alergican na polovne skije, i ne bih ti to nikada preporucio, osim kada kupujes od nekog koga licno poznajes i znas sve o tim skijama. Ti te polovne skije koje hoces da kupis, ne mozes da nadjes jeftino budi siguran, ako su stvarno dobre. I da dodas jos 100e kupujes odlicne nove skije. Posto ti imas dobre skije, a ako si cvrsto resio da ih promenis, skijaj jos uvek na njima, dok ne skupis jos malo para i kupi nove skije.

    Ja sam pre neki dan kupio Fischer progressor 8+ pa cu videti kako ce se pokazati.

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    08.02.2005
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Drugari hvala vam puno na savetima. Najverovatnije ću probati da ih (sl ili neke od fischer-a koje ste predložili) negde iznajmim pa ću tako imati bolju sliku o njima. U svakom slučaju bez probe neću kupovati.
    Što se tiče cipela, već dugo koristim Nordica GTS-6 i one su mi ok za sada. Mislim da je mnogo teže naći odgovarajuću cipelu nego skiju tako da me to trenutno udaljava od traženja novih cipela.

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    43
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Ako se odlucis za SL, ja prodajem moje,

    http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=5146

    ...sada sam gledao na expo-zimu, nov model kosta 50.000 din.

  10. #10
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    apsolutno ne fali nista skijama koje imas za potrebe koje si opisao imas perfektnu skiju i sendvic uz njih ja bih radije bacio lovu na dobar par cizama ili neki drugi dio opreme....
    u potpunosti se slazem sa mojim dragim kolegom s one strane Velike Bare; logicno i prakticno iznad svega.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •