Strana 10 od 15 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 143

Tema: "On-Line" prodavnice itd.

  1. #91
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Moze li neko da mi kaze kada se kupuje preko tomassport.rs da li se zbog carine racuna cena artikla plus dostava ili samo cena artikla? Konkretno gledao sam ovaj artikal http://www.tomassport.rs/ziener/mgam...ie.639509.html i koji je 45e, ali je isporuka plus 10 i ona je preko 50...

  2. #92
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Moze li neko da mi kaze kada se kupuje preko tomassport.rs da li se zbog carine racuna cena artikla plus dostava ili samo cena artikla? Konkretno gledao sam ovaj artikal http://www.tomassport.rs/ziener/mgam...ie.639509.html i koji je 45e, ali je isporuka plus 10 i ona je preko 50...
    Evo spa pise kada kliknes na Cena sa davanjima:

    Na artikle do vrednosti 50 EUR se ne obračunava carina i PDV.Sve porudžbine koje ne prelaze vrednost od 50 eura su oslobođene plaćanja uvoznih davanja (carine i PDV-a).

    Mada je ovde vec neko spoinjao da se ustvari obracunava carina a posle i porez na cenu proizvoda+postarina.

  3. #93
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Mada je ovde vec neko spoinjao da se ustvari obracunava carina a posle i porez na cenu proizvoda+postarina.
    Meni su tako carinili. Dakle, vrednost robe + postarina su osnovica za carinu, a na sve to zajedno posle ide PDV.

  4. #94
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Evo spa pise kada kliknes na Cena sa davanjima:

    Na artikle do vrednosti 50 EUR se ne obračunava carina i PDV.Sve porudžbine koje ne prelaze vrednost od 50 eura su oslobođene plaćanja uvoznih davanja (carine i PDV-a).

    Mada je ovde vec neko spoinjao da se ustvari obracunava carina a posle i porez na cenu proizvoda+postarina.
    Tačno je da za robu do 50EUR ne ide carina, ali ....
    50EUR treba da piše na komercijalnoj fakturi koja ide sa robom i ako je to prava vrednost onda je sve ok.
    Ukoliko je vrednost robe veća od 50 EUR a vi se na neki način dogovorite sa prodavcem da vam napiše da je vrednost 50EUR velika je verovatnoća da će vam carinik to osporiti i naplatiti carinu na pravu vrednost robe.

  5. #95
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Neko je pominjao, ne mogu da nadjem, neki centar u Austriji gde se pocetkom sezone prodaju proslogodisnji modeli skija po 50% nizim cenama? Gde se to nalazi?

  6. #96
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nije baš online prodavnica, ali npr. na Kaprunu modeli od prošle godine (npr 700eur) mogu da se kupe po znatno nižim cenama (npr. 399eur), u mestu ima Intersport Brundl a isti modeli mogu da se kupe i na stazi u Intersportu u zgradi gondole... Ne znam koja je trenutno ponuda ali bi trebalo da je sada pravo vreme - odeš da skijaš i kupiš pa odma i testiraš

  7. #97
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    eee na to sam mislio, hvala wlad

  8. #98
    Member Burli avatar
    Datum registracije
    18.01.2012
    Lokacija
    Rogatica
    Godina
    47
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Sa sportsdirect-a sam poručio i konačno je stigla Nevica jakna o kojoj je bilo riječi na prethodnim stranicama.
    http://www.sportsdirect.com/nevica-s...et-mens-409005

    Uspio sam i par žica na Jahorini napraviti u njoj i prvi utisak je stvarno dobar! S' obzirom da nemam nešto puno iskustva sa originalnom ski garderobom laički mogu reći da je vrlo udobna, da na nekih -3 nije mi bilo ni hladno ni pretoplo. Lufteri, unutrašnji džep sa maramicom za brile, džep za ski pass, kapuljača, još par praktičnih džepova, jednom riječju sve što je potrebno.
    Ipak da bih mogao dati neku konačnu ocjenu moraću je provozati još koji dan, uz različite vremenske uslove mada sam mišljenja da za te pare teško da sam mogao uzeti nešto bolje...

    Kad smo već kod para, ukupna vrijednost poručene robe je bila 89e(73e+16 shipping-a) i na to mi je DHL naplatio 78KM(40e)!
    Ako sam dobro popamtio riječi službenika carina je 10%, PDV 17% i nekakvo skladištenje i valjda otvaranje i pregledanje dodatnih 34KM(17e) što baš i nije za pohvalu, ali opet u kakvoj "banana" državi živimo dobro je i da nam hoće prodati i poslati...
    Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku...

  9. #99
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Hm...
    Mnogi su imali loše iskustvo sa "DHL" opcijom dostave za dosta stvari! Dodatni troškovi su stvarno bezobzirni, carina na pojedinu robu se naplaćuje jedinstvenom stopom zato što se nema dokaza o porijeklu robe, a na neku robu suštinski možda ne bi trebalo, no...

    Opcije dostave preko drugih firmi (i razne pošte) često izađe povoljnije, brže. Nerijetko i bez troškova carine/poreza , a roba bude vrijednosti preko "kvote" (oko visine je velo tajne!). Naravno, zavisi od dosta faktora! Najčešće je to sportska oprema, rekviziti i sl. Tehnička roba uvijek pokreće sumnju prave vrijednosti, te carinici prisežu ka.

    Kako god, dobro te i dugo jakna poslužila.

  10. #100
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Opšta carina od 10% se primenjuje na svu robu, bez obzira na poreklo robe, do iznosa od 3000 evra (za Srbiju) po skraćenom postupku carinjenja koje se sprovodi za ovakve slučajeve slanja poštom i lično u prometi preko državne granice.

    Ako želiš da ideš po redovnom postupku po regularnim tarifnim brojevima i carinskim stopama trebaš da najaviš dolazak robe, popuniš carinsku deklaraciju i uložiš na carinjenje. Pošto nisi ovlašćeno lice, moraš da angažuješ neku špediciju (ne mora DHL, može bilo koja) ali ti onda troškovi nisu 15-20€ koliko uzimaju špedicije već oko 40-50€ i još skladištenje/lagerovanje i pregled kontrolnika koje si već platio.

    Razne carinske stope (različite od 10%) su za redovni uvoz robe pravnih lica.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •