Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 44

Tema: HOTEL LION - Bansko

  1. #21
    Member Janica avatar
    Datum registracije
    04.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Hvala Milane, tako cu da uradim. Mislis li da je bolje onda vratiti se gondolom? A ono mi se mnogo svidja kako si opisao vrh, mir, sunce, sneg, nema nista lepse.

  2. #22
    Junior Member Dule avatar
    Datum registracije
    03.02.2006
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milan NS
    Janice, postoji staza kojom možeš da se vratiš do banskog bez gondole ali je ona u pojedinim deonicima prilično ravna pa je potrebno "veslati".

    Vreme je bilo super. Pomalo čudno, izađeš gore na 2600 metara a ono tišina , sunce i nigde oblaka, a temp. -6

    Sve ovo za ski pass što je napisano je tačno. Nemoj se zezati i uzmi regularan ski pass za strndžere. kada prođeš sa bugarskim pali se crveno svetlo pa passomatu (sa strendžere se pali zeleno) i ako ne znaš bugarski, ode ski pass.
    Bio sam U Banskom za Novu god. i mogu vam reci da nisam provalio da se pale razlicita svetla kada su ski pasovi u pitanju. Nesto nisam video ni obavestenje da ima razlicitih cena za bugare i strance. Jedino sto sam video je da ljudi koji sede u kucicama non stop bulje u monitor na kome ispada vasa slika svaki put kada ulazite. Slikaju za sve preko 2 dana, tako da veoma lako mogu da vas provale na sedeznicama, a to vam je start posle gondole, gde god posli.
    Jeli neko stvarno uspeo da uzme skije za dz. uz 6dnevni ski pas. Sta treba i gde se uzima? Kakava je oprema? Ovo pitam posto planiramo ponovo da idemo negde od 4. marta

  3. #23
    Member Janica avatar
    Datum registracije
    04.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Vidim da ste svi vredni i vec ste preneli utiske iz Bulgarije i Banskog.
    Pa da i ja napisem par reci kako smo se mi proveli koji godinama
    znamo samo za Kopaonik i izgleda da nam je
    tek sada doslo iz u !!!

    Gore pomenuti hotel LION je otvoren ove sezone. Sve je novo. Sobe su izuzetno velike i komforne (na sta mi skijasi i nismo bas navikli). Kupatilo divno, veliko, novo, cisto. Peskire menjaju svaki dan ako vi tako zelite, bacite ih dole, i dobijete ciste. Jedino oni koji su zeleli na bazen i u tursko kupatilo (ulazi u cenu) su uzimali bade mantil za 7 dana i platili 5 leva. Masaza se dodatno placa, ja sam isla na foot masage koja kosta 30 min = 30 leva, ali je bas uzivancija (ko voli).

    Hrane u restoranu je bilo dosta, jedino mi se cini da je prilagodjena Englezima koji su najbrojniji gosti ovog hotela, sto bi se reklo kontinentalna, bez ikakvih bugarskih dzakonija (koje oni imaju ali ih nisu nesto spremali). Iza Engleza idu Rusi i Grci, pa onda mi - Srbi. S obzirom da se ceo svet klanja Englezima nismo primetili da su prema nama drugaciji, naprotiv. Bilo je vrlo zabavno s njima pricati nasim jezikom, moze da se sporazume. Ko voli engleski, moze i tako. Do gondole se ide mini-busom, svaki hotel ima svoj red voznje.

    Odmah do LIONA je hotel PERUN, koji je bio skuplji 20-30E, ali zato ima bogatiju i raznovrsniju hranu, i bazen na otvorenom, kao i Kempinski (najskuplji). Na 12 km od Banskog je luxuzan kompleks KATARINO SPA, najbolji od svih, bazen napolju na 42C, aroma terapije, a sve ista cena kao LION koji je blizu gondole. Njihov autobus ide non-stop. Kome nije do nocnog zivota ovo je uzivanje. Mada, nocni zivot nije toliko zastupljen. Imaju mehane koje lice na nase kafane, nesto nocnih barova.

    Sto se tice ski-passa, mi smo ih uglavnom kupovali od Bugara koji su preprodavali. Znaci, svaki dan novi. To se na kraju pokazalo kao dobro jer 2 dana nisu radile zice zbog jakog vetra, kazu da je gore duvalo 30m/sec, sto mi dole nismo primetili jer je ta 2 dana bilo suncano i toplo. Cene ski-passa su iste za sve, nije jeftinije za bugare, osim za njihove studente. Mi smo kupavali ski-pass od njihovog studenta koji je placao celodnevni 25 leva i nama je prodavao po toj ceni, inace je na salteru 50 leva, i bez problema smo se vozili sa tim bugarskim ski-passom.

    Bansko nije selo kao sto smo mislili, vec mali gradic. Zbog toplog vremena, i gradjevina koje se zidaju na svakom cosku, ima blata po ulicama. Putevi su losi, sa rupama, ali to ce verovatno na kraju popraviti. Englezi kupuju apartmane u Banskom, prica se i o jos jednoj gondoli.

    Kupili smo borov med sa sve sisarkom unutra i kosta 100 dinara
    Ima i dosta suvenira, bugari su cuveni po tkanim i keramickim proizvodima rucno radjenim, znaci hand made.

    Opsti utisak, VRLO DOBAR, odose Bugari u Evropu, a mi

    Na stazama popodne ima hupsera, u toku dana ne ravnaju staze, to je zamerka. Na zicama se ne ceka. Svi kafici gore imaju vrlo pristojne toalete, dobru uslugu.

    Ja sam uradila 500 fotografija, ako postavim neke, napisacu site.

    I da, moze slobodno da se ide kolima, mnogo je brze nego busom!

    Pozdrav svim skijasima i pravac Bansko

  4. #24
    Member Janica avatar
    Datum registracije
    04.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Postavila sam novi avatar, iz Banskog.

    Na njemu je slika staze Tomba - donji deo

  5. #25
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Izgleda super sve sto si napisala, ali ne rece koliko je to u eurima, suma-sumarum, po jednom odraslom?
    Ima li staza za pocetnike?

    Pozdrav

  6. #26
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Jesam li te slagao u nečemu Janice ?
    Nadam se d ati je bilo OK...

  7. #27
    Member Janica avatar
    Datum registracije
    04.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    51

    Talking

    Milane, hvala, bio si u pravu!

    Nama se svidela ona staza broj 1 kojom se vracas. Ako je malo tvrdja staza spustom se bez zadrzavanja dolazi do gondole. To smo svakodnevno koristili. Ta staza je divna

    Za: hehehe, pisali smo o cenama u ranijim postovima. Nisi procitao sve

    Cena za LION koju sam ja platila je 280E bez prevoza (po osobi). Kompas je imao nize cene, ali nisam na vreme videla. Milan je isao sa njima.

    Inace je bila cena i 205E nocenje sa doruckom, ali sam zakasnila, vec su prodali kada sam se ja setila :(

    Milane, da li si obilazio i druge hotele? Ja sam isla u Perun, Strazite i Orphey. Najgori je Orphey, iako svi imaju **** a najbolji Perun.

    Naravno i Kempinski je de lux, ali 500E za 7 dana. Saznala sam da lanac Kempinski u Minhenu kosta isto toliko ali za jednu noc!

  8. #28
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    propustio sam, verovatno...

    hvala ti.

  9. #29
    Member Janica avatar
    Datum registracije
    04.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Ima staza za pocetnike, lice na Karaman greben na Kopaoniku, i tu ima dosta ski-skola. I mislim da ima jos jedna koja je bas za decu pocetnike. Znaci, za svakog ponesto.

    Za hehehe, na mojoj slici se vidi najstrmija, crna staza - Tomba.
    Sada kada gledam i ne deluje tako strmo

  10. #30
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Janica
    Milane, hvala, bio si u pravu!

    Nama se svidela ona staza broj 1 kojom se vracas. Ako je malo tvrdja staza spustom se bez zadrzavanja dolazi do gondole. To smo svakodnevno koristili. Ta staza je divna

    Za: hehehe, pisali smo o cenama u ranijim postovima. Nisi procitao sve

    Cena za LION koju sam ja platila je 280E bez prevoza (po osobi). Kompas je imao nize cene, ali nisam na vreme videla. Milan je isao sa njima.

    Inace je bila cena i 205E nocenje sa doruckom, ali sam zakasnila, vec su prodali kada sam se ja setila :(

    Milane, da li si obilazio i druge hotele? Ja sam isla u Perun, Strazite i Orphey. Najgori je Orphey, iako svi imaju **** a najbolji Perun.

    Naravno i Kempinski je de lux, ali 500E za 7 dana. Saznala sam da lanac Kempinski u Minhenu kosta isto toliko ali za jednu noc!
    Pa sta ja znam skupo sve u svemu, pa ispade francuska malte ne jeftinija ako je 205 sa doruckom samo smestaj, prevoz jos 50 ski pass ajd da kazem 100, to je 350, toliko je i francuska.
    Space Shuttle Ski

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •