Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 32

Tema: Armada ARV5

  1. #21
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Ne znam gde se proizvodi Armada, ali se nadam da nije u Atomic/Salomon fabrikama u Bugarskoj/Rumuniji...jer ima dosta krsha koji tu naprave
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  2. #22
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    odosmo u offtopic skroz.
    mislim da nema veze gdje se sta proizvodi i u kini i u albaniji i u ruminiji moraju da zadovlje odredjene norme, ako ne zadovolje, fabrika se seli dalje. mozda ima nekih bofl serija koje se nekako prokrijumcare na trziste, ali sve ostalo je isto ko da je pravljeno bilo gdje drugdje u EU. osim toga ljudi iz armade ili atomica, nadgledaju produkciju i ne zele da se igraju sa renomeom.

  3. #23
    Junior Member
    Datum registracije
    26.09.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Naslov teme je malo pogresan, to je ova skija: http://www.backcountry.com/armada-ar5-series-alpine-ski

    AR5 za 2005. i sa drugacijom grafikom (svaka duzina ima drugaciju)

    Pre par god sam probao ovu skiju http://www.backcountry.com/armada-arv-ski-arm0159
    koja je prakticno naslednik te linije sa malo izmenjenom geometrijom.

    Po mnogim forumima cete naci pohvale za daske, mnogi se kunu u njih u all-mountain kategoriji, cak su i meni mnogi preporucivali da ih kupim posto sam ih bio pronasao dosta povoljno.

    Uglavnom, moje iskustvo sa tim skijama je da je to stvarno odlicna, izdrziva skija, klasican camber, teza i tromija nego sto volim (ko je navikao na tvrdje skije koje pravolinijski prolaze kroz sve zivo svidece mu se). Po ledu se ponasa bolje nego magfire recimo koje sam imao tada. Nisam imao priliku da testiram po nekom epskom puderu posto ga nije bilo ali recimo da se u standardno razgazenom terenu van staze super ponasa sa tim da nisu bas super okretne tako da gusto drvece meni nije prijalo.

    Dakle skija je definitivno za sve koji nisu u fazonu samo brzina, race, aerodinamika i slicno (a mozda i njih) posebno sto je ovo bas bas bas povoljno ukoliko naravno nemaju neka ostecenja koja se ne vide ne slici (ne sumnjam samo pokusavam da budem objektivan).

    A sto se duzine tice, ne mogu bas sa svima da se slozim. Ja sam 180 i malo vise od 70kg i za mene su predugacke, ~10cm manje bi bilo idealno.

    Zakljucak, jos jedna preporuka od mene. Iz mog ugla najbolja ponuda na forumu, i prilika da za male pare neko ko zeli proba nesto drugacije.

  4. #24
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Moj ortak fura ove ARV 175cm i daleko od toga da su skije skoro slicne ili kako kazesh sa malo izmenjenom geometrijom. Mozda su naslednik ali su far cry od AR5. Na ovim linkovima sto si postavio mozesh videti da su drugacije da kazem "filovane" i samim tim imaju drugaciju fleksibilnost....

  5. #25
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    @Shapa
    Znam da je , ali ono sto si napisao za renome ne pije vodu.Beosport ti je primer toga, a spajanje Atomica/Salomona ni jednoj firmi nije donelo dobro, ubi ih mas produkcija....
    Inace ova Armada je super za 100 e, ali mi je i dalje predugacka... a buraz je smotan za dubok sneg i ako sam probao da ga ubedim u suprotno
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  6. #26
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Truch2 Pogledati poruku
    @Shapa
    Znam da je , ali ono sto si napisao za renome ne pije vodu.Beosport ti je primer toga, a spajanje Atomica/Salomona ni jednoj firmi nije donelo dobro, ubi ih mas produkcija....
    Inace ova Armada je super za 100 e, ali mi je i dalje predugacka... a buraz je smotan za dubok sneg i ako sam probao da ga ubedim u suprotno
    pa te dvije firme, nisu ni prije te fuzije bile male samostalne zantalijske radionice sa rucno radjenim proizvodima
    ja ti nemam iluzija da su tamo neki volkl elan ili fischer prave u prosjeku kvalitetnije skije od tih nekih slalomona i hatomica, sve je to pitanje PR-a
    A, osim onih nekoliko, stvarno zantalijskih i entuzijasticnih, a jos uvijek ne zavisnih proizvodjaca, sa egzoticnim imenima na kojima se lomi jezik, a koji su prosjecnom skijasu u principu ne plativi, sve ostalo je masovna produkcija, pa i K2 se vec godinama dela u Kini. (a i dalje im pripisuju okultne moci)
    ps
    ja ti imam neke skijice koje su vazile za egzoticne, al mislim da se i one proizvode u rossignolu, cim ti pocnes pravit hiljade pari skija, zavrsili smo svaku pricu o specificnosti i vrhunskoj kvaliteti.

  7. #27
    Junior Member
    Datum registracije
    27.11.2010
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Od 7. do 13. cu biti na Kopaoniku i nosim skije, pa ako je neko zainteresovan, moze ih pogledati gore. 064/166-1167

  8. #28
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Probao sam ovu skiju pre neki dan i mogu reci da nije losa skija za igru. Nije mi se svidelo kako se ponasha off mozda zbog preuskog za moj ukus vrha i shirine u struku a mozda i tezine ali generalno ok skija. Nadam se da si je prodao
    dok sam je vozio po stazi punoj hupsera imao sam osecaj kao da imam dve cackalice koje seckaju sve pred sobom nezno sa njom i ona radi posao. Dosta je savitljiva kao neka pracka odlicna za butter zajebancije.
    Posle ove voznje sa sigurnoscu mogu da kazem da su ARV i AR5 nebo i zemlja mada to je bilo i realno stanje...
    Sve u svemu, park skija koja voli da pobegne vani zivahna skija

  9. #29
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    jedina sansa da je proda je ako stavi kakvu naljepnicu progresor

  10. #30
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Au Dejane Sunce ti da mi neko rekao da cu ovde da te sretnem...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •