Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 68

Tema: Expozim 2011. Race Pancerice Iskustva

  1. #31
    Member
    Datum registracije
    26.11.2011
    Godina
    46
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Pa nisam pominjao Rossignol, nego sam u potrazi za race modelom...ono gore sam nabrojao sta bih ja volio da nadjem. Znaci prvenstveno Lange RS 130. ali ako nema i ako je nemoguce to kod nas naci onda sam otvoren za sve ostale proizvodjace.
    Naravno Rossignol je skoro ista pancerica kao i lange...treba vidjeti koje su im cjene..
    Nisam ni Nordicu pominjao ali ako se moze naci Dobermann PRO EDT 130 po razumnoj cjeni, sto da ne? Evo jos uvijek cekam da mi iz Salto mi posalje cijene tog modela u broju 28.5 ili 325mm

  2. #32
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    dali si probao i jednu od pomenutih pancerica ili si izvukao modele iz sesira bez uvrede
    da ne bude kasnije
    noga licka a cipela becka
    i ako nije tajna zasto flex 130

  3. #33
    Member
    Datum registracije
    26.11.2011
    Godina
    46
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Nisam probavao ni jedne!
    Kazem da volim da uzmem dobru pancericu koja mi traje godinama.
    Evo sad odprilike iz sjecana sam 1998 ili 99 kupio u Francuskoj Nordica grand prix 120 (zelene) koje su bile extra ali su mi vremenom postale male.
    Poslije sam neke 2003god kupio salomon koji sam u predhodnoj poruci pokazao, flex nekih 95 salomonovih.
    I one su mi fino sluzile, jest da su malo mekse bile, al islo je posto sam se neke 2001god razbio i polomio ligamente kljucne kosti u Austriji od tad vise ne prelazim nekih 80 km/h na skijama. Nemam vise ni snage za to...
    Zasto sada trazim flex 130! Pa obzirom da zivim u Sarajevu i na nekih 15ak Km od pista na Bjelasnici cesto skijam..oko 3-4 puta sedmicno..
    Ne skijam cijeli dan..nemam snage za tako sta nego po pola dana..ili jutro samo ili popodne..zavisi...znaci oko 3-4 sata po danu..
    Za toliko imam snage i super mi dodje.
    Kad se tako kratko skija, tjelo ima vremena da se odmori tako da svaki put kad izadjem na stazu imam dovoljno snage za dobro zezanje ))
    Nikad ne skijam kad sam umoran jer to je opasno..tad prekoracujes svoje limite i tad popustas i tad dolazi do tezih padova i lomova..,jer treba imati snage i pasti ))
    Zato flex 130...ne pretjerano tvrdo ali ipak neki kompromis izmedju tvdoce i udobnosti...

  4. #34
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    najbitnija stvar kod kupovine cizama jeste probati iste
    a sto se 130 flexa tice to je odprilike bez flexa (kao da zabetoniras nogu)

  5. #35
    Member
    Datum registracije
    26.11.2011
    Godina
    46
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    najbitnija stvar kod kupovine cizama jeste probati iste
    a sto se 130 flexa tice to je odprilike bez flexa (kao da zabetoniras nogu)
    Pa naravno, zato i hocu da probam...jer inace ne bih bio sreman prevaliti 700 km od Sa do Bgd i nazad. Narucio bi ih na netu pa sta mi stigne...
    Upravo to ne bih volio i upravo zbog toga se raspitujem ko ce i sta ce biti na expozim-u

  6. #36
    Member
    Datum registracije
    17.11.2009
    Godina
    32
    Poruke
    61

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bbi8 Pogledati poruku
    Zato flex 130...ne pretjerano tvrdo ali ipak neki kompromis izmedju tvdoce i udobnosti...
    Nema tu kompromisa to je cista neudobnost.To je race pancerica koja se nosi na trkama pa samim tim i sluzi da pruzi maksimalne performanse.To takmicari nose za trku i odma skidaju.Mada mozda su ove civilne malo udobnije ne znam al za ceo dan skijanja nije preporucljivo

  7. #37
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    ma ne mogu vas vise upratit momci, pamca flex130 ovo, pamca flex130 ono..., al o kojoj konkretno pamci pricate? npr speedmachine130 (flex120/130) je sasvim oke udobnosti za nas rekreativce; koristim je vec drugu sezonu i prilicno sam zadovoljan,. mozda neki lange od 130 razbija od tvrdoce (sjecam se nekih sa flexom 100 bile su ko granit dok ih nisu ukrali iz podruma), imao sam i head s12 flex120 i bio je prilicno tvrd, ali pondosljivog flexa (ali kupijo taman pola broja premale)...svaka marka koristi svoju nezavisnu skalu tvrdoce plasticnog kalupa...kad bolje pogledam, previse sam ja pancerica promjenio

    ps
    ali stekao sam prakticno iskustvo
    Izmenio/la Sapa; 29.11.2011 u 20:55.

  8. #38
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Moj Dalbello Proton 14 je 130 flexa, ubijao me je u peti dok nisam otisao da mi "skuvaju" ulozak po mjeri (Intuition je liner, prava stvar). Otad nemam nekih posebnih problema, sto se cjelodnevne voznje tice.

  9. #39
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    .... dok ih nisu ukrali iz podruma...
    Pa kad se bahato ponašaš prema opremi... Moje su kraj uzglavlja... s jedne strane gospoja a sa druge paMce... Osim ako ih ona (gospoja) ne preda na reciklažu (zbog ljubomore), na sigurnom su :P

  10. #40
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    ...Intuition je liner, prava stvar...
    Ogimire, koji si model uzeo i gdje si ga zbavio?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •