Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Kornjaca ili protektori za ledja ???

  1. #1
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano Kornjaca ili protektori za ledja ???

    Unapred se izvinjavam ako je bila ova tema, ali mi se cini da nije.
    naime jos prosle godine sam hteo sebi da kupim ovaj vid zastite, ali me drustvo naravno odgovorilo od toga...kao sta ce ti ne skijas non stop, ne ides po parkovima, bla bla...ali sad posto sam procitao knjgu Istina o skijanju, mislim da je skroz ok investicija u sugurnije skijanje. I ozbiljno se razmilsjam da je kupim. E sad naravno interesuje me vase misljenje, da li je koristite, jel imate neke brendove za predlog. video sam da ima onih koje se oblace kao majca, a ima i onih na kopcanje sa kajsevima. Verujem da i jedna i druga vrsta dodatno greju ledja, ili je mozda to vec ispravljeno. kazu ljudi da ne smeta uopste u pokretima... Kad bolje razmislim sigurno je dobra investicija, i daj boze, da nikom nikada ne zatreba. No medjutim po nekoj statistici, dosta pomaze kod povreda kicme...

    Koje je vase misljenje ?

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Ja imam neki Crane protektor, malo je debli, robusniji od proseka, ali svejedno, posle nekoliko minuta se navines i vis ene primecujes da ti je na ledjima bilo sta. A kada padnes na ledja, nista - samo tup i ustanes. U pocetku sam nosio gotovo sve vreme, a sada ponekad, uglavnom kada resim da vezbam ili ucim nesto novo, za takve prilike protektor je 'must have', ja sam border, pa i kada se oslobodis za padanje onda automatski i ruke manje stradaju

  3. #3
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    evo dobio sam sveze informacije iz prve ruke od profesionalca.... naime, pojavila se nova tehnologija za sve vrste protektora, rec je o ''d3o'' materijalu, koji je dosta prozracan, ne stvara dodatno grejanje, i dosta je mekan, a prilikom udraca jako brzo otvrdne, evo ovaj klip dosta toga objasnjava http://www.youtube.com/watch?v=8EBWG...eature=related
    a na ovom klipu se vidi pravo dejstvo materijala :op stavrno ludo izgleda
    http://www.youtube.com/watch?v=vqDe0...eature=related

    kazu da se kod nas tesko mogu naci, ali preko bi trebalo da moze

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Bila je priča o toj kapi na ovom forumu pre taman 5 godina, ali od tada ni traga ni glasa (tada se vrteo neki video gde tipa mlate šipkama ceo dan po glavi ) - da je stvarno revolucionarno valjda bi za ovih 5 godina to bilo malo masovnije

  5. #5
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Bila je priča o toj kapi na ovom forumu pre taman 5 godina, ali od tada ni traga ni glasa (tada se vrteo neki video gde tipa mlate šipkama ceo dan po glavi ) - da je stvarno revolucionarno valjda bi za ovih 5 godina to bilo malo masovnije
    Propao proizvod jer su saznali da je tip sa reklame bio Bosanac

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Ja imam dainese "jaknu", kornjaca, naramenice i rukavi. Nisam bas preterano odusevljen... cak sam morao da reklamiram (a to je bio proces, poneo sam sa sobom u ameriku). Jakna je prilicno udobna, i deo za ledja je duzi i prelazi preko repa sto je fantasticno. Neki drugi modeli mi deluju kraci, i ne zelim da pomislim sta se desi kad se nasadis tacno na tom prelazu.

    Agilan si dosta u njoj, ali su podlaktice/lakat malo razocarenje, kao da nije dovoljno postavljeno.

    Razocarenje je jer, cini mi se da ima prilicno dobrih alternativa, za manje para, a nisam to znao. Pogledaj marku demon. Ali i 661.
    Cao Goksi!

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    s obzirom da su mi ove stvari dobro poznate (vozim motor), rekao
    bih da sve osim "sundjera" smeta...
    takvi materijali mogu da se kupe, nadjete dobrog krojaca da vam u jakni sa unutrasnje strane nasije dzep za "sundjer" i to je to...ako vam se ne svidja, uvek ga mozete maknuti iz jakne.
    za ovaj d3 armour, ako se secam naziva, sam cuo odavno i moguce da je odlicna stvar ali i kosta...cini mi se da je bilo reviewa na revzilla.com, mrzi me da trazim sad.
    sve u svemu, ja bi rekao da je ipak sneg u pitanju, nije beton, i svakako se treba zastititi ali u meri.
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja koristim ovako nešto i sjajna je zaštita gornjeg dela:

    zastita.png

    ali ne za skijanje, mislim da bi mi smetalo da imam slobodne pokrete i da uživam a zbog toga idem na skijanje

    Kacigu sa druge strane nosim 90% vremena zato što ona zaista ne smeta uopšte.

  9. #9
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    u jbt, ovo ko transformers :p

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    19.09.2009
    Godina
    42
    Poruke
    233

    Podrazumevano

    zastita ti je uvek potrebna, jel nemoras ti da budes kriv, u mnogo slucajeva te na stazi pokupi neko od pozadi....a povrede kicme su veoma nezgodne , pa cak i trajne posledice mogu da nastanu, ja nosim poc kornjacu prvo sam je nosio samo za board a sada i za skijanje,i kacigu uvek nosim,kozne rukavice, greje ledja veoma dobro i sada sam se navikao da ne mogu bez nje ,,,,,

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •