Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 37

Tema: Pancerice, bol u člancima.

  1. #21
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Prvo, nije isto da li skijas provodi 10 dana ili 30 dana godisnje na snegu. Pancerice se projektuju i prave da imaju odredjen broj radnih sati. Ne znam da li ste upoznati da neke pancerice postoje u komercijalnoj i u rental varijanti? Poenta nije samo u plastici, mnogo veca poenta je u ulosku koji se vremenom razbuca, postane dosta tanji i samim tim bude hladniji na nogama. Naravno da moze da traje 7 godina ali svakako posle 7 godina nema iste performanse kao tokom prvih par godina... E sad, individualna stvar je da li to neko primeti i da li mu smeta ili ne... Ima ljudi koji tesko nadju odgovarajucu pancericu pa se onda iz tog razloga, straha da nova nece biti isto udobna kao stara, odlucuju da ne menjaju stare cipele.

    Hladnoća i uložak koji se vremenom razbuca je možda poslednja stvar koja bi me brinula. Svi koji imaju problema sa iznajmljivanjem pancerica i bolom u unutrašnjem skočnom zglobu će razumjeti

  2. #22
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Probavaj i uzmi one koje ti najbolje leže bez obzira na skočni zglob. Onda dođi u Banju Luku jedan vikend i riješimo problem zgloba (nisi naveo u profilu od kuda si).

  3. #23
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    @jopopo Lično poznajem ljude koji izvrsno skijaju, a koriste iste pancerice već 10 godina! Moje prethodne sam koristio 7 godina!
    Rok upotrebe, iako ga ima, je svakako mnoooogo duži od 4-5g. Sigurno je da nije moguće u beskonačnost koristiti istu pancericu, ali stvar je u tome što će to korisnik i sam primjetiti. 7,10,12 ili 2 godine.
    To da vam neko kaže kako je pancerica napravljena za 80-100 dana skijanja je smijurija .
    Pa može bilo ko da koristi istu cipelu i 7 i 10 godina i ako ništa bolje u međuvremenu ne proba živeće u ubeđenju i zabludi da je to najbolja opcija u tom momentu i da bolje ne može.

    A onda kupe novu cipelu i kao "koliko sam podigao nivo vožnje". Ne čuh da je iko iskusan kupio novu cipelu a da nije podigao nivo vožnje. Bitno je naći pravu meru.

  4. #24
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Probavaj i uzmi one koje ti najbolje leže bez obzira na skočni zglob. Onda dođi u Banju Luku jedan vikend i riješimo problem zgloba (nisi naveo u profilu od kuda si).
    Iz CG-e sam ali živim i studiram u Bg-u već godinama..

    Dobro skijam ali iskreno ne trebaju mi neke bog zna kakve pancerice(ništa skupo), uglavnom ono što sam iznajmljivao po inostranstvu je bilo odlično i imao sam fin osjećaj u jnima ali džaba kada je zglobna kost u pitanju.

    E sada prije nego li nabavim svoje, gledaću da pitam u radnji imaju li neke posebno modifikovane od ranije na predjelu zgloba..
    Uglavnom trebaju mi one koje ne pritiskaju zglob?
    Izmenio/la WhitePeaks; 25.01.2014 u 19:29.

  5. #25
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ma kupi bilo kakve pa ih sredi, bolje da su srednje mekane a udobne nego da te ubijaju

  6. #26
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ma kupi bilo kakve pa ih sredi, bolje da su srednje mekane a udobne nego da te ubijaju
    Ma to je jasno kad uzmem svoje da ću ih doraditi, ali pitanje je za ovu godinu kada ih budem iznajmljivao...

  7. #27
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa evo pet dana traje diskusija, možeš da obiđeš BG prodavnice gde ima cipela pa da vidiš ima li nešto za tebe..

  8. #28
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Pa evo pet dana traje diskusija, možeš da obiđeš BG prodavnice gde ima cipela pa da vidiš ima li nešto za tebe..

    Idem sutra

    Problem je što je ogromna razlika probati pancerice u prodavnici i na stazi. Sve one izgledaju udobno dok se ne skija, a onda otekne zglob i boli.
    Bilo bi odlično kada bih znao kakav treba da bude osjećaj u radnji a da znam da neće da boli dok skijam. Jer nije ni dobro da ima previše lufta u predjelu čukljeva, otežava skijanje...

  9. #29
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    mozda mozes da probas da korigujes taj problem anatomskim uloskom koji ce biti prilagodjen tvom stopalu. tu mislim sano na gazeci deo. kazes da dugo skijas, a tek sada se pojavio problem. znaci doslo je do neke anatomske promene na tvom stopalu, mozda nepravino gazis ili ti se asimetricno spustilo stopalo. pa zbog toga ni sam zglob vise nije simetricno postavljen u odnosu na vertikalnu osu potkolenice.

    nesto ovako:

    crveno je clanak

    ako je to problem mozda ga resavas samo uloskom koji ce korigovati polozaj stopala.
    Ovo mi se cini kao dobar trag.

    Idi ti u Beosport, trazi bootfittera i popricaj s njim, ne kosta te nista. Ja sam imao slican problem, zbog pomalo ravnog stopala, unutrasnja koska mi je previse pritiskala pancericu i bolelo me je, ne jako, ali iritralo je i taj deo bio crven. Problem je resio ulozak koji bi je podigao odozdo stopalo i smanjio pritisak. Originalni iz pancerice i taj sto sam dobio su nebo i zemlja.

  10. #30
    Junior Member
    Datum registracije
    23.02.2014
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Vozim snowboard, ali dok vozim nemam bol u clancima, vec u butinama i listovima. Da li je to zato sto sam pocetnik, pa ne znam jos uvek da vozim kako treba ili je do pancerica? Najvise me boli kada ukocim i kada sam na petama.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •