Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 37

Tema: Pancerice, bol u člancima.

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    @stekan

    plastika je niz razlicitih polimera koji se ponasaju na razlicite nacine. ali ako me secanje ne vara za sve polimere/plastike je slicno starenje, starenjem plastike se ne menja tvrdoca, vec dolazi do puzanja materijala, sto na kraju dovodi loma.
    ovaj efekat je temepraturno zavisan. a starenje plastike se cak moze restarovati grejanjem na odredjene temeperature...

    naravno u slucaju pancerice koja trpi vece sile moze dozi i do neelasticne deformacije.

    inace sto se tice bootfitinga ja pitah u nekoj temi za savete u bgd, ali niko nista da kaze, pa cu zapoceti posebnu temu. uradi sam je dobra opcija, ali ako zahvat nije previse komplikovan...

  2. #12
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Hvala na odgovorima.

    Izgleda da je kupovina novih pancerica i prilagodjavanje istih najbolje rješenje, ali poošto idem na skijanje za 20-tak dana i teško da ću moći sada da ih uzmem, ima li nekih specijalnih savjeta za isprobavanje iznajmljenih? Idem u Austriju tako da ne mogu da ih isprobavam po Beogradu...

    Znam da treba da su prilično stegnute uz nogu ali to dovodi do pritiska na izraženu zglobnu kost što rezultira upaljenju i skijanju na brufenima hehe

    Pa eto ako može neki savjet šta da pitam u radnji, da mu kažem za izraženu kost, usko stopalo itd? Uglavnom kakav bi trebao da bude osjećaj na tu djavolju kost dok nosim pancerice?

  3. #13
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Ovako, ja sam prije desetak godina Fisher pancerice odnio prijatelju koji je plasticar ( radi polomljenu plastiku na kolima i motorima ) i rijesio mi je problem za desetak minuta . Nekim specijalnim fenom je zagrijao plastikui prosirio mi pancericu tacno na mjestu na kojem mi je bila uska. Vozio sam ih jos dvije sezone i poklonio zajedno sa skijama. Ni taj drug kojem sam dao opremu nije imao nikakve zamjerke na kvlaitet pancerice...

    Sada imam Rossignol koje su mi takodje uske (imam sirok ris ) i njih cu odnijeti da ih zagrije i prosiri .Radi se o vrlo malom sirenju plastike i mislim da im nece posebnop smetati. Uostalom nijesam takmicar pa mi i ne treba savrsenstvo .
    Ovo mi je drug kojem sam takodje poklonio skije i pancerice (imao sam 3 para ) pa mi to radi besplatno, a inace cijena za ovu vrstu usluge ne bi bila veca od 10 e za obije pancerice , a ovaj drugar kaze i da bi za 5 e to moglo da se radi .

  4. #14
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    mozda mozes da probas da korigujes taj problem anatomskim uloskom koji ce biti prilagodjen tvom stopalu. tu mislim sano na gazeci deo. kazes da dugo skijas, a tek sada se pojavio problem. znaci doslo je do neke anatomske promene na tvom stopalu, mozda nepravino gazis ili ti se asimetricno spustilo stopalo. pa zbog toga ni sam zglob vise nije simetricno postavljen u odnosu na vertikalnu osu potkolenice.

    nesto ovako:

    crveno je clanak

    ako je to problem mozda ga resavas samo uloskom koji ce korigovati polozaj stopala.

  5. #15
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od WhitePeaks Pogledati poruku
    Idem u Austriju tako da ne mogu da ih isprobavam po Beogradu...
    Mozes,
    vise radnji iznajmljuje opremu za skijanje ( racuna se 10 dana, placas 7),
    koju mozes da poneses sa sobom, ili iznajmis samo pancerice ako uspes da
    pronajes odgovarajuce,
    u radnji Salto M (Banovo brdo) sam vidjao stvarno veliki izbor pancerica za rentu,
    pokusaj kod njih da pronadjes, a mislim i da ces biti adekvatno i strpljivo usluzen

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    Taj "rok" trajanja pancerice je naravno trgovačka fora da vas ubjede u kupovinu nečega što već imate :-).
    Poslje 4-5 godina jedino što može da vam se desi je da flex popusti. Obzirom da je kod nas svakako moda uzimanja opasno tvrdih pancerica za rekreativne uslove (110-130) to nakon 4 godine bude baš kao treba :-).
    Ovakve postove sam uvek voleo da citam i da se slatko nasmejem

  7. #17
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Cobra Pogledati poruku
    Куповином Rossignol Elite Pro1 Limited, флекс 120-130, проблем у потпуности решен. Битно је потрудити се и наћи одговарајуће панцерице, и бог да те види.
    Nisam hteo da pravim reklamu ali i ja sa se preporodio sa Rosinjol cipelom

    @svesifre
    Baš volim kada neko spinuje. Nije nikakva "trgovačka" fora već nešto što sam čuo bezbroj puta od profesionalaca i ozbiljnih trenera i slušam godinama unazad. Ne znam šta drugi kupuju i šta treba da znači "rekreativni uslovi" ali mogu da ti nabrojim jedno 10 nivoa rekreativaca a sebe smatram ozbiljnim "rekreativcem" jer onako kako ja skijam i koliko dugo skijam preko dana, cipela i vez su mi najvažniji do skije. Ne bih se ja nikada zezao sa fleksovima i tim forama danas je 110, sutra je 100 a za godinu dana 80.

  8. #18
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    [QUOTE=jopopo;89339]Nisam hteo da pravim reklamu ali i ja sa se preporodio sa Rosinjol cipelom

    Надам се да нисам злоупотрбио форум. Ове панцерице су већ маторе и нове се вероватно и не могу купити. Скијам између 15 и 25 дана годишње и ово им је пета сезона и мислим да ће послужити још толико. Моје лично искуство је да удобност више зависи од компатибилности панцерица ногама него од тврдоће. Ове панцерице, иако им је флекс 120, су ми удобне за целодневно скијање.

  9. #19
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    @jopopo Lično poznajem ljude koji izvrsno skijaju, a koriste iste pancerice već 10 godina! Moje prethodne sam koristio 7 godina!
    Rok upotrebe, iako ga ima, je svakako mnoooogo duži od 4-5g. Sigurno je da nije moguće u beskonačnost koristiti istu pancericu, ali stvar je u tome što će to korisnik i sam primjetiti. 7,10,12 ili 2 godine.
    To da vam neko kaže kako je pancerica napravljena za 80-100 dana skijanja je smijurija .

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Prvo, nije isto da li skijas provodi 10 dana ili 30 dana godisnje na snegu. Pancerice se projektuju i prave da imaju odredjen broj radnih sati. Ne znam da li ste upoznati da neke pancerice postoje u komercijalnoj i u rental varijanti? Poenta nije samo u plastici, mnogo veca poenta je u ulosku koji se vremenom razbuca, postane dosta tanji i samim tim bude hladniji na nogama. Naravno da moze da traje 7 godina ali svakako posle 7 godina nema iste performanse kao tokom prvih par godina... E sad, individualna stvar je da li to neko primeti i da li mu smeta ili ne... Ima ljudi koji tesko nadju odgovarajucu pancericu pa se onda iz tog razloga, straha da nova nece biti isto udobna kao stara, odlucuju da ne menjaju stare cipele.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •