Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 37

Tema: Pancerice, bol u člancima.

  1. #1
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano Pancerice, bol u člancima.

    Pozdrav svima
    Ovako, skijam već godinama, ali tek prošle godine sam osjetio bol u člancima.
    Raspitivao sam se šta bi to moglo da bude.
    Neki su rekli da vunene čarape mogu da doprinesu problemu, ali nosio sam ih godinama tako da ne znam zašto bi odjednom stvarale problem.

    U principu znam sva pravila o tome kako izabrati pancerice, tj. kako ih vezati, položaj noge itd itd.

    Kljukanje brufena i povremeno hladjenje kosti odradilo je problem za par sati skijanja bez bola, ali znam da to nije baš najbolja solucija haha
    S'toga, svaka sugestija je dobrodošla ;-)

  2. #2
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    A da promenis pancerice?
    ili bootfitting ako imas prilike
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #3
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Da li si iste težine kao ranije, ako si otežao možda je to problem, a možda nisi u kondiciji, npr. mene zglobovi od voznje rolera isto razbijaju na pocetku sezone?
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  4. #4
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    bahh vjerovatno je bio problem u pancericama, s'obzirom da se to desilo tek prošle godine nakon svih prethodnih godina.. Hehe ali možda i kondicija

    Hvala na pomoći u svakom slučaju...

  5. #5
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Ovako, da ne otvaram novu temu, vraćam ovu ne bi li pokušao da nadjem najbolju soluciju za problem.

    Skoro svake sezone imao sam problem sa bolom u skočnom zglobu, uglavnom sa unutrašnjim(medial malleolus na latinskom, pa bih ove godine pokušao da ga odstranim.
    Javlja se jedino dok nosim pancerice, kada ih skinem malo pocrveni i otekne ali bez jakog bola prilikom stiska.

    Zanima me da li neki steznici mogu da pomognu ili pak neki boot fitting?

    Jednostavno imam velike kosti na tom predjelu pa uz možda odgovarajući fitting se oslobodim pritiska na tu kost.

    Čitao sam da je moguće odstraniti dio pancerica oko kosti, ili kupiti boot fitting kako bi moj 'višak' kostiju mogao da bude bez pritiska prilikom skijanja.

    Ako je to moguće, zna li neko kome bih se u Beogradu mogao obratiti za boot fitting itd? Neka radnja, Beosport.. ili?

    Hvala


    P.S. Čisto da dodam, svake godine iznajmljujem pancerice i skije tako da nemam svoje.

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Baci pogled na ovo: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=1762
    Ovo je neprimjenjivo na iznajmljene pancerice, tako da ako imaš nestandardno naglašenu kost na zglobu, jedino je rješenje da sebi kupiš odgovarajuće pancerice i na njima odradiš korekciju opisanu na gornjem linku. Možeš uzeti i Fischerovu Vacum pancericu koju će ti prilagoditi nozi (skupo rješenje, ali moderno jer ih uzimaju i oni kojima prilagođavanje ne treba), a još skuplje je nabavka Stroltz pancerica koje se rade prema obliku tvog stopala.

  7. #7
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ko ima specifičnu "nogu" iznajmljivanje je smrt za njega! Ja imam širu nogu u prednjem delu stopala i dok sam iznajmljivao nisam mogao ljudski da namestim cipelu.

    Kada sam našao pravu cipelu tek onda sam shvatio šta je komfor i šta znače odmorna stopala, ris i zglobovi nakon skijanja (uz dobru čarapu, nosio sam i skijaške sa veštačkom vunom a ne pravom, nisam osetio razliku). Pa ili prilagođavanje cipele kao što si savetovan ili probanje do besvesti sa minimum pola sata u jednom modelu zbog "utiska".

    I kada kupiš cipelu, vodi evidenciju o broju dana na snegu jer svaka cipela ima određeni vek trajanja i u godinama i u broju dana na snegu. To pitaj prodavca ili konsultuj internet
    Sve zavisi koliko skijaš, sa 5-6 dana godišnje na snegu nije strašno ali ako imaš 15-20 već dolaziš u rok cipele od 4-6 sezone.

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Taj "rok" trajanja pancerice je naravno trgovačka fora da vas ubjede u kupovinu nečega što već imate :-).
    Poslje 4-5 godina jedino što može da vam se desi je da flex popusti. Obzirom da je kod nas svakako moda uzimanja opasno tvrdih pancerica za rekreativne uslove (110-130) to nakon 4 godine bude baš kao treba :-).

  9. #9
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Da li plastika vremenom postaje mekša ili tvrđa? Za gumu znam da postaje tvrđa.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Имао сам сличан проблем и тај проблем скијање претвара у мучење. Пробао сам да га превазиђем са разним глупостима али до набавке добрих (боље речено одговарајућих) панцерица није било решења. Такође, су ми изражене кости, релативно танки листови, а дужина панцерице 359 милиметара. Куповином Rossignol Elite Pro1 Limited, флекс 120-130, проблем у потпуности решен. Битно је потрудити се и наћи одговарајуће панцерице, и бог да те види.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •