Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 76

Tema: Knezevo

  1. #1
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano Knezevo

    Jel bio ko na Knezevu? Procitao sam u novinama prije 15-ak dana da je taj tip sto je preuzeo skijaliste instalirao novi lift, navodno staza od 1,5km? I da planira dvosjed za iducu godinu?

    Ako je pristojno, rado bih skoknuo preko dana, vec sam previse zivaca i novaca ostavio na Vlasicu za te dnevne varijante

  2. #2
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    neznam nista o tome,nisam nikako isao,sto se tice skijalista oko bl samo mrakovica koja i nije nesto losa a sta sam ja cuo o knezevu je da su guzve,brdo neznalica i mesto gde se ide ako zeli skoje da unistis,ako neko zna nesto drugo???
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy
    Jel bio ko na Knezevu? Procitao sam u novinama prije 15-ak dana da je taj tip sto je preuzeo skijaliste instalirao novi lift, navodno staza od 1,5km? I da planira dvosjed za iducu godinu?

    Ako je pristojno, rado bih skoknuo preko dana, vec sam previse zivaca i novaca ostavio na Vlasicu za te dnevne varijante
    Skijalište je oko 7km udaljeno od Kneževa (stari naziv Skender Vakuf). Prošle zime sam išao tamo: vučnica dužine cca 800m, sajla sa plastičnim rukohvatima cca 150m i jedan stari ratrak. Tamo je bilo ili je ogromna gužva (vikendom) ili nema nikoga (radni dani). Pod "nema nikoga" mislim stvarno nikoga, ni gostiju, ni radnika na žicama. Nikoga = ni žive duše u krugu 2 km. Sreća pa je Vlašić udaljen oko 30km.

    Za ovu zimu nisam čuo ništa novo. Da ima išta novo, pričalo bi se po BL.

    Po pitanju spomenutih 1,5km staze, ja volim da čujem dužinu žičare, a ne staze. Ovo je vjerovatno već spomenuta žica od oko 800m i dvije staze sa obje strane, tj. ukupno oko 1,5km staza.

  4. #4
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Znam kako je bilo. Nisam se dobro izrazio, procitao sam prije petnaestak dana da je tada (tj. prije petnaestak dana) otvorio novu zicu, nesto tipa 200,000-300,000 eura da je ulozio, i da je ta nova staza duzine 1,5km, a da za narednu godinu planira i dvosjed. Pa rekoh jel' neko oprobao, ja bih mogao u narednih 10ak dana, ako je lose prezivjecu i na Vlasicu jos jedan dan.

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    i ja sam nesto cuo ali nista da se moze provereno potvrditi
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Nakon malo raspitivanja, izgleda da je samo kratka "sajla" premještena na drugu lokaciju. U subotu idem na Vlašić, pa možda navratim da provjerim.

  7. #7
    uposlenik
    Guest

    Podrazumevano odgovor grazeru

    Taj gospodin grazer je jedna velika neznalica i nesposoban da zakljucuje o ljudima i karakterima. U Knezevu je izuzetno lijepo i fantasticno mjesto za opustanje i skijanje za jeftine pare, a blizina Banja Luke samo dovodi do toga da se pojavljuju ljudi poput doticnog "gospodina".
    Bilo ko ko zeli uzivanje u ljepoti zime neka dodje i uvjeri se a ne ovako od ljudi koji apsolutno pojma nemaju o Knezevu.
    Naravno vjerujem da se svaciji apetiti i ne mogu zadovoljiti ali fino je provesti vrijeme na razlicitim mjestima i saznati vise o svemu.

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od uposlenik Pogledati poruku
    Taj gospodin grazer je jedna velika neznalica i nesposoban da zakljucuje o ljudima i karakterima. U Knezevu je izuzetno lijepo i fantasticno mjesto za opustanje i skijanje za jeftine pare, a blizina Banja Luke samo dovodi do toga da se pojavljuju ljudi poput doticnog "gospodina".
    Bilo ko ko zeli uzivanje u ljepoti zime neka dodje i uvjeri se a ne ovako od ljudi koji apsolutno pojma nemaju o Knezevu.
    Naravno vjerujem da se svaciji apetiti i ne mogu zadovoljiti ali fino je provesti vrijeme na razlicitim mjestima i saznati vise o svemu.
    Gospodin Grazer je bar u svom profilu napisao gdje živi. Da se banjalučani ne pojave, uglavnom ne bi postojala potreba da se žičara uključuje (onu sajlu što trga rukavice ne brojim).

    Po pitanju uživanja u ljepoti zime, ja najviše volim uživati u prirodi u pauzi između dva spuštanja niz staze. I to sa visine i u pokretu. Tad se priroda mnogo bolje vidi. Sve od dvosjeda do gondole u potpunosti ispunjava tu funkciju. Prirodne ljepote su obično izgovor tamo gdje nema zadovoljavajuće skijaške infrastrukture.

    Ali kad se spustimo u surovu realnost, skijalište Srebrenik pored Kneževa je potpuno prihvatljivo za porodični skijaški vikend izlet. Normalno, ako žica radi, ratrak ispravan i odradio posao, parking očišćen da se ima gdje parkirati, te ako nije predugačak red za žicu. Još kad bi spomenuti banjalučani mogli negdje provjeriti telefonom da li su spomenuti uslovi ispunjeni, a ne kao ja što sam prije dvije zime poveo porodicu radnim danom, vidio da je sve mrtvo, nigdje nikoga, te produžio do Vlašića.

    P.S. U Kneževu malo ko rabi riječ uposlenik.

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Hvala stekane na podrsci a sto se tice knezeva ja pricam ono sto mi je 100 ljudi koji su bili tamo rekli,nakon takvih informacija apsolutno me ne zanima da kidam svoju opremu na tako necemu,odoh ove godine u austriju 10 dana da se nauzivam a pripreme cu odraditi na Kozari jel tamo ako nista vise ljudi se trude,momci koji gore rade ubise se da sve bude super,ratak 5 puta dnevno predje stazu,staza boli glava,ima i nocno i sto da kazem o knezevu osim lenjivci.
    Jos nerazumem na osnovu cega ti izjavljujes da sam ja neznalica i nesposoban kad sam u svim svojim prijasnjim postovima jasno dao do znanja da izjavljujem samo ono sto mi je receno i da nisam bio tamo i da molim za vise informacija,tako da ubuduce barem procitaj prijasnje postove pre izjava ovakvog tipa
    Izmenio/la Grazer; 03.01.2007 u 21:00.
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    27.09.2005
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Godina
    46
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Kako god bilo,dobro ili lose,samo naprijed,da bude bolje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •