Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 66

Tema: Grossglockner - Heiligenblut - produženi ski vikend 27-29. januar

  1. #11
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ako idu samo drugarice
    Ne idu samo, ide u muški deo ekipe. One su rekle: "Ok, idemo kad uplaćujemo, bolje da požurimo?!", a oni: "Pa dobro, videćeno, polako ... ajd razmisliću ...". I posle mi obde na forumu kažu kako devojke nisu toliko raspoložene za skijanje, pa je ne znam kakve to vi poznajete, samo šta reći krem de la krem ženskog amaterskog skijanja će biti tamo
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Suncice, jako neobicno selo. Smesteno izmedju dve strasno strme litice, veoma stara crkva, tako da je Heiligenblut (sveta krv) cilj i za mnoge hodocasnike. Oko crkve groblje gde su svoj mir nasli brojni alpinisti koji su stradali na obliznjem Grosglokneru. Nekoliko hotela, najskuplji intersport koji sam video u svom zivotu, par picerija/restorana, apres-ski "pecurka" gde se pevaju alpske popevke do najdalje 20h.

    Heiligenblut je takodje poznat medju skijasima po dosta losem vremenu. Licno sam imao solidne dane osim jednog, a tada sam shvatio i zasto ima takvu reputaciju-jedva sam video vrhove sopstvenih skija.

    Iz samog centra sela krece gondola. Silazak na medjustanici omogucava skijanje na nekoliko kracih staza (sidra), koje dobro dodju za loseg vremena, ili odlazak podzemnim vozicem/gondolom na drugi (istocni) deo planine gde ima nekoliko dobrih duzih staza povezanih 4-sedom i sidrom koje vuce na najvisu tacku skijalista (2900mnv)

    Ukoliko odete do vrha gondole imate izbor skijanja prema podnozju spletom crvenih i plavih staza zanimljive konfiguracije, ili odlazak na treci (zapadni) deo skijalista sa dve plave staze (jos jedna gondola i sidro). Sve u svemu meni se dopalo. Nikada nisam video guzvu, ni na stazama niti na zicarama.

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Bilo je onih koji su me odvracali od Heiligenbluta, ali ja sam bio sasvim zadovoljan. Mislim da deklarisana kilometraza od 55km staza odgovara stanju na terenu, tako da je za vikend sasvim dovoljno. Skrenuo bih vam paznju da se sami skijaski tereni ne vide iz sela, tako da nije zgoreg da pogledate web kamere, pre nego sto izadjete iz kuce. Ukoliko ne budete imali pristup internetu, na polaznoj stanici gondole projektuju sliku, pa obratite paznju na to.
    Izmenio/la penzos; 20.11.2011 u 00:34. Razlog: wrong links

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano


  5. #15
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Ovde se sa centralnog dela planine vide staze na delu na koji se dolazi tunelom. Obratite paznju na staze koje krecu od vrha...

  6. #16
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Trece brdo, na Vasoj mapici, skroz levo

  7. #17
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano


  8. #18
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano


  9. #19
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Suncice, nadam se da ce Vam ovo biti od pomoci. Posto slike govore vise od reci slobodno mi posaljite privatnu poruku rado cu Vam poslati jos fotografija i odgovoriti na sve sto Vas zanima

  10. #20
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od penzos Pogledati poruku
    Suncice, nadam se da ce Vam ovo biti od pomoci. Posto slike govore vise od reci slobodno mi posaljite privatnu poruku rado cu Vam poslati jos fotografija i odgovoriti na sve sto Vas zanima
    Hvala, hvala! Obratiću se za još info ako budem išla tamo. Moram priznati posle Grazerovog posta malo sam se pokolebala, ali na slikama vidim da je to jako dobro i čak odlično skijalište za 3 dana skijanja.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •