Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 66

Tema: Grossglockner - Heiligenblut - produženi ski vikend 27-29. januar

  1. #1
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano Grossglockner - Heiligenblut - produženi ski vikend 27-29. januar

    Opet ja imam puno pitanja? Kakav je centar, žice, staze? Koliko sam videla na mapi, staze bi trebalo da su dugačke i većinom crvenkaste. Pisalo se ovde i o onoj gondoli koja vuče kroz tunel. Jel radi to? Smeštaj bi trebalo da je blizu, ali ja nikad nisam bila u Au (i u Fr sam bila samo jednom, a ove godine nastavljam da osvajam Fr skijališta), ne znam ni kako to izgleda? Noćni život, klizanje, šta imaju tamo?

    Mislim da skibus daje jako dobro cenu za trodnevno skijanje tamo. Prava poslastica za nas koji smo se tek ispilili kao skijaši i ambiciozno krenuli u osvajenje ski centara, a i za one ozbiljnije da nas lepo preslišaju šta smo naučili, a šta sve nismo.
    Priložene slike Priložene slike
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  2. #2
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Bijo sam ja u tom centru. Sta da ti kazem.

    Smjestaja na stazi nemas vec su svi smesteni u heiligenblut pa odozdo ide gondola do medju stanice. Posto je to jedini put do gore zna biti guzve na gondoli. Ima i cesta do te medjustanice ali nemojte se penjat autom dotle zato sto je cesta pravi led.
    Tu ima par zica koje se razdvajaju levo desno kao i ta famozna gondola tj. vozic koji ide kroz planinu. Tu su i restorani i apreski kafici (2 kafica). Staze i nisu nesto preterano siroke, progoto pri dnu su jako uske. Gore prema vrhu je free za kroz dubok snjeg. Ako ostanete na apreeskiju onda moracete zvati taksi da dodje po vas da vas spusti dole.
    Po meni najbolje staze su s druge strane planine tj kad prodjes tunelom s onu stranu.
    To je jako malen ski centar s jako puno skola za skijanje tj jako puno djece bude.
    Inace je poznat u AT kao mesto gde se ide uciti bordati.

    Sto se jezika tice tu se pravi steyersko kärtnerski prica, to nije ni gramaticki nemacki i malo ko zna engleski tako da ne znam kako ce te se sporazumjevati s lokalcima i ostalo. Nije to bas internacionalni ski centar.

    Na vrhovima ti duva takav vjetar da se nije moglo bez maske biti gore.
    Nocnog zivota nema, to je malo selo i sve su familijarne kuce hoteli, mislim da kod ulaza u gondolu ima jedan pravi hotel.

    U ovakvom centru 3 dana skijanja u pravu ekipo moze proci. Ovo ostalo se ne isplati. Iskreno nije ovo centar da ides da skijas. Ima daleko boljih. Ja sam isao cisto sto sam morao jel nas je skola bordanja tu vodila i sad kad znam nikada ne bih sam otisao tamo. Ima daleko boljih centara u AT
    Izmenio/la Grazer; 18.11.2011 u 16:50.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #3
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Fala ti ko bratu, a ja se zaletela ko blesava.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  4. #4
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Ski centar je mali i dobre staze su na strani skijališta do koje se stiže kroz tunel, a naročito je dobra staza na vrhu, ali do nje vuče sidro koje je jaaako nezgodno - daleko je staza od žice..., ali je staza odlična. Mesto je jako lepo, priroda, ali je dosta za dva, tri dana. Mislim da vredi probati. Možda je bolje biti negde u okolini i tada otići u Heiligenblut na jedan dan i to kada je vreme lepo. U temi sličnog naslova smo pisali o ovom ski centru.

  5. #5
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Hvala ti puno, malo sam se pokolebala posle Grayerovog posta. U pitanju j produzeni vikend tako da verujem da cu otici tamo samo ako budem mogla da se lepo iskombinujem sa poslom. Ako nista ne uspeva vadim umnjak i uzimam bolovanje.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  6. #6
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Pogledala sam kako oni stoje sa cenama i za te pare za koje oni nude valja otići tamo, pa makar morala umnjake da vadim.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  7. #7
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    , i lepo se provedi. A pre svega vežbaj, popravi kondiciju i biće

  8. #8
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Ukoliko je povoljna ponuda za 3 dana ce biti super.

  9. #9
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Mislim da je ponuda po svojim performansama (odnos cena : skijaški centar) ODLIČNA. 3 dana je realno malo ali dovoljno zato što je centar mali (jasno se vidi da nije kao FR MEGASKIJALIŠTA)., ali ipak je to AT. Zato je i cena izuzetno primamljiva. Evo računala sam koliko me izađe 3 dana skijanja na Krvavecu, Popovoj Šapki, Kopaoniku, i stvarno je samo za nijansu skuplje, a ipak je to viša klasa skijališta. Ma idem nema tu šta!!! Centar je vrlo primamljiv, možda gore duva, ali gde ne duva na vrhu? Skupljam se već sa ekipom (sve moje drugarice - zaljubljenice u skijanje su me odmah pitale jel treba sutra da se odnese rezervacija) i biće to neverovatno dobro zezanje i još jedno novo skijalište.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  10. #10
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ako idu samo drugarice ima li mesta i za nas koji nismo drugarice pa da se druzimo gore
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •