Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: Ski pass upola cene

  1. #1
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Lightbulb Ski pass upola cene

    Od 11.02. da 04.03.2006. Ski pass na Jahorini 50% jeftiniji, ali samo za goste hotela Bistrica. Umesto 140 KM sada ce kostati 70 KM (oko 36 EUR).

    Ovo je dobra vest za skiajse, ali ce sigurno izazvati gnev ostalih hotela i objekata koji prodaju smestaj na Jahorini. "Olimpijski centar Jahorina" gazduje skijalistem i sistemom zicara a takodje i hotelom "Bistrica", i cini se da koristi svoj monopolski polozaj u odnosu na ostale kako bi popunio svoje smestajne kapacitete.
    Bilo bi postenije prema ostalima da su snizili cenu boravka u svom hotelu, a da je cena ski passa ista bilo gde da ste smesteni na Jahorini. Ovo objasnjavaju time da im je zbog nedavnog uvodjenja PDV-a mnogo jednostavnije da obore cenu ski pasa nego da u svojim racunarima menjaju program z obracun cene smestaja u hotelu. Meni ipak i ovde lici da ima malo vise racunice, jer uvek je generalno manje ljudi koji koriste ski pas od onih koji koriste smestaj, odnosno na planini borave i neskijasi.
    Na Jahorini izgleda da vlada panika kako ce izgurati sezonu do kraja. Aranzmani se jako slabo prodaju. Hoteli su poluprazni. Otpusta se sezonska radna snaga. To se vidi po tome sto je za ovo smenu koja je u toki u hotelu Kosuta dat popust u vidu platis 6 boravis 7 polupansiona. I najam opreme je jeftiniji, platis 5, koristis 7 dana.
    U hotelu Bistrica se, po ranije utvrdjenom cenovniku, za boravak od 11.02.2006. povecava cena boravka sa 69 na 77 KM. Neke agencije da bi privikle goste i dalje aranzmane prodaju po nizoj veni od 69 KM. Agencije daju i 50% popusta na autobuski prevoz do Jahorine, umesto 20 - kosta 10 EUR.
    Sedmodnevni boravak jedne osobe u hotelu Bistrica (polupansion) sa ski pasom i prevozom sada ce kostati sa svim popustima ~ 291 EUR. Puna cena bi bila ~ 360 EUR.
    Svima na Jahorini predstoji teska borba da privuku goste i spasu sezonu. Ponuda smestaja je jako velika pa se ocekuju da i ostali povuku poteze na privlacenju gostiju pre svega obaranjem cena.
    Jedna od otezavajucih okolnosti je sto deca za ulazak u BiH moraju imati pasos ili biti u pasosu roditelja, odnosno deca nemaju licnu kartu kojom bi presla granicu. Zbog pasoske kontrole se i autobusi na granici zadrzvaju i po sat vremena.
    Mozda nije bez znacaja danasnje pustanje u rad novog cetvoroseda "Pancic" na Kopaoniku. Mnoge ce mozda to opredeliti da ove zime odu pre na Kopaonik nego Jahorinu . . .

    Da li neko pamti da su se prodavali "Ski vikend" aranzmani pocetkom februara???
    Kako da Jahorina spase ovu zimsku sezonu?????

  2. #2
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Izgleda da im se polako vraca sve ono sto smo im zamerali na ovom sajtu....
    Prvi put posle duzeg vremena i meni Kopaonik izgleda privlacniji nego Jahorina (uzimajuci u obzir sve ove pozitivne izvestaje sa Kopaonika)...ili se samo varam...

  3. #3
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Ja mislim da mozda malo preteruju, Djole i ja ubismo se trazeci smestaj i posle tek 5-6 pokusaja nadjosmo , sad kad smo bili pre 5 dana. Znaci ima slobodnog al daleko od toga da je sezopna toliko ugrozena, uvece kad smo izasli, Board prekrcat nemoz da udjes kolika je guzva svi kafici rade i ima svuda ljudi, ja mislim da je problem sto su nikle sijaset vikendica i da se ljudi odlucuju za tu varijantu, jer je uvek drasticno jeftinija a u nekim slucajevima i poprilicno bolja (komfornija).
    Space Shuttle Ski

  4. #4
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Sto se tice poredjenja sa Kopom ici cu na Kop na nedelju dana, pa cu posle opet na Jahorinu tako da cu dati presek gde je bolje, pozdrav.
    Space Shuttle Ski

  5. #5
    Junior Member dancerka avatar
    Datum registracije
    06.01.2006
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od admin
    Sedmodnevni boravak jedne osobe u hotelu Bistrica (polupansion) sa ski pasom i prevozom sada ce kostati sa svim popustima ~ 291 EUR. Puna cena bi bila ~ 360 EUR.
    uuuu pa to extra

    ne znam kakav je hotel
    al' ako je dobar - ponuda stvarno


  6. #6
    Member kuka loznica avatar
    Datum registracije
    26.01.2006
    Godina
    50
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    E ja sam u Bistrici od 11.02 i tacno je to.Rekli su nam u agenciji da je samo u tom periodu t.j. smeni ski -pass u pola cene.Aranzman bez puta izadje 310 evra po osobi.Inace hotel je pun i jedva da smo dobili dvokrevetnu sobu,pa mi nije jasno to da je sezona propala..

  7. #7
    bla-bla-bla
    Datum registracije
    01.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Stvarno treba biti lud pa platiti 300E po osobi za boravak na Jahorini! I uz sve to paziti da se ne ispadne iz zicare u toku voznje....

  8. #8
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od kuka loznica
    Inace hotel je pun i jedva da smo dobili dvokrevetnu sobu,pa mi nije jasno to da je sezona propala..

    Isto sam i ja svojim ocima video gore. Ja ne znam zasto ljudi misle da je Jahorina pukla ove godine???
    Space Shuttle Ski

  9. #9
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Isto sam i ja svojim ocima video gore. Ja ne znam zasto ljudi misle da je Jahorina pukla ove godine???
    Pa zato sto je pukla,a Admin ti je objasnio sta se tacno desava!

  10. #10
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od admin
    Od 11.02. da 04.03.2006. Ski pass na Jahorini 50% jeftiniji, ali samo za goste hotela Bistrica. Umesto 140 KM sada ce kostati 70 KM (oko 36 EUR).

    Ovo je dobra vest za skiajse, ali ce sigurno izazvati gnev ostalih hotela i objekata koji prodaju smestaj na Jahorini. "Olimpijski centar Jahorina" gazduje skijalistem i sistemom zicara a takodje i hotelom "Bistrica", i cini se da koristi svoj monopolski polozaj u odnosu na ostale kako bi popunio svoje smestajne kapacitete.
    Bilo bi postenije prema ostalima da su snizili cenu boravka u svom hotelu, a da je cena ski passa ista bilo gde da ste smesteni na Jahorini. Ovo objasnjavaju time da im je zbog nedavnog uvodjenja PDV-a mnogo jednostavnije da obore cenu ski pasa nego da u svojim racunarima menjaju program z obracun cene smestaja u hotelu. Meni ipak i ovde lici da ima malo vise racunice, jer uvek je generalno manje ljudi koji koriste ski pas od onih koji koriste smestaj, odnosno na planini borave i neskijasi.
    Na Jahorini izgleda da vlada panika kako ce izgurati sezonu do kraja. Aranzmani se jako slabo prodaju. Hoteli su poluprazni. Otpusta se sezonska radna snaga. To se vidi po tome sto je za ovo smenu koja je u toki u hotelu Kosuta dat popust u vidu platis 6 boravis 7 polupansiona. I najam opreme je jeftiniji, platis 5, koristis 7 dana.
    U hotelu Bistrica se, po ranije utvrdjenom cenovniku, za boravak od 11.02.2006. povecava cena boravka sa 69 na 77 KM. Neke agencije da bi privikle goste i dalje aranzmane prodaju po nizoj veni od 69 KM. Agencije daju i 50% popusta na autobuski prevoz do Jahorine, umesto 20 - kosta 10 EUR.
    Sedmodnevni boravak jedne osobe u hotelu Bistrica (polupansion) sa ski pasom i prevozom sada ce kostati sa svim popustima ~ 291 EUR. Puna cena bi bila ~ 360 EUR.
    Svima na Jahorini predstoji teska borba da privuku goste i spasu sezonu. Ponuda smestaja je jako velika pa se ocekuju da i ostali povuku poteze na privlacenju gostiju pre svega obaranjem cena.
    Jedna od otezavajucih okolnosti je sto deca za ulazak u BiH moraju imati pasos ili biti u pasosu roditelja, odnosno deca nemaju licnu kartu kojom bi presla granicu. Zbog pasoske kontrole se i autobusi na granici zadrzvaju i po sat vremena.
    Mozda nije bez znacaja danasnje pustanje u rad novog cetvoroseda "Pancic" na Kopaoniku. Mnoge ce mozda to opredeliti da ove zime odu pre na Kopaonik nego Jahorinu . . .

    Da li neko pamti da su se prodavali "Ski vikend" aranzmani pocetkom februara???
    Kako da Jahorina spase ovu zimsku sezonu?????
    Admine ako se secas u decembru mesecu nakon povratka sa Jahorine sam pisao da cenama Jahorina ide u pravcu Kopaonika i da ce im se to vratiti,a ti i ja smo bili na otvaranju zimske turisticke ponude u Bistrici jos krajem Oktobra i tada se moglo naslutiti sta ce se dogoditi ove sezone kada su politicari pricali o razvojnom programu za planinu.To je bio uvod u slobodno formiranje cena i rezultat je ovo ...A da ti odgovorim i na pitanje da li se secam da je neko morao da reklamira svoju ponudu u februaru,OD KADA ZNAM ZA JAHORINU u normalnim uslovima(ne u ratu)reklama nije bila potrebna ni u martu a kamo li u sred sezone,ipak prolaze kopaonicki sindrom,a taman su pokupili skijase poput mene nezadovovoljne ponudom na Kopu,a ono sada su ih malte ne brze izgubili nego sto su ih dobili.
    I na kraju Jahorina nemoze da spase ovu sezonu u smislu da bude u malom plusu,ali mozda ako celni ljudi Olimpiskog Centra pod hitno smanje cene u proseku 25% i na smestaj i ski pass,za koliko su ih povecali u odnosu na proslu godinu,mozda ali mozda budu blizu pozitivno-negativne NULE.
    PS Ti poznajes celne ljude i znas koliko su puni sebe i koliko misle da su veliki....dalje NO COMENT....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •