Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 23

Tema: Za pocetnika: Bansko ili Borovec?!?

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Bio sam pre 5-6 godina i u Banskom i u Borovecvu i moj utisak je da je Bansko dosta ozbiljnije skijaliste kao i sam centar.

    Sto se tice poredjenja sa Kopaonikom meni su i Bansko i Borovec bili mnogo bolji za skijanje, mada iskreno meni je i Jahorina bolja od Kopaonika.

    Sto se tice toga sta je bolje za pocetnike mislim da je tu Kop najbolji.

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    29.12.2010
    Godina
    39
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Koliko sam razumeo, lake su ti staze na Borovecu? Da li je negde bilo guzve, da se skupi narod?

    Mada, 5 godina je dug period, verovatno se svasta promenilo.

  3. #13
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Da, dosta su bolje staze i ima ih vise. Kad sam ja bio nije bilo guzve ni na jednom od ta dva a u borovecu imas vece sanse da budes blizu staze jer je manji grad.

    Jedan od glavnih razloga zasto ne bih isao vise u Bugarsku je njihova hrana i onaj odvratni zacin.

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    29.12.2010
    Godina
    39
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru. Po zvanicnim informacijama, Bansko ima vise staza i to je razlog sto sam tamo isao. Medjutim, ima i vise hotela.

    Borovec hoteli su u planini, u blizini staza, zar ne? Da li sam dobro izvukao zakljucak, da je po tebi Borovec bolji od Banskog i Kopa?

  5. #15
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    U sustini prvo trebas pogledati ski mape oba ski centra i sam ces doci do nekog zakljucka.
    Ne kazem da si lenj ali...
    pu pu izvini ako sam te navredio

    No ovako, Bansko ima vise km staza no Borovec ali to je relativno jer na primer u Bansko je uracunat i put od gornje stanice gondole do donje stanice a tu je i put od pocetne stanice cetvoroseda Siligarnik do medgjustanice gondole i tu je... i tako mozemo u nedogled.
    Isto ima i na Borovcu, na primer Musala put koi pocinje od donje granica Markudzik staze do polazne stanice gondole i sl.
    Ali da se primetiti da Bansko ipak vezivanjem staza i zicara imas duze staze no Borovec a po mojoj proceni malo strmije ali to je relativno jer je subjektivno glediste.
    Borovec je ipak na dva odvojena brda koih ne mozes da vezujes skijanjem (to ne znaci da trebas skinuti skije da bi presao sa jedno brdo na drugo) a to pravi da staze ipak budu krace.
    U Bansko imas veci izbor smestaja (mali milion hotela) ali moras gondolom na staze sto je stvarno usko grla, dok u Borovcu imas hotela koi su na 20m od zicara. Tacnije Borovec je hotelski kompleks a ne naseljeno mesto kao selo grad i sl.
    Ima tu jos sporedbi kao na primer u Bansko staze su kamenitije pa treba vise snega da se staza uravni dok u Borovec sve staze su trevnate i ciste od zbunjeva kao i kamencica pa zato i nemaju toliku potrebu za vestacko zasnezivanje.
    Mogu ja jos...

  6. #16
    Member
    Datum registracije
    29.12.2010
    Godina
    39
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru.

    Nema uvrede, i sam uvek sugerisem da se prvo procitaju zvanicni sajtovi, review, forumi.. i ja sam to sve detaljno odradio ali ne mogu da zakljucim.

    Nigde, pa ni u tvom postu ne mogu da zakljucim jasno opredeljenje, svi navedu neke cinjenice i prednosti/mane.. niko nije jasno rekao da je bolje Bansko od Boroveca ili Kop od Boroveca.

    Staze.. kao sto si i sam rekao, u Bankom ima ona do sela sto nicemu ne vredi a 12km se racuna ili 6, ne secam se i ima ona desna na mapi, duga je, racuna se u km a zatvorena je od 2003., tako da mi to nije realno.

    Za Borovec sam cuo da ima nekoliko planina, pa mi tek to nije jasno, kako tamo funkcionise i kako dospevam (za koliko vremena) s jedne na drugu..

  7. #17
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    E da,ta desna staza Crna Mogila ili kako se vec zove,jel zna neko zasto ona ne radi?Deluje kao jako zanimljiva staza

  8. #18
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Pa ovako, nemoj ocekivati da ti neko kaze tamo je bolje i idi tamo, jer je to previse subjektivno.
    Odnosno ono ste se tebi svidza, meni ne i obratno. Odluku moras doneti sam i na kraju sam izvesti zakljucak. Zato ce ti neko reci da tamo je bolje ali meni bolje sto ne znaci i tebi.
    Dobro zi zaklucio da i Crna Mogila ne radi vec godinama i mislim da nece u skoro vreme ni raditi. Izdvojena, istocna orjentacija, nema zasnezivanje, stara zicara,nedovoljno bezbednosti ...Ali cuo sam da imaju plan razvitka ski centra na tu stranu ali kad i sta...

    E sad Borovec, sto je i tema ovde, nalazi se na jedu planinu, Rila, ali na dva brda i prelazak sa jedno brdo na drugo u donjem delu je moguce i na skijama za par minuta a mozda i manje. Odnosno na manje brdo se nalasi sitnikovo i martinovi baraki (pogledaj ski mapu) a na drugo staze jastrebac i iznad njih markudzik, a u produzetku markudzika se nalazi navisi vrh Balkana, Musala

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Ako bih se ikad vraćao u Bugarsku, to bi bilo u Bansko jer je za mene tamo bolje skijanje. Staze su mi jednostavno ostale u sećanju kao bolje.

    Razlog zašto se ne bih vraćao u Bugarsku je njihova hrana i samo ponašanje lokalaca(taxi recimo) prema kojima su kopaonički lopatari kul likovi.

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    19.10.2011
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Hvala ljudi na odgovorima.. Jos uvek se nisam odlucio :-( Sada su u opciji i kop. na kojem nikada nisam bio i borovec! Mislim da ce nazalost budzet presuditi sve...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •