Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: Za pocetnika: Bansko ili Borovec?!?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    19.10.2011
    Poruke
    4

    Podrazumevano Za pocetnika: Bansko ili Borovec?!?

    Sta mi preporucujete za pocetnike skijanja, Bansko ili Borovec?!? Bitno mi je da su dosta lake i duge staze sa blagim nagibom...
    Hvala na odgovoru

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ranko, evo ukratko moje mišljenje o Banskom dok ti ne odgovori neko ko je bio na oba skijališta i može da ti ih uporedi.

    Baš sam prošle godine bio tamo i smatram da je ok za početnike. Blagih, plavih staza ima dosta i one su stvarno lagane, jedino što u nekim jako kratkim delovima imaju strme padine koje su nezgodne i početnici na tim delovima imaju problema. Te staze o kojima ti pričam se nalaze u gornjem delu skijališta, iznad izlazne stanice gondole (pogledaj mapu).

    Takođe ima i staza koje su kratke, opremljene tanjirima ili trakama, i predviđene baš za one koji prvi put staju na skije. Takve staze postoje na gornjem delu skijališta, oko izlazne stanice gondole, ali i na donjem delu skijališta.

    Tu je i ta čuvena staza kojom se sa skijališta dolazi pravo u grad, vrlo je blaga a duga je nekih 7-8km.

    Kada pogledaš mapu videćeš da skijalište izgleda kao da je podeljeno na dva dela, gornji i donji. Pod donjim delom mislim na deo skijališta ispod međustanice gondole. Imaj u vidu da su ta dva dela, gornji i donji, ipak koliko toliko odvojeni tako da iz donjeg preći na gornji deo se ne raid očas posla. Da bi sa donjeg dela došao na gornji moraš ili da se spustiš do samog dna i uhvatiš gondolu, ili da se liftom sa početne stanice žičare Chalin Valog popneš do međustanice gondole, pa da tu uhvatiš gondolu.

    Sve u svemu po meni tu ima sasvim dovoljno staza za početnike. S tim što ne znam da li pod početnikom misliš na nekoga ko prvi put staje na skije ili nekoga ko skija ali je početnik?

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    17.11.2009
    Godina
    32
    Poruke
    61

    Podrazumevano

    Pa ne znam kolko je bansko dobro za pocetnika jer ima samo 2 plave staze koje brzo mogu da dosade mada su prilicno dugacke,a ona do banskog od 7,8 km je vise kao put a ne staza mada je ona popodne vrlo zakrcena

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    19.10.2011
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Ljudi hvala vam puno na odgovorima... U martu sam ''skijao'' na Zlatiboru - Tornik, i dosta sam se lomio na onim strmijim delovima, pa mi dosadi a ne bih da mi se zgadi skijanje...radje bi da se dobro navezbam na blago strmim stazama... Koliko sam ukapirao, kafa se gore popnem zicarom moram da prodjem tih nekoliko strmih delova da bi dosao do blagih? Nema veze sto je staza vise kao ulica i ima guzve, bolje i to nego da se pravim hrabar i iskusan pa da stalno na stazi sakupljam skije i stapove gledajuci da li sam citav.. :-) jel ima neko iskustva sa Borovecom?

  5. #5
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ranko Pogledati poruku
    Ljudi hvala vam puno na odgovorima... U martu sam ''skijao'' na Zlatiboru - Tornik, i dosta sam se lomio na onim strmijim delovima, pa mi dosadi a ne bih da mi se zgadi skijanje...radje bi da se dobro navezbam na blago strmim stazama... Koliko sam ukapirao, kafa se gore popnem zicarom moram da prodjem tih nekoliko strmih delova da bi dosao do blagih? Nema veze sto je staza vise kao ulica i ima guzve, bolje i to nego da se pravim hrabar i iskusan pa da stalno na stazi sakupljam skije i stapove gledajuci da li sam citav.. :-) jel ima neko iskustva sa Borovecom?
    Ne moras da prodjes strmije delove kad izadjes iz gondole.Odmah hvatas zicaru sa leve strane do vrha,doduse sa jednim presedanjem na polovini,ali to nije strasno...Od vrha idu plave staze (hvataj desnu stranu kad sidjes do pola puta od vrha,ta 10-ka je malo blaza) i mozes fino da se navozas...U odnosu na Tornik ces se oduseviti...

    Sve u svemu,ne brini i uzivaj

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    19.10.2011
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Hvala vam svima na detaljnim info. Izgleda da ce pasti Bansko, pa se sada bacam na potragu smestaja...

  7. #7
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ranko Pogledati poruku
    Hvala vam svima na detaljnim info. Izgleda da ce pasti Bansko, pa se sada bacam na potragu smestaja...
    Toga bar ima u izobilju i to po mnooogo nizim cenama nego AUT,ITA,FRA...Bar sto se hotela i PP usluge tice

  8. #8
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Što se tiče smeštaja savetovao bih ti da dobro pretreseš ponude agencija. Prošle sezone me je preko agencije jeftinije ispao hotel (dvokrevetna soba), sa polupansionom (švedski sto), bazenom, turskim kupatilom, saunom, itd. nego bilo šta što sam našao od privatnog smeštaja.

  9. #9
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ovaj vikend sam posetio Borovec i iako nisam skijao hteo bih da dam moje subjektivno misljenje u vezi ove teme a i vizavi Lectorove trileme.
    Naime malo sam pesacio kroz ski staze i ponovo detaljno razgledao ski mapu i mislim da za momka koi je pokrenuo ovu temu (Ranko) ja bih glasao za Borovec.
    Ipak mislim da je Bansko za ozbiljnije skijanje no Borovec, bez nikakvo omalovazavanje. Sto vise, imam nameru da bar jedan vikend ove zime prodzem kroz Borovec i da se uverim u ovo sto sam rekao.
    Isto vazi i za Lectorovu trilemu oko opcije na skijanje sa decom, iako si dobrodosao u MK, mislim da kad gledas Bansko trebas uzeti u obzir i Borovec, po meni kao bolja varijanta.
    I ako se gleda smestaj u hotelu, Borovec nudi ski in i ski out opciju posebno hotel Rila.
    Skoro svi hoteli nude parking za svoje goste uz obezbedzenje, a koliko je to garancija...
    Inace sve staze u Borovec su trevnate bez kamenja u sto sam se licno uverio, a i video sam kako radnici ciste staze i od malih kamencica, tako da te staze i sa 15cm utabanog snega mogu biti funkcionalne, osim musala pathway (na ski mapi) koi je zelene konfiguracije, iziskuje vise snega.
    E sada tamo nisam primetio da postoi sistem za zasnezivanje, pa ako neko nesto vise zna ...
    Napominjem da je ovo ipak subjektivno misljenje i da su mozda hoteli skuplji no u Bansko.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    29.12.2010
    Godina
    39
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Pozdrav svima,

    da li ima neko ko je bio i u Banskom i u Borovecu?
    Bio sam u Banskom i manje vise zadovoljan svim osim enormnom guzvom na Gondoli koja zaista odbija.

    Zanima me za Borovec vs Bansko
    1) Da li Borovec ima znacajno manje staza
    2) Gde su vece guzve generalno na stazama
    3) Da li Borovec ima neko 'usko' grlo kao Gondola u Banskom (cekanje od 1h do 1.5h osim ako se ne ustane u 7:00h)
    4) Pripremljenost staza
    5) povezanost hotela i staza u smilslu 'skijama iz hotela na stazu i sa staze u hotel'

    Ovo su neka pitanja za pocetak, ali bilo bi dobro da rasplamsamo temu sa jos detalja.

    Bio sam i na Kopaoniku i Jahorini. Kada bih poredio Bansko i Kop, rekao bih cak da Kop ima vise staza. Bansko ima to usko grlo ali kasnije ima manje guzvi na zicarama. S druge strane, u Banskom su vece guzve na stazama. Staze su generalno dosta strmije na Banskom. Rekao bih da su ok odrzavane staze na obe planine.

    Eto, taok neko da uporedi Bansko i Borovec ili Kopaonik i Borovec

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •