Strana 19 od 30 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #181
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Ja nisam ljubitelj te all-mountain kategorije to je OK ako moraš da praviš kompromise i imaš jedan par skija...

    Sve to može, ali nije pravo uživanje, mnogo bolje po meni je imati dva para skija, jedan samo za stazu a drugi kako kome odgovara (kod mene offpiste).

    Npr. scenario 1: skijaš na nakom AT/IT skijalištu gde su sve staze sređene perfektno i veoma tvrde - sa race skijom češ da uživaš maksimalno;

    Scenario 2: na istom skijalištu veče pre, ili u toku dana pada svež sneg - sa offpiste skijom ćeš da uživaš maksimalno

    U istim scenarijima će svaka skija da se snađe OK, ali ne i maksimalno

    Naravno, ako neko ne voli / ne želi da skija offpiste onda taj drugi par svakako može biti nešto širi i mekši i kada su staze loše sređene, ili je sneg mekan onda može da se koristi.

  2. #182
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Sve je to lepo, samo je uslov da imas znanje i tehniku da uzivas na RACE skiji inace se sve svodi na one koji znaju i one koji misle da znaju da skijaju jer imaju race skije

    Ja sam ogroman ljubitelj allmountain skija iz vise razloga:

    1. Ako ne skijas na AUT/IT skijalistima, upeglane staze su ti uglavnom do podneva, a posle toga su uglavnom razvaljene, a u tim uslovima nemas sta da trazis sa RACE skijom i tu su allmountain skije mnogo bolje.

    2. Allmountain skije mnogo manje umaraju nego race skije, mnogo vise oprastaju greske i lakse su za voznju.

    3. Pokrivaju mnogo vise uslova za voznju nego race skije, i kad je tvrdo, i kad je razvaljeno, i kad je svez sneg...

    Dakle, opet je sve individualno... Ko ima super tehniku, snagu, voli precizne skije, sto se kaze "da prodje iza stuba", ko vozi samo po uredjenim i tvrdim stazama, za njega su race skije svakako prvi izbor. Postavlja se takodje pitanje, koliko smo skija probali i po kakvim uslovima pa da mozemo da damo neki sud. Ja sam licno probao vise allmountain skija nego race, ali mom skijanju i uslovima po kojima skijam, race skije bi bile tek treci par Prvi allmountain za sve uslove (i tvrde staze, i razvaljene i svez sneg), drugi freeride za powder dane a tek treci par, race, za one dane kada je hladno i staze extremno ledene

  3. #183
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Ja sam se zaludeo maximalno da nadjem taj takozvani one ski quiver tu jednu skiju za sve i to je postalo jache od mene. Neko bi rekao opsesija Prosle godine Mantra(model bez rokera)mi je bila idealna sve dok se nije raspala.

    Kupio sam polovne od jednog poznatog srpskog preprodavca dva para istih meni i drugaru i oba para su vrisnula. Njemu se ischupao vez prvi dan skijanja na stazi Valentin(tu negde malo levo) u punoj brzini(Crna staza u Les2Alpes). Jedva se zaustavio a skija je nastavila da ide dok se nije zabola u stub(na srecu niko nije bio povredjen). Tada smo primetili da je drvo unutra crno sto proizilazi da su skije bile natopljene vlagom ili vodom u ovom sluchaju jezgro skije je bilo trulo.
    Jedno iskustvo koje nebi nikome pozeleo da se desi...

    Kada sam eliminisao(rascvetao) moju Mantru do kraja sezone sam vozio K2 Kung Fujas, sa 102 u struku shira od mantre za 4mm pokazala se ok na stazi ali dosta je meksa pa je manjkalo stabilnosti na tvrdjim stazama u vecim brzinama(konkretno na Grossglockneru jedno pre podne staza je bila kao beton i nije mi bilo bash sve jedno kad sam se zaleteo). U svim drugim okolnostima fenomenalno su se pokazale. Najvise mi je ta mekoca i tezina skije pomogla da bez nekog preteranog umaranja izguram ceo dan na skijama a pritom da dam dosta od svojih mogucnosti(da ne kazem 100%)
    Koliko cesto menjam skije tesko mi da rotiram 2 para na jednom skijanju jer uvek pokusavam da udjem u te poslednje kupljene(zelim da izvuchem maximum iz istih) i izgleda zato i jurim tu JEDNU za sve.
    Do sada najbolje su mi bile Line SFB 108mm struk ali tada duzina 184cm
    Mantra(samo da je malo okretnija pri manjim brzinama i da nije trula(obavezno))98mm u duzini 191cm i ove godine mislim da sam nasao tu skiju za sve jer sam se vratio na Line ali ovog puta u duzini 190cm jer sa onim od 184 imao sam osecaj da mi malo duzine fali da bi bilo to to

  4. #184
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja imam Line SFB (model 2009) i to je od skija za offpiste (za mene naravno) najbolja skija koju sam do sada probao.
    Ali sa 115mm u struku (noviji modeli su uži) na tvrdoj sređenoj stazi su smešne skije - naravno da one idu odlično - ali ako se u takvim uslovima "metnu" race skije na noge to je potpuno drugačije skijanje.
    Ako je mekana podloga skije su savršene, imaju radijus 18m pa se ponašaju drugačije od drugih offpiste skija (od po R25 ).
    Godinama sam skijao na K2 Seth, to su daleko tvrđe skije sa većim radijusom i one su se ponašale bolje na tvrdim stazama - ali takva skija na betonu umara 3x više od najtvrđe race skije

    Slažem se da je primaran tip staza / snega po kojem se skija. Ja provodim dosta vremena na "betoniranim" stazama i tu je držanje rubova od ključne uloge za uživanje. Najviše volim skijanje van staza, ali dobrih uslova za tako nešto nema mnogo pa SFB uvek čekaju u sanduku svoj trenutak

  5. #185
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    Ja podrzavam all mountain modele, pogotovu sto uglavnom skijam u francuskoj gde su se ovi modeli pokazali carski. Za siroke staze i francuske uslove(citaj polu sredjene staze) nema nista bolje od skije 90+. Naravno to je moje subjektivno misljenje. Za ovu sezonu sam se ponovio sa Nordica Hell&Back 98 pa cemo da vidimo kako ce biti... Valjda se nisam zajebao citajuci recenzije, sta cu kad verujem amerima, kraljevima marketing...

  6. #186
    Junior Member
    Datum registracije
    04.09.2014
    Lokacija
    Bulgaria
    Skije / Bord
    Rossignol soul7 138/108/128
    Godina
    40
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Rossignol sin 7 128/98.118 R17
    http://www.evo.com/skis/rossignol-sin-7.aspx

    Rossignol soul 7 138/108/128 R18
    http://www.evo.com/skis/rossignol-soul-7.aspx

    Liberty helix 135/105/125 R25
    http://www.evo.com/skis/liberty-helix.aspx

    Salomon rocker2 108 132/108/125 R19
    http://www.evo.com/mashups/salomon-r...ings-2015.aspx
    http://skijanje.rs/forum/image.php?type=sigpic&userid=26537&dateline=141084  8239

  7. #187
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ako njih nadje za 70-100 evra...

  8. #188
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Hvala na predlozima u fazi sam trazenja.

  9. #189
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Evo ja mogu da ti ponudim nordica firearrow 74 novu :d

  10. #190
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano Nordica Burner?

    Pročitao sam celu ovu temu i još dosta toga sa neta u vezi ove kategorije skija i čini mi se da što više čitam u većoj sam nedoumici. Potreban mi je savet od ljudi koji imaju iskustva.

    Do sada sam se uglavnom držao principa koji je i wlad pominjao, u većini slučajeva kad su staze tvrđe i bez svežeg snega skijao sam na užim skijama, mada ne na race modelima nego mekšim, a kada padne dosta snega iznajmljivao široke modele na dan-dva. Koliko god volim da skijam po dubokom, svežem snegu, isto toliko volim da skijam po sređenim stazama kada njega nema.

    U međuvremenu sam pričao sa dosta ljudi koji su mi nahvalili all-mountain skije a vidim i da ih na ovoj temi dosta forumaša preporočuje baš za ono što meni treba: delimično sređene, često i razbijene francuske staze i povremene izlete u off-piste kad su povoljni uslovi. Pronađem dobru varijantu za Nordicu Burner 84, taman mislim da je to ono što mi treba a onda naletim na sledeći review ...

    But it's still disappointing of a ski that is 84mm wide, that it doesn't perform in chopped-up snow and powder. If you're not planning on skiing off-piste, take a ski that is more narrow. And that's why despite the Burner's undeniable skills on the hard pack, I can't give it more than 3 stars.
    ...i zapitam se pa ko bi to uopšte uzeo skije koje nisu dobre ni za stazu (prema oceni bolje uzeti uže ako se ne planira off-piste) a ni za "izrovaren" sneg i pršić? Da li je ovaj review isuviše oštar ili da ne gubim vreme više razmišljajući o ovakvim 80% on-piste 20% off-piste skijama jer na kraju ne valjaju ni za jedno ni za drugo? Ili se to odnosi samo na ovaj model i da potražim neki drugi?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •