Koju all-mountain skiju biste preporučili za sledeće potrebe i profil skijaša:
  • solidan skijaš, tehnički potkovan (daleko je od početnika ali nije ni ekspert)
  • skija oko 2/3 vremena po pisti i 1/3 van piste
  • voli bržu vožnju i dugačke karving zaokrete
  • nije da ne voli "sitan" vez, ponekad


Ako slično zahtevate od skija zanimaju me vaša iskustva i preporuke:
  • koje daske ste izabrali/probali i kako ste zadovljni njima
  • koji geometrija (vrh, struk, rep) i profil (kamber, roker ili kombinacija) smatrate da su najbolji kompromis za gore navedene zahteve
  • dužina vaših dasaka u odnosu na visinu/težinu


Ove sezone bih pokušao da probam nekoliko dasaka po preporuci, pre nego odaberem neke koje će me verno služiti neki duži period. Mislim da bi zahtevima odgovarale daske širine struka otprilike 78-84mm, kamber profil sa roker vrhom ili pun kamber (mislim da ne bi bila velika greška). Mislim da bi pun roker profil u ovom slučaju bio greška, a twin-tip suvišan.
Ciljam uglavnom na modele od pre par sezona zbog cene, ne daje mi se malo bogatstvo na nove modele, pre bih kupio stariji model koji se dobro pokazao.

Pretpostavljam da ima dosta skijaša sa sličnim prohtevima , pa se nadam da će preporuke mnogima biti od koristi. Pogotovu što ovaj rang skija (all-mountain) nisu visoko specijalizovane pa će odgovarati najvećem broju skijaša i po nivou veštine i po tome za šta bi da ih koriste.