Strana 6 od 30 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #51
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Prvo on-piste skije...

    Definitivno sam se priklonio teoriji dve skije i kako se sezona bliži vreme je da prvo probam da izaberem i nađem skije za po stazi.

    Prošle godine sam imao priliku da isprobam tek nekoliko modela: Nordica Speedmachine i Dobermann, Head Peak 78, Fischer Progressor 700, 8+, 900, 10+ i RC4.

    Najbolje su mi legle (najbolje sam se osećao na njima i pružale su mi ono što tražim) Fischer Progressor 8+. Pošto sam probao skoro celu liniju Progressora, a što može da bude indikativno u smislu šta je to što meni odgovara, rekao bih da mi je 10+ definitivno preteška za vožnju, 700 je nivo ispod onoga što očekujem od skije a 8+ i 900 dolaze u obzir s tim što sam se definitivno bolje osećao na 8+. RC4 ok, može, ali opet nije to ono što želim.

    Prvo pitanje je šta bi eventualno vi predložili da je u rangu tog Progressora 8+?

    Odmah da se ogradim, hteo bih prevashodno kamber profil, struk širine između 70 i 74mm i radijus preko 14-15m. Trenutno vozim Fischer RX8 Pro koji je u struku 65 i radijusa 12m i sve je to super, ali mi je dosadno čitav dan da štrikam po stazi.

    Drugo pitanje je koju dužina skije?

    Visok sam 180cm, težak 84kg, smatram sebe naprednim rekreativnim skijašem, svake sezone odvojim vreme za učenje i vežbanje kako bih poboljšao tehniku. Fizički sam aktivan tokom cele godine tako da kondicija i snaga su tu.

    Sadašnje skije su mi dužine 160cm i pri iole većim brzinama, u spustu, vrhovi počinju da rade, nestabilne su, ali dobro tome nisu ni namenjene. Progressor 8+ koji sam probao je bio 170cm i mislio sam da će mi to biti predugačko međutim bile su mi odlične. Tako da se sada nosim mišlju 165 ili 170?
    Na primer Elan za svoju WaveFlex liniju skija koja je možda uporediva sa Progressor serijom Fischera preporučuje skije dužine od -15 do -5cm od visine skijaša. Po tome bi 165 bila donja a 175 gornja granica za mene. U Gori imaju Progressor 8+ ali u dužini od 165cm, ali kako te skije nisam probao u toj dužini ne znam da li ću pogrešiti sa tom dužinom. Da li mislite da bi ta skija i u toj dužini zadovoljila ono što tražim. 5cm nije puno, ali ume i te kako da napravi razliku.

    Treće, i poslednje pitanje, šta bi po vama od Elana došlo u obzir a da odgovara ovim kriterijumima? WaveFlex 10 Red Fusion možda?
    Pitam zato što Elana ima i kod nas a i moguće ga je nabaviti iole povoljno u Sloveniji, a ovaj Red Fusion mi je nešto zapao za oko kao mogući izbor za ono što tražim.

    Izbor će odlučivati i cena, iskreno ne daje mi se bogatstvo na skije, a ovaj Progressor 8+ i WaveFlex 10 su ok sa cenama.

    Svaki predlog ili sugestija su i više nego dobrodošli. Unapred se zahvaljujem svima koji će izneti svoje mišljenje i zahvaljujem se svima koji su to uradili u prethodnim porukama.

  2. #52
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja imam upravo Progressor 8+, prezadovoljan sam, samo su isto 160 i trebale bi mi malo duze, 165 ili 170 a tvoje iste sam građe, 182 cm, 80kg. Sto se tice Elana, mislim da je ta 10 ok ali mozda i 12 ne bi bilo lose. Volkl RTM 80 recimo nije los izbor ako ćeš da teraš i van staze... Sto se duzine tice, 165 ili 170. Ako volis brzu voznju rekao bih 170 zbog stabilnosti pri vecim brzinama, a ako ne moze i 165... Nisam nesto kompetentan ali eto moje misljenje

  3. #53
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Definitivno Progressor 800 u dužini 170cm. Ne kraće. Od Elana 14-ka. Ne, nije velika razlika između te dvije skije. Vozio: 800, 900, 12 i 14. Progressor 900 pretežak, Elan Waveflex 12 za dlaku "tanak" (posebno na zaleđenom).

  4. #54
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Mare,(chaghaboo)
    ja i to resih juce.(stigle mi posle dugih 6 dana iscekivanja)
    Posto me mrzi da teglim dva para skija uzeo sam all mountain K2 A.M.P. Rictor 127/80/109 proslogodisnji model 11/12 iz Nemacke preko na ovom forumu preporucenog sajta snow-how.de od GEVARA (HVALA).Vidi potpis.
    I sa starim K2 crossfire sam bio zadovoljan na stazi extra ali mi je malo falilo za off, pa se eto sad prosirih za L2A + AdH + La Grave.
    Po stazi vozim kad moram do prve prilike za OFF i ko zna da li ce uvek biti prsica kao prosle sezone, pa nisam rizikovao sa jos punijim "damama"

    Kad ih isprobam javljam ti utiske.
    Poz

  5. #55
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ivane ako voliš izlete sledeći put se opusti, napravi veći korak pa uzmi bar 90+ .

    Chaghaboo i sam si opisao šta želiš, tvrđu skiju, za bržu vožnju, pa samim tim treba da ideš na GS model pa je prirodno da uzmeš*nešto dužu skiju, znači ne razmišljaj o 165cm (nego idi na 170+).

    Moj trenutni par je za stazu 66mm a van staze 115mm u struku, znači nema kompromisa

  6. #56
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    uzmi elan 888 i tek ces onda vidjeti koliko su ove gore pomenute skije boranija
    i to 186 verziju

  7. #57
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ok, znači definitivno 170+, još da vidim šta se može naći po nekoj razumnoj ceni. Progressor 8+/800 definitivno upada i posle ovih par komentara ipak Elan WaveFlex 14 pre nego 10ka.

    @Ivan_Bgd
    Ivanča, vidim da je u potpisu osvanula nova daska. Čestitam! Ako i sledeće daske koje budeš kupovao budu K2 razmisli da im tražiš neko sponzorstvo Obavezno javi kako se ponašaju na i van staze.

    @Flexon
    888 mi nekako izlazi iz okvira skije kakvu želim za vožnju po stazi pošto planiram još jedne skije za off. A za off su mi za sada u izboru Elan Spire i Fischer Watea 98.

  8. #58
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    moja preporuka je da uzmes prvo siroke skije
    jer ces zavrsiti i onako skijajuci iskljucivo njih

  9. #59
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    moja preporuka je da uzmes prvo siroke skije
    jer ces zavrsiti i onako skijajuci iskljucivo njih
    u potpunosti se slazem...

  10. #60
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    moja preporuka je da uzmes prvo siroke skije
    jer ces zavrsiti i onako skijajuci iskljucivo njih
    Provjerena istina!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •