Strana 15 od 30 PrvaPrva ... 5131415161725 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #141
    Member jaojelena avatar
    Datum registracije
    09.10.2013
    Lokacija
    Zajecar
    Skije / Bord
    head rev pro 80
    Godina
    41
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    https://head.com/ski/products/skis/a...378/?region=eu
    da li je neko probao i kakav su iskusta?

  2. #142
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jaojelena Pogledati poruku
    https://head.com/ski/products/skis/a...378/?region=eu
    da li je neko probao i kakav su iskusta?
    nazalost ne. prosle godine me zainteresovala ta REV serija ali nisam nabasao na iste.

    Juche sam na Torniku po onom ludilu probao prvi put K2 Kung Fujas 189cm R21 133/102/127 2012/2013 Marker Jester vezovi loshe montirani u nekom servisu u nekoj od nashih prodavnica da ne pominjem koja obzirom da to nije tema. Iako je Jester vez iako se moze pomeriti, previshe je gurnut napred a nova montaza ne moze obzirom da su na jednoj cak i pogresili JIG za montazu pa su morali da krpe rupe na zadnjem vezu...
    Oko voznje ne mogu mnogo reci obzirom da sam proveo samo par spustanja na njima pa sam se preshaltao na Mantru. Utisak je da je skija OPASNA i jedva chekam da je probam i na tvrdjoj stazi. Prilicno je lagana bash dobra za igru malo sam skakao sa njom malo vozio u switch-u i za to je super, flexy je a opet nije premekana. U brzini odlicno se ponasha. Da je uporedim sa Foil prilicno savitljivija a od Gotame dosta laksa. Po onom meksem snegu ludilo je okretna, twin tip i rocker na vrhu i repu visok prilicno camber imao sam osecaj kao da pod nogama imam malo duze BLADE skije. samo seckaju po stazi teraju te u ceste zaokrete a opet mogu i da se puste malo shire. Mantra je troma bez brzine za te ceste promene ritma a ove od starta vitlaju fino.Za sada jedino lose u vezi ovih skija je da bi mi trebale duze ali mislim da cu to prebroditi nekako a kazem lose jer nemaju duze CCC
    Priložene slike Priložene slike

  3. #143
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Cek, koliko si visok? Ja sam za mene (183cm) uzeo Kung Fujas od 179 jer je to najduze sto sam u skorije vreme vozio. Sad, mozda je trebalo da uzmem 189, ali sam se brinuo kako ce moci da se vrti sa tom duzinom.

  4. #144
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Težina skijaša se pika.

    Kung Fujas je twintip, znači odmah oduzmeš bar 12 cm od dužine zbog repa koji "lebdi". Ako ima rocker na obe strane, i tu oduzmi bar 20 cm, pa se tek onda ono šta ostane od dužine poredi sa klasičnim skijama za uređenu stazu.
    Moj bivši Punisher je bio 191 cm, a u zavoju na tvrdom je dužina rubnika u kontaktu sa stazom bila kao kod skije od 160 cm, jer bočni radijus skije nije bio duž čitave dužine (radijus počinje između slova O i T na lijevoj skiji na ovoj fotografiji: vrh, a završava na donjem rubu oznake 191 na ovoj fotografiji: rep).

  5. #145
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ Pogledati poruku
    Cek, koliko si visok? Ja sam za mene (183cm) uzeo Kung Fujas od 179 jer je to najduze sto sam u skorije vreme vozio. Sad, mozda je trebalo da uzmem 189, ali sam se brinuo kako ce moci da se vrti sa tom duzinom.
    vrti se ko chigra u odnosu na sve shiroko sto sam vozio a vozio sam dosta toga...
    190-193cm sam visok(tako nesto) tezina varira od 92-98kg ccc a preporucena tezina je

    169 /179 /189 CM
    140 - 170 / 160 - 190 / 170 - 220 pounds

  6. #146
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Da da, ja sam 183cm, ~82kg tako da mozda i nije toliko lose ispalo.
    Prvi utisak mi je bio da je skija stvarno kabasta, ali sam je probao prvog dana sezone. Sledeceg vikenda je vec mnogo bolje isla, ali jedva cekam da je probam u dubokom u Francuskoj.

  7. #147
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ Pogledati poruku
    Da da, ja sam 183cm, ~82kg tako da mozda i nije toliko lose ispalo.
    Prvi utisak mi je bio da je skija stvarno kabasta, ali sam je probao prvog dana sezone. Sledeceg vikenda je vec mnogo bolje isla, ali jedva cekam da je probam u dubokom u Francuskoj.
    prvi utisak vara salim se. Meni je ova skija extremno lagana nije mi uopste nesto kabasta iskreno ja bi probao sa duzom da sam na tvom mestu ali ako ti je ovo prva ovog tipa mozda je i ok ovako. Kad idesh u FR i gde? Video sam na forumu pisao si to negde vec ali vidish zaboravio sam.

  8. #148
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Sad je gotovo, ova je kupljena i nema duza, barem ne za sezonu-dve.
    Inace, Tignes, prva smena posle NG, krece se 03.01.

  9. #149
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Kakva je skija Elan Amphibio Waveflex 10, model od prošle godine, ima neko iskustva? Našao sam ih dosta povoljno u renti, nekorišćene...

  10. #150
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Upravo ih rentirao, sutra krećem i ipak je model waveflex 12, a ne 10.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •