Strana 25 od 30 PrvaPrva ... 152324252627 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 241 do 250 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #241
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Dok ne poboljsam tehniku skijanja i malo udjem u štos skijanja off piste , kupih kod Tadije Salomon Gun 1080 .

  2. #242
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od FreeRider Pogledati poruku
    Dok ne poboljsam tehniku skijanja i malo udjem u štos skijanja off piste , kupih kod Tadije Salomon Gun 1080 .
    Dobar izbor, a i steta je bilo da ta skija sa sve vezovima stoi mesecima za dzabe para a da je niko ne pogldea. Uzivaj u nju pa ces kasnije lako do nove, ako se ima para svakako.

  3. #243
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Hvala Trendo.
    E sad prvi koraci off piste posle ko zna koliko godina, a i tada sam se lomio i nijesam mogao savladati powder.
    Sa bordom mi je bilo lako a sada cu vidjeti kako je sa skijama...

  4. #244
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Gun je vrlo upotrebljiv i na stazi: https://www.youtube.com/watch?v=jxHumLEN6Ws

  5. #245
    vAxxx vjevr avatar
    Datum registracije
    15.10.2014
    Lokacija
    Lazarevac, Toronto
    Skije / Bord
    2013 Black Diamond AMPerage, 2013 Volkl Bridge
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    upravo pre neki dan, moj ortak iz lazarevca se vratio iz sestriere. pozajmio od nekoga te 1080 gun skije, odusevio se. ali on nikada nije nosio all mountain, uglavnom neke stare race skije sto i nisu nesto posebne. on super skija, ali nije imao priliku malo da raznovrstni sa opremom...mi smo u drustvu tipa "lozim se na carving ali jedva stajem na skije, sad cu da kupim dobermann panc od 130 flexa i nosim samo colmar", tako da njemu bez mene tamo je nemoguci da bude sebe hahaha

    digresija prosla....cuo sam da su 1080 gun super

  6. #246
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Naidjoh na Volkl rtm 80 motion iz 2011 godine visine 171cm za malo para, pa se razmisljam da je pazarim. Duuuuuugo nisam kupovao skije te nista ne znam o danasnjim modelima. Htjeo bih da uzmem skiju koja je dobra po nasim terenima (razrovanim stazama), malo za off (bas malo jer slabo vozim off, tek pokusavam). Visok sam 192-3 i imam 85 kg. Sta mislite kako bi mi pasovala ova skija i ova duzina (da nije prekratka?)? U pristojnoj sam ski kondiciji (spremam se po malo 2 mjeseca prije sezone kod kuce). Skijam 15ak godina sa odredjenim pauzama.

  7. #247
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Kratke su ti te skije.
    Pogotovo sto RTM model za 2011 ima roker celom duzinom skije, a cak i da imaju "kejmber" celom duzinom, opet bi ti bile kratke.

    Za tebe bi nesto od 177 - 178cm bio neki apsolutni minimum, i to ako ides na upravljivost.
    A ako trazis nesto za celu planinu, opet neki minimum za tebe bi bio 183 - 184cm. A i one bi ti bile kratke, ako imaju roker u vrhu i u repovima (a vecina ih ima).

  8. #248
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Voelkl rtm 80 motion se ne proizvodi u dužini preko 181 cm.

    http://www.volkl.com/index.php?id=7906&L=5


    Citirati Originalno postavljeno od malada Pogledati poruku
    Naidjoh na Volkl rtm 80 motion iz 2011 godine visine 171cm za malo para, pa se razmisljam da je pazarim. Duuuuuugo nisam kupovao skije te nista ne znam o danasnjim modelima. Htjeo bih da uzmem skiju koja je dobra po nasim terenima (razrovanim stazama), malo za off (bas malo jer slabo vozim off, tek pokusavam). Visok sam 192-3 i imam 85 kg. Sta mislite kako bi mi pasovala ova skija i ova duzina (da nije prekratka?)? U pristojnoj sam ski kondiciji (spremam se po malo 2 mjeseca prije sezone kod kuce). Skijam 15ak godina sa odredjenim pauzama.
    Kada kažeš "naše razrovane staze" treba da znamo šta tačno imaš na umu pošto je Kopaonik na primer postao teren gde je kvalitet staze na visokom nivou. U isti mah, na domaćim skijalištima teško da ćeš imati prilike za neki ozbiljan ofpist.

    Sličnih smo gabarita, meni tvoj izbor daske ne izgleda pogrešan, naročito ako imaš povoljnu ponudu. Inače nisam pristalica kupovine korišćenih skija, smatram da je onda bolje ići na iznajmljivanje, no ako si se već rešio za kupovinu, a pretpostavljam da je neka jeftina ponuda u pitanju, ne mislim da ćeš pogrešiti sa tim daskama.

  9. #249
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Pod razrovanim stazama smatram skoro sve ski centre u okolini za npr. Sretenje ili neke datume kada se pojavi malo vise skijasa. Nisam bio 100 godina na Kopu, cuo sam da su se stvari popravile, ali nikako da odem :/
    Skije nisu polovne, nove su. Samo daske su reda velicine 100 eur, za vezove bih smislio vec nesto.

  10. #250
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Bio sam za Sretenje Na Jahorini i mogu ti reći da nije ništa razrovanije nego neke staze u npr. Francuskoj, pogotovu krajem dana.

    Svejedno, za sebe ih uvek birao neke skije koje mogu da podnesu sve terene, a skija koju si ti naveo to jeste. Fokus na preterano široke i predugačke daske smatram pogrešnim, ne zato što su to loše skije nego zato što većina skijaša kao što smo ti i ja retko imaju priliku da voze po uslovima za koje su one pravljene, koliko god to želeli.

    Da imaš ponudu za taj Voelkl u dužini 176, možda bi i to bio izbor o kome bi trebalo razmisliti, ali i ovako ne vidim razlog da propustiš ponudu ako smatraš da je to ono što možeš da platiš.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •