Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 63

Tema: Prvi pogled na skije za 2006/07

  1. #31
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Aco ti si kralj kao KOMA,a za skije se ne sekiraj,upisan si na spisak za 14.

  2. #32
    Member
    Datum registracije
    20.02.2006
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Aco ti si kralj kao KOMA,a za skije se ne sekiraj,upisan si na spisak za 14.
    Joj matori, plasim se da mi je to previse...sto finansijski, sto tehnicki, tj prema znanju. Ja mislim da mi je 12 maximum koji mogu da pratim u oba pogleda.Al ajde, pricacemo kad se vidimo..
    A treba da se vidimo i da ti vrnem opremu i da zavrsimo oko registracije Manijaka...

  3. #33
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Evo puno šarenih skija sa američkim cijenama na jednom mjestu: http://www.ski-depot.com/miva/mercha..._Code=2007skis
    Trenutno nisu svi modeli zastupljeni (npr. Speedwave serija), ali se nadati da će uskoro biti.

  4. #34
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    Super sajt!
    Ima sve
    Svaka cast

  5. #35
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Evo puno šarenih skija sa američkim cijenama na jednom mjestu: http://www.ski-depot.com/miva/mercha..._Code=2007skis
    Trenutno nisu svi modeli zastupljeni (npr. Speedwave serija), ali se nadati da će uskoro biti.
    Stekane,super su skije ali se meni cini po osobinama(doduse jako sturo napisanim)ja u TOP modelima FISCHER-a nevidim nista novo izuzev LITOGRAFIJE,a isto mislim i za ATOMIC,za K-2 i ostale izuzev ELANA i neznam bas puno jer slabije pratim,ali definitivno si u pravu kada postavljas pitanje da li se isplati placati samo "OKRECENE" skije za sledecu sezonu toliko para.Elan je napravio seriju SPEED WAVE za svakog skijasa izuzev takmicara na samoj trci.14 je vrh za skijase preko 80kg bez obzira na znanje sto je i jedan deo revolucionarnog izuma koji sprovode u ovoj seriji.MAGFIRE je po meni skija koju ako imas,resio si problem dubokog snega (bez obzira da li je prsic,mokar ili propadajuci(poluzaledjen))skija ima fenomenalan i zastrasujuci side cut,tako da se mora odati priznanje konstruktoru.
    RX8 nisam vozio a ovo sto sam video je jako lepo za oko a obzirom da obozavam FISCHER kao firmu ne mogu ni biti bas objektivan.Sada imamo dosta razlicitih vrhunskih modela skija(Stekan=HEAD=FISCHER,Vujche=RX8,ja=VOLKL RACE TIGER RC,SPEED WAVE 14 i SALOMON CROSSMAX 10,Krecha86=ATOMIC ST 12,Koma=SPEED WAVE 10,Fauler=HEAD SL i da ne nabrajam vise)pa cemo u ime BOGA malo promeniti i stecli pravi osecaj i misljenje za skije.
    Ono sto moram da naglasim je da CLANOVI ali iskljucivo CLANOVI SKI MANIJAKA mogu po povoljnijim cenama doci do vrhunskih skija iz serije za 2006/07 sezonu.pozdrav STEKANE
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la pop67; 27.05.2006 u 09:16.

  6. #36
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pozdrav i tebi Pope.

    Mislim da su današnje skije postigle plafon kvaliteta i već nekoliko godina se ne dešava ništa bitno po tom pitanju. Uglavnom se sve svodi na promjenu šminke i nove trgovačke fazone (npr. Head-ov Liquidmetal). Svaka firma ima svoje trgovačke inovacije i tehnologije. Nekima je rok trajanja istekao: na Salomonu za iduću zimu nema više onih stabilizatora na skijama ispred i iza vezova. O Speedwave tehnologiji ne bih polemisao. Znaš da sam po tom pitanju nevjernik. Rossignol je napravio užasno skupu skiju kod koje se kao može mjenjati radijus. Prvi rezultati testova i nisu nešto specijalno. Za iste pare se mogu kupiti dva para odličnih "običnih" skija.

    Ja proizvođače skija ne dijelim na dobre i loše. Ja ih dijelim na skupe i mnogo skupe. Svi poznatiji proizvođači imaju u svom asortimanu i izuzetno kvalitetne skije, kao i one ne tako kvalitetne. Uvijek se nasmijem kad čujem ili pročitam izjave tipa "ja imam super skije marke ......", a kad pitate za model, odgovor je obično "ne sjećam se, ali su plave sa bijelim natpisom".

    Jedva čekam da se svi nađemo zajedno na snijegu. Obavezno ćemo razmjenjivati skije radi testiranja. Sreća pa većina današnjih vezova omogućava lako podešavanje prema dužini pancerice. U nekim slučajevima će biti dovoljno da vezove jednostavno zamjenimo na daskama (Railflex sistem), tako da će npr. Vujče moći probati moje Head Monster i.m72 i Fischer RC4 Race SC sa svojim vezovima, a ja jedva čekam da isprobam njegov Fischer RX8. Moram probati i Speedwave 14 i 12. Ubijeđen sam da su skije genijalne, kao i mnoge Elanove skije do sada.

    Usput, bacio sam oko na još jedne interesantne skije. Na skijama tog proizvođača je Žan Klod Kili nekada davno žario i palio.

    Sve najbolje!

  7. #37
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    A sta je sa VOLKL-om njega nesto ne mirises ili nisi vozio ni jednu skiju.Evo prilike da probas ovaj moj RACE TIGER RC R15.5mTITANIUM sa ELD 12 MARKER vezom,a ja necu ni rec reci kako se ponasa!Pozdrav i sve najbolje!

  8. #38
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Kao što rekoh, brendove dijelim na skupe i mnogo skupe, a Völkl je zajedno sa Salomonom u ovoj drugoj kategoriji. O Völklovim skijama imam izuzetno visoko mišljenje, i jedva čekam da ih probam, kad već nismo imali sreće na zvaničnom testiranju na Jahorini.
    Völkl Allstar je (uz Fischer RX8) najhvaljenija skija na svjetskim skijaškim forumima i raznim testovima. RX8 je meni lično interesantniji samo zbog mnogo niže cijene.

  9. #39
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Uglavnom se ovde govori o skijama za uredjne staze? Za RX8 vidim komentar "purely on piste ski".. Speedwave isto..

  10. #40
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    Uglavnom se ovde govori o skijama za uredjne staze? Za RX8 vidim komentar "purely on piste ski".. Speedwave isto..
    Spomenuti su između ostalih i Elanov Magfire i Head Monster koji nisu samo za uređene staze. Za uslove na našim skijalištima, mislim da su takve skije pravi izbor.
    U komentarima koje sam ja čitao piše da se RX8 ponaša solidno van staze.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •