Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 108

Tema: Vremenska prognoza 2011/2012

  1. #11
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Izgleda da se nesto lijepo sprema za vikend...http://www.weather2umbrella.com/sr/v...53/0/meteogram

  2. #12
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    da da ..... i za austriju je slicna prognoza, ja bi sledece nedelje trebao na jedan dan do Hintertuxa...mada tamo nema ''leta'' sto bi rekao nas narod

  3. #13
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Molim te Bože daj da rade Gobelje .... Bele reke i nemoraju (ima kamenja)
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    39
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Bogami ovo leto se oduzilo..treba da idem u saalbach za novu godinu pa me interesuje da li ima snega tamo u to vreme nesto brinem sobzirom da pratim tamo kamere uzivo i trenutno nema ni trunke snega..ne znam kakva je prognoza ali za sad ne izgleda obecavajuce.

  5. #15
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    za ski centre koji su do 2000m, je sad rano da se govori...ali poznavajuci austrijance, nema sanse da ce dozvoliti da za novu godinu budu zelene staze....ako i ne bude padao sneg, valjda ce u novembru i decembru da padnu temperature...i oni odmah pale topove...tako da ti ne bih savetovao da se jos sad brines...cudna su sorta austrijanci :op

    pre par godina sam pricao sa covekom u Kitzbuehelu,koji radi u Bergbahn-u, kazu da njima i nemora da pada prirodni sneg jel je kitzbuehel malte ne pokriven 90% topovima, plus jos mi je rekao, da su tako jedne godine u decembru bie izrazito niske temperature, te da su to iskoristili da nabacaju svuda vestacki sneg, koji je kasnije kad padne prirodni, izvanredan temperaturni izolator, i mnogo se sporije topi prirodni sneg, kad je ispod njega vestacki...

    mada da ne prija ovaj topli novembar nama skijasima, to stoji.. :oppp

  6. #16
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Dobro, hoće li više padati snijeg ove godine? Ja sam nešto planirao početkom decembra otvarati sezonu, ali minusa ni za lijek A ni padavina.

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Za CG ne znam, znam ono sto ja redovno pratim:

    Beograd

    1. Sezonska prognoza najavljuje hladnu ali suvu zimu. Znaci, ne mnogo snega.

    2. Mesecna za Beograd kaze da bi sneg mogao da se desi 27-30 novembra i 6-13 decembra.

    3. 10 dnevna prognoza kaze da u Beogradu od 26. novembra do 2. decembra nece biti padavina, znaci, nece biti ni snega iako uslove u vidu pogodne temperature postoje, mada na granici, oko 0 i +, i kada bi pala neka pahuljica ne bi se bitno zadrzao taj sneg!

    * ostaje nam da se nadamo sredini decembra, ali tada svakako odoh na Krvavec, mada bi bilo lepo da malo padne da se zagrejemo za planinu


    Kopaonik

    4. Nema mesecna za Kop, ali ima za Zlatibor, obicno je slicno ili koji stepen niza. temperature ce biti pogodne za sneg, ako nista, da pocnu sa vestackim zasnezavanjem. to je teorijski, u praksi, ako je otvaranje sezone 9.12, oni ce verovatno d apocnu sa vestackim tog dana popodne...

    5. Ni Kop ni Zlatibor nece videti neki sneg bar do pocetka decembra

    6. kako se nad juznim delom Srbije i dalje sudaraju topla vazdusna masa sa mediterana, i hladna masa sa Istoka, dok hladan vazduh ne prevlada za ocekivati je da cak u Beogradu padne sneg dok Kop i Zl i dalje budu zeleni nekoliko dana! Cak iako postoji oblacnost, jos neko vreme ce pre doneti kisu nego sneg.

    Za 10-15 dana mogao bih izvrsim ocenu i rekapitulaciju ovoga, pa da vidimo sta nam dalje predstoji...

  8. #18
    Member ShanDoo avatar
    Datum registracije
    02.09.2011
    Skije / Bord
    Rossignol Radical RSX
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    a da li neko zna sta je sa Zlatiborom??? Da li ce tamo biti snega za novu godinu i kada ce poceti da osnezavaju staze. Cinimi se da su najavili pocetak rada 1. decembra ali cenim da nece da krenu do Nove godine.

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Ako se na Zlatiboru oslone na prirodni sneg, bice tanko skijanje za novu godinu, ali nadam se iskreno da ce od sredine decembra imati uslove za osnezavanje

  10. #20
    Member ShanDoo avatar
    Datum registracije
    02.09.2011
    Skije / Bord
    Rossignol Radical RSX
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    Cenim da ce polovinom decembra da padne sneg , ako nista bar da se temperatura spusti ispod nule. Koji su uslovi za vestacko osnezavanje???

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •