Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 50

Tema: Nove skije i prvi servis - sta raditi sa razlicitim argumentima

  1. #11
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Moj otac kaže da se mora samo umrijeti.....ako prije toga dobro izvoskiraš novu skiju....

  2. #12
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    ...nova skija morala bi da bude spremna za voznju. Shvatam da mora da postoji taj neki zastitni sloj preko voska ali isto tako struganjem tog sloja mora da se skine i sam sloj voska ako se ne varam.
    Da, nova skija je spremna za skijanje. A dodatno voskana još spremnija, a baza trajnija. Opet kažem, ličan stav.
    Ne vjerujem u to sa "zaštitnim slojem", ako postoji pada u vodu sva priča sa voskom, ne idu jedno s drugim.
    Ja lično se odlučih na voskanje nove. Nisam posebno iskusan, a svoj stav su Vam dali dosta iskusniji, pa ih više uzmite u obzir. Ne vidim grešku u voskanju, ostaje pitanje kako će to neko uraditi. Ja sam uočio razliku između jednog domaćeg (B.Luka) i ski servisa u Francuskoj, u korist ovog zadnjeg. To isto ne mora da znači da neko domaći neće uraditi kako treba.

    Pozdrav

  3. #13
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    vidim tu je palo par narodnih umotvorina te se prisjetih svoga djeda koi je imao obicaj da kaze
    "ko ima masla i muda maze, ko nema nece ni pitu"

  4. #14
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Možda malo van teme, ali da li ste videli kako ski servisi "skidaju" višak voska (posle peglanja istog)? Novu skiju ne bi nosio u servis na "voskarenje", nego bi ga ručno peglao, i važnije ručno bi skidao vosak (sa plastičnom pločicom). Nešto mi je _greota_ da se to radi na "traci" sa novom skijom
    Izmenio/la wlad; 19.09.2011 u 11:22.

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Pa dobro, u Salto M-u stvarno ljudi plocicom skidaju vosak

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    43
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Kratko uputstvo sta raditi sa novom skijom...

    http://www.youtube.com/watch?v=MnkuJ...layer_embedded

  7. #17
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    571

    Podrazumevano

    E ne znam, ja sam ih kupio, ponio da se montiraju i naštimaju vezovi i pravac na planinu... I ništa im nije falilo. Pri prvom korišćenju obavezno napraviti jednu brazdu na neki kamen, radi uroka...
    Ovaj na videu o jadu radi, brusi, oštri, podmazuje, to valjda za ove profesionalce ili ne znam ti ni ja koga.

  8. #18
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ovaj sa videa kompletno servisira novu skiju. Čemu sve to?

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    43
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Ovaj video se odnosi pre svega na race segment skija. Svrha je ciscenje skije, baza, uglovi itd koji se dovode u perfektno stanje kako bi skija bila brza, struktura duze trajala, ivice bolje drzale na tvrdim i ledenim stazama, jednom recju poboljsali performanse jedne skije.

  10. #20
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Ljudi pa vi ste bre kolektivno poludeli ovde ( sva sreca pa je pocetak sezone na vidiku ) i raspravljate o (za nas - citaj amaterima) nebitnim sitnicama

    Evo zasto nije bitno:

    1.ako kupujete novu skiju za pocetnike savresno je nebitno koliko je dobro naostrena jer cete i onako voziti ko po jajima u pocetku.

    2.ako kupujete neki sredjni rekreativni model i dalje je nebitno jer kad staze postanu 'pre'tvrde i brze i dalje niste spremni da nagazite skiju kako treba vec vas malo hvata prpa pa se oslanjate na proklizavanje.

    3.ako kupujete top model - verujte naostren je sasvim dovoljno

    Normalno da ce serviseri WC-a reci da to moze bojle ali niko od nas se ne takmici u pomenutnom rangu ( bar da je meni poznato) pa da mu to pravi neku razliku.Druga stvar staze se za WC spremaju "uspricavanjem vode" da bi sto bolje drzale i da bi takmicari sa vecnim stratnim brojem imali sto pribliznije uslove kao oni sa manjim.Sansa da ce te naleteti na tako pripremljeno stazu su jako male sem ako niste u centru gde se vozi trka neposredno po zavrsetku iste.

    Sve predjasnje se odnosilo za skije za uredjenje terene a ako kupujete free ride skije odgovor je isti - nije bitno.

    Za one sa top modelima
    Ako vam djavo i dalje neda mira i nosite nove skije na servis onda bar naglasite serviseru da obavezno skije ostri od VRHOVA DO REPOVA a ne samo "efektivnu kliznu plohu' a da zatupi repove i vrhove kao sto je obicaj servisera u severnoj americi jer ce te zavrsiti sa skijom koja vise prasta ali zato necete moci da izvucete maximum iz nje

    Eto toliko ako sam nekoga uvredio izvinjavam se

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •