Strana 10 od 13 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 126

Tema: Makedonija

  1. #91
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Pa ti Bane citas makedonske novine vise nego ja
    A sta cu . To sam primetio da se daje akcenat na to ako se pronadje investitor. Sto u ovim teskim vremenima je veoma tesko. I da se nadje investitor, sta mislis o celom projektu? Da li moze da uspe ili ne?

    Bugarska nije bas blizu ili mi se cini? Barem kolima kada se ide sto nije isto. Mislis da bi mozda bilo bolje da se rade ski staze od rudnika Sasa pa prema prema vthu Ruen i taj potez?

  2. #92
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Sumnjam da moze da uspe. Ne zato da li ima dovoljno snega (nadam se da cu da probam Carev vrv i Ruen na skije), nego sve to je juzne orientacije, a kod nas kada ima sunca onda ima sunca.
    Bugarska jeste blizu, zuta linija gore desno kod google kompasa, druga slika.
    Od Ponikve do Carev vrv uz srt ima put koi je prohodan terenskim vozilom (naravno kada nema sneg) i isti treba da je oko 15km
    Izmedzu Carev vrv i Ruen severno dole je rudnik Toranica, i tamo je i strmno i zaledzeno i najverovatno tamo nista od centra, bar za skijanje.

    No svi su bili skepticni i za Kozuf pa sad vidi (doduse jos ne moze da se vidi, ali nadam se da ce se najzad svi problemi tog centra resiti u toku ove godine), pa tako i ovde, sve je moguce.
    Ali opet ceo ski centar Kozuf je severne orientacije, a ovde...

    A snega ima bar na Karadzici gde sam bio danas i to previse.

  3. #93
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano Помрдната од мртва точка иницијативата з

    Помрдната од мртва точка иницијативата за ски – центар на Галичица

    http://www.build.mk/?p=17533

  4. #94
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Na osnovu linka koji je postavio ibane, napravio sam vest i postavio na sajt. Nadam se da sam tekst u globalu dobro preveo?

    Makedonski elektroprenosni sistem operater (MEPSO) je objavio poziv za izbor zainteresovanih subjekata za izradu razvojne studije izvodljivosti i master plan za razvoj i izgradnju skijališta u Nacionalnom parku Galičica koji se nalazi između Ohridskog i Prespanskog jezera.

    Kroz pripremu dokumenata za utvrđivanje izvodljivosti dugo najavljivanog projekta utvrdiće se i potrebna finansijska sredstava za investiciju u pretvaranje Ohrida i u zimski turistički centar. Za realizaciju ove ideje izuzetno je važna studija kojom bi se procenio uticaj na životnu sredinu, za čiju izradu tek treba da se raspiše tender i da se odredi stepen opasnosti na endemsku floru i faunu pri eventualnoj izgradnji ski centra.
    Udruženje hotelijera Makedonije (HOTAM) i Ohridski gradonačelnik Aleksandar Petreski su u nekoliko navrata izlagali svoje ideje i predloge za realizaciju ove investicija. Hotelijeri veruju da se zimski turizam može razvijati kroz izgradnju skijališta sa devet staza u dužini od 12 kilometara, pet ski - liftova u dužini od 4,5 kilometara i dva objekta čvrste gradnje, a na čitav poduhvat bi uložili 2.86 miliona evra.

    Gradonačelnik Petreski u martu ove godine je izašao u javnost sa idejom o izgradnjom žičare od hotela "Desaret" do izletničkog mesta Korita u dužini od 6 km. Makedonska vlada je dala potrebnu saglasnost uz uslov da se predhodno mora pripremiti potrebna dokumentacija za ovaj projekat, a zatim da se izabere najpovoljniji ponuđač, koji bi izgradio Ski centar Galičica.



    http://www.skijanje.rs/vesti/makedon...-iznad-ohrida/

  5. #95
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Ibane, gde se nalaze pomenuti hotel Desaret, i izletizte Korita? Na sajtu sam uz vest postavio i par slika - mapa... Predpostavljam, ski centar je zamisljen skroz na jugu Nacionalnog parka, na putu koji spaja dve obale jezera?





  6. #96
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Pa na slike koje si postavio se sve lepo vidi
    Na prvoj slici pored oblast Dobra nalazi se naselje Pestani
    a ispod njega juzno pise Desaret.
    Iz Pestana krece crvena isprekinuta tackasta linija,
    ili pesacka staza i prolazi kroz oblast Korita
    (jedino mesto gde se noze naci vode na Galicici, suva je to planina)
    u produzetku na slici (juzno) nalazi se reon obojen crvenom bojom
    kod naziva Magaro (najvisi vrh planine 2254m/nv)
    taj reon je reon nekadasnjeg i malo veceg zamisljenog ski centra.
    druga slika je slika tog reona.
    Mislim da sam u nekom ranijem postu ovog thearda postavio i sliku sa googla tog reona.

    Inace, dogodine u Martu su lokalni izbori u MK

  7. #97
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Pozdrav Adminu i Trendu .
    Trendo je vec odgovorio na postavljena pitanja. Ja da dopumin sa jos jednom internet stranicom gde se spominju i jos i Ponikva i Krusevo:

    http://www.vecer.com.mk/default.asp?...81F5384F8E6FF0

    Trendo mislis da je ovo priprema za izbore?

  8. #98
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ma kampanja je pocela vec u Martu, ili godinu dana pre izbore.
    Joooj ko ce da ih slusa jos 7 meseca
    Inace MEPSO je preduzece u drzavnoj sopstvenosti za prenos
    elektricne energije visokog napona.

  9. #99
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    mizi hasan da ti baam !

  10. #100
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Evi i iz linka http://www.vecer.com.mk/default.asp?...81F5384F8E6FF0 koji je postavio ibane, izvukao sam jos jednu vest za sajt:

    ------------

    Iz Makedonskog državnog preduzeća za prenos elektricne energije visokog napona - MEPSO, stiže najava o investicijama u modernizaciju makedonskih skijališta Ponikva i Kruševo. Radiće se snežni parkiovi za snowboardere i frestyle skijaše, postavljati sistem veštačkog osnežavanja, kao i radovi na osvetljenju ski staza za noćno skijanje.

    Ovo preduzeće je raspisalo tender za izradu studije i master plana za izgradnju skijališta u Nacionalnom parku Galičica koji traje do 21. septembra 2012. Nakon otvaranja ponuda izabraće se najbolji ponuđač, i tek nakon izrade studije znaće se da li postoji ekonomska opravdanost za izgradnju ovog skijališta.
    ------------
    Javite se ako smatrate da bi u ovoj vesti nesto trebalo dodati ili ispraviti. Ono sto mozda nisam razumeo iz orginalne vesti na makedonskom jeziku je da li se ove investicije u Ponikvama i Krusevo ocekuje da budu realizovane za predstojecu ski sezonu?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •