Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Koju skiju sa testa?

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    10.09.2011
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Black Crow Orb / K2 AMP Rictor 82XTi
    Poruke
    30

    Question Koju skiju sa testa?

    Pozdrav forumasima!
    Molim za savet. U fazi sam kupovine novih (polovnih) skija pa sam na PlanetBike-u video ponudu skija sa testa i vezano za njih imam nekoliko pitanja:
    Prvo, zanima me kakva su iskustva ljudi koji su na ovaj nacin dosli do skija? U kakvom su stanju te test skije koje se prodaju, posto im cena nije slaba - bar za mene ?
    Drugo, ja sam rekreativni skijas koji godisnje provede 30tak dana na snegu ali sam daleko od neke ozbiljne kondicije. Visok sam 182cm i tezak 85kg. Proslu sezonu sam skijao na Volkl racetiger RC skijama (98/67/114 - R15,5m - 168cm) model za 2008. Skije su se dobro pogazale (za polovne kakve sam ih bio nabavio) ali su pretvrde i preteske za mene. Posle dva sata voznje vec su me ozbiljno bolele noge. Sada sam u potrazi za nesto meksim i laksim skijama koje su slicnih karakteristika kao navedena skija. Zapazio sam sledece skije pa molim za komentar o njima:
    1. Elan SL WF 165 F ELX 11.0 - 28.300,00
    2. ELAN WF 78 RED 168 F EL11 - 24.000,00
    3. SKI ELAN WF 10 RED 160 F EL10 - 23.000,00
    4. VOLKL RACETIGER SC PSI 165 SMOTION 12T - 35.500,00

    U principu mi nije vazno da li je to slalomska, veleslalomska ili allround skija. Vazno mi je da mogu sa sto manje napora da uzivam na snegu celi skijaski dan. Ne skijam previse brzo i skijam na uredjenim stazama. Cesto sam na Babinom Zubu a tamo staza nije uvek u savrsenom stanju, narocito vikendom, pa najvise naginjem ka ovoj waveflex 78 skiji. Ona bi trebala da se dobro snalzi na stazi gde sneg nije bas utaban ili gde ima hupsera. Jedino nisam siguran kakva je na ledu.
    Nisam vozio ni jedan od navedenih modela pa je svaki savet dobrodosao. Da li su preostala tri modela tvrda kao skija koju imam? Naravno i druge skije osim navedenih dolaze u obzir. Unapred hvala na odgovorima.

  2. #2
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    elan 888 duzine 177 za nesto isod 26000 ne moze bolje od toga

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    10.09.2011
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Black Crow Orb / K2 AMP Rictor 82XTi
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Hvala na brzom odgovoru.
    Jedna druga stvar me ovde muci. Nikad nisam vozio freeride skiju, pogotovo sa ovolikim radijusom, pa se malo brinem kako ce se elan 888 ponasati kad resim da malo usitim voznju! I da naravno, da li ova skija zahteva odlicnu fizicku kondiciju? Ne bih da me noge ubijaju posle dva spusta.
    Izmenio/la Paki019; 10.09.2011 u 21:02.

  4. #4
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    nikakav problem najvise me nervira taj bauk od radiusa prilikom ustinjene voznje i onako se ne koristi radius skije jer ako uzmes skiju sa malim radiusom od nekih 12 metara to je jos uvijek daleko od svake sitne voznje...
    sa 888 se sigurno neces pokajati od konstrukcije do performansi nijedna od skija koje se tamo nude ne moze se porediti sa istima

  5. #5
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    cini mi se da su te 888 u pb u prilicno losem stanju i da je 26k mnogo za njih...

    na expo zimu prosle godine bile su jedne 888 polovne, u opet ne nekom extra stanju, ali je cena bila 100e...

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    10.09.2011
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Black Crow Orb / K2 AMP Rictor 82XTi
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Skije sa testa su nazalost prodate pa sam se preorjentisao na nove skije, doduse od prosle sezone. U uzem izboru (u mom plateznom rangu) su ostala dva modela:
    1. Elan waveflex 78 orange fusion
    2. Elan waveflex 78Ti red fusion
    Molio bih za savet oko ova dva modela. Prvo, da li uzeti 168 ili 176 duzinu za moju visinu od 182cm 85kg? I drugo koliko dobru fizicku spremnost zahteva skija sa slojem titana (78Ti)? Na elanovom sajtu stoji da je 78 skija za celodnevno skijanje sa malo ulozene energije a 78Ti ipak zahteva vise napora. Posto kad sam na planini skijam dok god radi ski lift a nisam u nekoj fantasticnoj fizickoj formi pitam se da li je jaci elanov model za mene?

  7. #7
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    elan code u duzini 170 za 14000 i kusur plus elan elx 14 vezovi za 7950 i bog da te vidi bolje ne moze i poslije kad budes uzimao nove skije ostaje ti vez din 14

  8. #8
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Dobro ako si resio Elan onda si resio. E sada sloj titana nije u skiji samo zbog tvrdoce skije nego zbog jos nekih vaznih stvari koje skijane cine sigurnije i lepse ( kontrola skija na ledu, brze kocenje, dugotrajnost rubova skije, brze i kud i kamo preciznije skijanje, skija manje beži ispod nogu a kada se postavi na rubove ide kao kroz puter). Ako si vec skijao par sezona onda obavezno sa slojem titana. I savet u vezi Elana, kupiti skiju novijeg datuma jer malo stariji modeli nemaju kvalitetno uradjene kantove. A duzinu brate mili sam odredi, ako hoces brze onda duze (ali nema kurcenja na crnim stazama) ako hoces upravljivost da ti bude malo bolja od brzine onda nize

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    10.09.2011
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Black Crow Orb / K2 AMP Rictor 82XTi
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Prvo hvala na odgovorima a nadam se da ce se jos ljudi javiti.
    Elanove skije sam uzeo u obzir jer trenutno samo planetbike ima dosta skija na lageru od prosle godine koje su na popustu i u cenovnom rangu koji sam spreman da platim (dakle ne vezujem se ni za jednu marku). Ako si procitao u mom prvom postu do prosle godine sam vozio racetiger RC skije (98/67/114 - R15,5m - 168cm) model za 2008. ali su te skije fizicki ipak prezahtevne za mene (dva-tri sata voznje i gotov sam). Sada trazim skiju za celodnevnu voznju. Posto nisam vozio ni jednu od ponudjenih skija voleo bih da cujem misljenje nekog ko je imao prilike da ih proba i eventualno uporedi sa mojom dosadasnjom skijom ali samo sa aspekta potrebne snage u nogama.

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    78Ti je mnogo ubava skija.
    A dužina... Hmmm, uvijek je lakše predugačku skiju skratiti nego prekratku produžiti.
    Šala mala. Zavisi kako skijaš, ali s obzirom da je moda prekratkih skija prošla...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •